Нові бізнес ідеї, які ще не зайняті

Кожен день у «всесвітню павутину» тисячі, а може і десятки тисяч наших співвітчизників виходять «на полювання» за вибуховий бізнес-ідеєю, креативної, оригінальною, унікальною. Можливо, їх число в рази більше, і кожен шукає незайняту нішу, в якій він буде будувати свій підприємницький проект. Ту, яка буде на 100% успішною, і дасть йому можливість заробляти і реалізувати себе.

А адже в цій дії немає жодного сенсу. Вірніше, такий підхід в корені помилковий, в ньому змішано кілька взаємовиключних посилів.

Якщо розбирати його, як то кажуть, «по кісточках», то можна виділити кілька моментів:

 • Ідея в інноваційних сферах (IT, високих і наукомістких технологіях), де в основному сьогодні відбуваються відкриття і з’являється щось абсолютно нове, вимагає не тільки специфічних знань, а й грошей. Більшість стартапів тут приречені або ж на провал, або ж на складний шлях «від думки» до працюючого і прибуткового продукту.
 • Креативність та оригінальність може бути не затребувана, не знайде свого споживача або буде до нього дуже довго йти. І в силу цього потребують тривалого терміну реалізації та виходу на точку беззбитковості.
 • Сьогодні складно знайти унікальну ідею, якщо, звичайно, вона не з пункту №1. Всі вже пройдено до нас. Хоча можна стандартний проект «загорнути» в обгортку з тієї ж оригінальності та креативності, і стара заїжджена ідея стане по-справжньому унікальною і приверне потік споживачів.
 • Успішність зі старту найчастіше обіцяють «вічні» бізнес-ідеї, побудовані на задоволенні нагальних потреб людей. Грамотний підхід до реалізації найпростішого на вигляд проекту з надання послуг, торгівлі товарами першої необхідності може обіцяти істотну вигоду.

Тобто шукати абсолютно нову ідею і незайняту нішу для того, щоб почати власний бізнес, зовсім не обов’язково. Хоча і таких варіантів сьогодні теж досить. Правда, реалізація і розвиток таких проектів мають свої особливості.

Нові види бізнесу в світі

В інтернеті практично кожен день з’являються новини про інноваційні розробки, ідеях, проектах, реалізованих або тільки готуються до виходу, успішних стартапи, втілених у різних країнах світу. У Мережі існують великі ресурси, що представляють нові ідеї для бізнесу, з якими може ознайомитися кожен охочий і взяти собі на озброєння для підприємницької діяльності. Але якщо дивитися на них тверезо і розважливо, можна зрозуміти, що переважна більшість яких є неприйнятними для вітчизняних умов, або занадто специфічні.

Наприклад, навряд чи наші модниці стануть активно підтримувати виробника виробів з хутра тварин, загиблих в ДТП, з етичних міркувань. Та й еко-білизна, виготовлене шляхом переробки новорічних ялинок, також не стане у нас писком сезону в найближчі кілька років.

Хоча тут трапляються і ті, які можна з успіхом використовувати в російських реаліях. Наприклад, відеокурси по перетворенню їжі в забавні дитячі іграшки. Молоді мами із задоволенням будуть купувати такий навчальний матеріал, адже він допоможе їм кожен банальний прийом їжі, часто пов’язаний з капризами дитини, зробити і простіше, і набагато цікавіше.

Це може говорити тільки про одне — вивчення спеціалізованих ресурсів і новин в ЗМІ може допомогти в пошуку перспективної та цікавої ідеї для бізнес-проекту. Але якщо людина просто шукає відповідь на питання, як заробити багато грошей без вкладень, то він буде розчарований. Бізнесу з такою умовою не існує. Це оману.

Порада: якщо ви хочете підшукати ідею для власного підприємницького проекту таким способом, то спирайтеся на особисті враження і переваги. Тобто приміряйте ідею «на себе». Якщо вам подобається той продукт або послуга, про яку ви прочитали, постарайтеся зрозуміти, стали б ви купувати те, що пропонується до продажу. Власне, стали б ви витрачати свої гроші на це? Подумайте, чи багато таких потенційних клієнтів зі схожими перевагами? Цим найпростішим аналізом ви вирішите два найважливіших питання:

 • чи буде вам особисто цікавий майбутній бізнес;
 • хто може бути потенційним клієнтом і яке можливу кількість покупців.

