Ножиці для педикюру, кусачки і щипці: поради щодо вибору

Виконати обрізний педикюр неможливо без застосування ножиць і кусачок, призначених для видалення кутикули і укорочення довжини вільного краю нігтьової пластини. Такі інструменти не відносяться до категорії витратних матеріалів, оскільки після тривалого використання не викидаються, а піддаються повторній заточенню, що дозволяє їм прослужити кілька років.

При придбанні орієнтуйтеся не тільки на зручність застосування, але і на якість стали, що дозволяє заточувати ріжучі кромки вручну, без укорочення довжини і ширини робочих полотен.

При вигляді різноманітних форм і моделей інструментів для педикюру, багато через недосвідченість губляться і роблять необдумані покупки. Наприклад, дублюють ножиці для кутикули схожими по призначенню нашкірними кусачками або вибирають нігтьові щипчики з невідповідними габаритами або незручні по конфігурації. А оскільки вартість якісних підкорених приладдя чимала, такі помилки боляче б’ють по кишені початківця майстра.

Ножиці для педикюру

На відміну від жіночого манікюру, де для укорочення довжини нігтів використовують тільки пилки. У педикюрі таку функцію виконують ріжучими інструментами, які дозволяють обрізати пластину рівно, без округлених кутів.

Ножиці в цьому випадку — незамінний помічник для непрофесіоналів. Вони не створюють навантаження на природний арочний вигин пластини при її обрізанні, що запобігає виникненню тріщин і відриву від нігтьового ложа.

Для яких робіт застосовуються

Інструмент з назвою «підкорені ножиці» призначений тільки для нігтьової пластини. Вони застосовується для зрізання зайвої довжини і видалення врослого краю нігтів на пальцях ніг.

Для видалення кутикули, задирок і очищення пазух бічних валиків використовують ножиці з вигнутими полотнами і загостреними кінцями. Такий інструмент універсальний і застосовується при обрізному вигляді педикюру і манікюру.

якими бувають

Нігтьові ножиці мають широкі і прямі полотна, товщина яких дозволяє зрізати тверду пластину при цьому, не деформуючи леза. Деякі виробники випускають ножиці з лівосторонньої заточкою, такий інструмент орієнтований на лівшів і має спеціальне маркування — латинську букву L.

Ножиці для обрізання кутикули мають трикутний профіль з рівними сторонами без провалів і горбків на ріжучих крайках. Товщина полотен кілька тонше, ніж у підкорених і має вигнуту область робочих країв. Кінчик кутікульних ножиць настільки гострий і тонкий, що дозволяє зрізати шкіру навіть в самих важкодоступних місцях.

Увага! Зберігати ножиці для обрізання кутикули слід в спеціальному заводському чохлі, а для запобігання пошкодженню тонкого кінчика на нього надягають силіконовий ковпачок, який йде в комплектації з інструментом.

Поради щодо вибору

Хороший домашній і професійний педикюр немислимий без якісного інструменту. При виборі підкорених ножиць слід звернути увагу на довжину лез. Вона повинна відповідати ширині нігтя на великому пальці, в іншому випадку при обрізанні вільного краю можуть утворюватися заломи.

Ножиці для кутикули вибирають, орієнтуючись на ширину робочих полотен, особливо на 1/3 частини ножів поблизу кінців. У якісних інструментів вона в два рази тонше, ніж в основі. Однак не слід вибирати екстремально тонкі леза, які можуть деформуватися при механічному впливі або сточуються при заточуванні.

Подивіться цікавий відео огляд підкорених ножиць і кусачок марки Silver Star.

Особливу увагу слід приділити правильно відрегульованому зазору на просвіт. Для цього потрібно подивитися збоку з зімкнуті леза. Зазор між полотнами не повинен бути занадто великим або вузьким. При нерівномірному зіткненні хід різальних крайок буде тугим, що може привести до защипування шкіри, а при роботі з таким інструментом знадобиться докладати зайвих зусиль. Якщо полотно криве, утворюється перехоплення — змикання лез на просвіті в деяких місцях, що також говорить про неякісну заточування.

Сумлінні виробники впевнені в якості своєї продукції, їм нема чого приховувати, тому інструменти упаковані таким чином, щоб покупець міг взяти їх в руки і перевірити гостроту заточки на тонкій плівці, подивитися на просвіт ножиць в зімкнутому стані.

Кусачки для педикюру та щипці

На відміну від ножиць, кусачки і щипчики для педикюру при змиканні ріжучих полотен відкушують нігтьову пластину, запобігаючи її розшарування. При використанні таких інструментів задіяна вся долоня, що знижує навантаження на суглоби при великому обсязі робіт.

Тому при виборі ріжучих приладдя для постійного використання в салонах, все більше майстрів педикюру зупиняють свій вибір на кусачки, вважаючи за краще їх ножиць.

Для чого використовуються, відмінності

Як і у випадку з ножицями кусачки призначені для обрізання нігтьової пластини на ногах і видалення кутикули і надлишків шкіри бічних валиків.

Нігтьові мають посилену конструкцію і абсолютно пряме ріжуче полотно, яке йде врівень з ручками інструменту. Довжина лез варіюється від 15 до 30 мм. При роботі слід тримати інструмент паралельно торця нігтьової пластини, що зручно для обрізання нігтів на собі.

Кусачки для кутикули, або ножиці для кутикули, відрізняються від нігтьових тим, що мають коліно — висунуту робочу частину леза. Це дозволяє відкушувати кутикули, що не защипуючи розташовану поруч живу шкіру на пальцях.

Важливо! Ріжуче полотно у ножиці для кутикули має бути розташоване паралельно рукояткам. Якщо ж носик або п’ята лез відхиляється, при обрізанні кутикули майстер не зможе зберігати контроль над приладом.

різновиди

Деякі моделі нігтьових кусачок можуть мати злегка вигнуту область робочих країв, а леза розташовані під невеликим кутом до рукояток і мають два загострених кінчика для видалення врослого краю нігтя. Це полегшує роботу майстра, але незручно для домашнього використання, оскільки рука з вкладеним в неї інструментом повинна знаходитися перпендикулярно торця нігтя.

Педикюрні щипчики правильніше назвати кніпсер. Такі інструменти мають два з’єднаних заклепками ріжучих полотна, які замикаються при натисканні верхньої рукоятки. Кніпсери з вигнутою кромкою леза часто використовують для домашнього чоловічого або дитячого манікюру, а в педикюрном варіанті леза у інструменту рівні.

Кусачки універсальної конфігурації можна тримати в руці ріжучим полотном до себе і від себе, такий інструмент підходить як для лівші, так і для правшів.

Рекомендації по вибору

Підбираючи інструмент, керуйтеся такими критеріями:

  • Ручки повинні бути за розміром долоні майстра і мати плавний хід.
  • Лінія сходження ріжучих крайок пряма, спочатку змикається носик, а потім при невеликому натисканні просвіт між лезами зникає.
  • Суглоб у інструменту краще підбирати гвинтовий, в якому дві половинки кусачок накладаються один на одного і скріплюються клепкою. При муфтові з’єднання велика ймовірність виникнення перекосу полотен при частому використанні.
  • Сталь повинна бути високоміцної, з великим вмістом хрому, нікелю, маркуванням не менше 40? 13МФ.
  • Ручна заточка забезпечує гостроту і міцність ріжучого леза.
  • Відсутність люфту.

Щоб перевірити чи є люфт чи ні, візьміть кусачки за одну ручку в ліву руку. Зафіксуйте в одному положенні так, щоб обидві ручки були паралельні підлозі і правою рукою похитайте другу ручку вгору-вниз. Якщо присутній люфт, такий інструмент не придатний до роботи.

Думка експерта: для обрізання нігтів в домашніх умовах краще віддати перевагу нігтьові кусачки з прямим і довгим лезом, а ось обрізати кутикулу рівній «ковбаскою» вийде тільки за допомогою ножиць з тонкими загнутими кінцями.

У тому випадку якщо є проблеми освіти задирок і шкіри в бічних валиках, свій підкорений набір слід доукомплектувати кожерезкамі з виступаючим коліном.

Корисне відео

Цінні поради від професіонала з вибору якісних підкорених кусачок.

висновок

Хороший і якісний інструмент ручної заточки і збірки не може коштувати дешево, тому не варто намагатися заощадити на кусачки і ножицях, адже від їх якості залежить швидкість і точність виконуваної роботи. Краще вибрати продукцію від перевірених виробників, таких як Мерц, Сталекс, Профі.

Ссылка на основную публикацию