Перший момент відповідає за успішність майбутнього проекту безпосередньо. Психологічна складова відіграє роль своєрідного каталізатора. Жоден власник бізнесу не може похвалитися тим, що у нього все гладко і ніколи не бувало проблем і невдач. Захопленість і любов до своєї справи, невід’ємною частиною якого є і сам товар, який продається клієнтам, дозволяють долати неприємності. Також це дає можливість справлятися з втомою, вкладати максимум сил і часу. А без цього, як відомо, немає успіху в бізнесі.

Другий момент — це вже маркетингові дослідження на початковому етапі. А без них обійтися неможливо взагалі. І починаючи ще на стадії вивчення ідеї промальовування портрета потенційного покупця, ви тим самим аналізуєте перспективність майбутнього бізнесу і ймовірний попит.

Вибір перспективного напрямку і ідеї для власного підприємницького проекту варто будувати на «трьох китах»:

 • особисті уподобання і знаннях;
 • затребуваності продукту, товару або послуги;
 • рішення, як подолати конкуренцію.

Якщо ідея підходить вам повністю в першому пункті, ви впевнені в попиті, а також маєте алгоритм того, як зробити свою пропозицію конкурентоспроможним, то навіть завдання пошуку засобів на її реалізацію (при нестачі власних) може стати не настільки вже складною. Ви цілком можете зацікавити проектом інвесторів або партнерів.

Старі або нові види бізнесу в Росії — що вибрати?

Для визначення поняття нової бізнес-ідеї в нашій країні ще раз варто пройтися по загальносвітовій практиці. Багато критерії збігаються, вони загальні як для всього світу, так і для Росії.

Нові бізнес-ідеї, які ще не зайняті: абсолютне вираження

Інноваційні технології, абсолютно нові товари, програмні продукти, високотехнологічні матеріали — все це можна віднести до цієї категорії. Створення бізнесу в цих напрямках зазвичай називають стартапами.

Щоб проект в цих сферах став успішним, необхідно поєднання кількох факторів:

 • глибокі знання в сфері, специфічний склад розуму, схильність до винахідництва;
 • наявність грошових коштів — як власних, так і отриманих в якості інвестицій;
 • неординарний підхід до реалізації ідеї на всіх етапах, починаючи від її теоретичного обґрунтування і закінчуючи донесенням інформації про її практичному варіанті до споживача.

Крім того, до нових вітчизняним ідеям також можна зарахувати й ті, які створюються в сфері торгівлі продукцією, яка недавно з’явилася на світовому ринку. Ввезення імпортних товарів інноваційного характеру, високотехнологічних матеріалів і технологій (або ж послуг в цій області), їх впровадження в «споживчий портфель» нашого покупця — це свого роду «незвідана» для бізнесу місцевість. Ті, хто буде в першій десятці або навіть сотні імпортерів, можуть претендувати на високий попит і малу конкуренцію. Однак тут є серйозні ризики і безліч «підводних каменів»:

 • продукція такого характеру несе в собі потенційну небезпеку того, що вона «не приживеться» на вітчизняному ринку;
 • буде потрібно солідний капітал для проведення імпортних закупівель, рекламних кампаній, маркетингових заходів щодо просування товару;
 • необхідна організація співпраці із закордонними постачальниками, проходження митниці і т.п.

Такі ідеї можна почерпнути, вивчаючи найприбутковіші франшизи в Росії. Формат придбання вже випробуваної в інших країнах моделі бізнесу або права торгувати отримали визнання і мають попит у зарубіжного покупця товаром може знизити рівень ризику.

Відносно нові бізнес-ідеї

Відносність завжди розглядається в порівнянні з чим-небудь. Це яскраво продемонстрував у своїх кумедних загадках і парадокси знаменитий математик Мартін Гарднер. Його відносно чистий светр, один з тих двох, які є, і почергове носіння яких дає можливість завжди бути в більш чистому одязі, в порівнянні з тією, що є основою для цього дії, довели гнучкість підходу до самої термінології. Іншими словами: беручи в якості бази щось старе, ми завжди можемо мати нове, а беручи за основу те, що було новим вчора, і перетворюючи його в старе сьогодні, ми завтра будемо мати більш нове, але не повністю, а лише в порівнянні. Для кращого розуміння стосовно бізнесу — кожна стара ідея може стати новою тільки тому, що ми її такою подаємо, втілюючи в трохи іншу форму і роблячи застарілої ту модель, що працювала вчора. Це теорія, а на практиці:

 • Впродовж останнього десятиріччя — ера розвитку вітчизняної інтернет-торгівлі. Електронна комерція набирає обертів, і пов’язано це з тим, що в і / м ціни зазвичай нижче, тому як продавець несе меншу кількість витрат з утримання свого бізнесу, сам віртуальний шопінг зручніше, а супутніх сервісів, що підвищують комфорт здійснення покупок, стає з кожним днем все більше. Крім того, створити свій проект в інтернеті набагато легше, ніж в відчутному просторі. Але цю нішу вже не можна назвати новою. А ось торгівлю товарами через Інстаграм в Росії ще тільки освоюють, роблячи тут перші кроки. Для того, щоб такий проект був успішним, потрібно вибрати продукцію, яка добре виглядає на фото і відео, має відмінне візуальне втілення. Також непогано можна заробити на новинних, навчальних та інформаційних тематичних паблік в цій соцмережі.
 • Для великих міст актуальною і порівняно нової бізнес-ідеєю можна назвати організацію квест-румів або живих ігор за мотивами відомих блокбастерів, книг, івентів в форматі маршрутних пригод в умовах мегаполісу. Хоча абсолютно нового тут теж немає, ідея існує вже давно.
 • Актуальністю саме сьогодні відрізняються напрямки по ремонту електроніки, гаджетів, побутової техніки. Базується це на те, що криза і інфляція «з’їли» доходи населення. Багатьом вигідніше «реанімувати» свій ноутбук, смартфон або пральну машинку, ніж купувати нове

Порада: в цій сфері слід робити упор на електроніку і техніку середньої цінової категорії. Придбати дешеві бюджетні варіанти іноді вигідніше, ніж платити за ремонт, який часто обходиться в 2/3 вартості нової речі. Разом з тим в категорії дорогих покупок спостерігається стабільний попит, який і в кризу практично не впав. Тобто той, хто міг раніше собі дозволити витратити істотну суму на покупку, не обмежує себе і сьогодні. Якщо у такого споживача щось зламається, він не піде ремонтувати гаджет або пристрій, а купить нове.

 • У цю ж групу можна включити ательє з ремонту одягу, аксесуарів, прикрас, шкіргалантерейних виробів, взуття. Ідея, власне, з розряду вічних, але нині у неї з’явилося «друге дихання» через високий попит у населення на послуги такого характеру.
 • Тут же розташувалися і освітні курси, продаж навчальних матеріалів, репетиторство. Стійкий попит в цьому напрямку бізнесу обумовлений не тільки сучасною модою на отримання знань. Багато людей шукають можливості самореалізації, хочуть стати затребуваними на ринку праці, бажають впоратися з проблемами різного характеру. Тому свій бізнес в сфері освіти і навчання можна будувати в різних галузях знань, починаючи від вивчення іноземних мов, закінчуючи миловарінням.
 • Переробка вторсировини також набирає популярність. Крім того, що бізнес в цьому напрямку несе позитивну соціальну складову, він ще і може отримати підтримку держави або муніципальних органів. На жаль, домогтися субсидії, пільгового кредитування або інших бонусів складно апріорі, але в цій сфері є реальна можливість.

Абсолютно інноваційних ідей в цьому переліку немає. Але нові є, тому що підхід до них може бути таким, що дозволить поєднати актуальні потреби суспільства і споживачів, дати сучасну форму втілення і в результаті заробити.

Новий вид бізнесу в Москві

У мегаполісів і їх жителів є свої особливості, які слід враховувати підприємцям:

 • своєрідна розпещеність споживача, так як в столиці є, здавалося б, все;
 • колосальна конкуренція в підприємницькому середовищі;
 • складність вибору незайнятої ніші, в Москві постійно з’являються нові бізнес-проекти, «обкатуються» всі останні ідеї, що з’являються в інших країнах;
 • столичний покупець набагато більш відкритий для новинок, йому подобається пробувати щось незвичне;
 • в Москві достатньо грошей, тут висока купівельна спроможність.

Тобто при високій конкуренції і малій кількості незайнятих ніш столичний бізнесмен може розраховувати на те, що його незвичний товар, унікальна ідея, нова послуга будуть затребувані.

Креатив тут теж вітається. Особливо якщо він «закриває» певні проблеми людини або компанії. Апробовані на столичних жителів пропозицію по вендинг-масажу зарекомендувало себе як прибутковий і перспективний бізнес-проект.

«Вічні» ідеї для бізнесу: чому їх варто використовувати?

Якщо вас цікавить, що робити після відкриття ІП, в якому напрямку створювати проект, то ви вже безнадійно запізнилися. Нехай це трохи різке твердження, але воно абсолютно правильно. Справа в тому, що реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності — це вже етап організації бізнесу, він повинен бути логічним продовженням ланцюжка, ланкою, далеким від початку.

Однак пошук інноваційного спрямування може затягнутися на роки. І якщо підприємницькою діяльністю хочеться займатися вже сьогодні, то варто звернути увагу на вічні і завжди актуальні проекти.

Тут потрібно спиратися на дві схеми успішності ідеї:

 • пошук існуючої потреби або проблеми, а також пропозицію щодо їх вирішення або задоволення;
 • пошук ідеї з потенційним попитом, створення стійкого рівня споживання.

Тобто можна йти двома шляхами, відштовхуючись від наявності попиту або ж його створюючи. У другому варіанті також має бути присутня якась проблема у потенційного споживача, а ідея дозволить її вирішити. Власне, друга версія схеми створення проекту може вважатися інноваційним підходом.

Підшукуючи для себе бізнес-ідеї на 100000 рублів, що не обходьте увагою одвічні напрямки:

 • Людина не може обходитися без їжі. Тому фаст-фуд, млинчики на винос, домашня випічка або копчений свинячий окіст, приготований по-старовинним рецептом від майстра і набутий до свята, завжди будуть користуватися попитом.
 • Кожному з нас потрібна одяг та взуття, ми не можемо ходити голими або босоніж. Тому речі обов’язково будуть купуватися, головне, вибрати той формат продажів і товарну нішу, в якій є попит саме в вашому регіоні.
 • Ми хочемо бути гарними і добре виглядати. Тому послуги перукаря, педикюр, манікюр, інші косметичні операції також будуть затребувані постійно. Тут необхідно тільки вловити настрій тих споживачів, яким доступна ваша точка, де надаються послуги. Або ж визначити коло потенційних клієнтів і провести правильну рекламну кампанію.
 • У всіх нас є житло (ми розглядаємо тільки тих, хто може заплатити, а люди без певного місця проживання не враховуються), тому ми періодично потребуємо ремонтних роботах, оновленні інтер’єру, будуємо щось нове. Послуги в цій галузі, матеріали — це все купується, на цьому можна будувати свій бізнес.

Список можна продовжувати до тих пір, поки не закінчаться людські потреби — як першорядні, так і ті, що з’являються у певних груп споживачів. Тут можна відзначити колекціонерів, любителів тварин, батьків (тут є розмежування за віковими категоріями), людей з різними уподобаннями в якій-небудь сфері життя (вегетаріанців, які ведуть здоровий спосіб життя, бажаючих користуватися тільки екологічно чистою продукцією і т.д.).

Кожен з тих, хто замислюється, чим зайнятися в селі, щоб заробити гроші, або який проект почати в мегаполісі, просто повинна озирнутися довкола. Перспективні і вигідні ідеї лежать на поверхні і знаходяться в площині потреб людини. Ви можете почати розведення раків в акваріумі, якщо у вашому оточенні є ЦА, якій ви зможете продати «результат» своєї праці.

Порада: нова бізнес-ідея не завжди повинна бути такою, яка не має аналогів в світі. Нею може стати банальний, побитий і абсолютно стандартний проект, якщо він реалізований там, де пропозицій подібного роду немає. Уявіть, у великих містах повсюдно доступні торгові мережі, бутики і ринки, де пропонуються шкіряні куртки, дублянки, вироби з хутра. Кожен їх мешканець має можливість прийти в магазин і придбати пальто або шубу. А що робити в разі необхідності такої покупки жителю сільській місцевості? Їхати в найближчий великий населений пункт? Але ж ваша пропозиція в інтернет-магазині асортименту верхнього одягу, який робить доставку в села, може бути не просто цікаво, а й популярно. Тобто підприємець має можливість перетворити найпростішу торгівлю в інноваційний бізнес шляхом адаптації стандартної ідеї в унікальну.

Свіжість напрямку не дає гарантії того, що бізнес буде успішним на все 100%. Навпаки, тут є ризик, що ніхто не зрозуміє креативність задумки. Приклади вже були наведені, і багато хто з подібних проектів можуть бути сприйняті як навіжені, нежиттєздатні, дурні. З одного боку — багато винахідників на собі випробували неприйняття соціуму, їх новаторські ідеї втілювалися тільки через десятиліття після смерті невизнаних геніїв. З іншого боку — у новій ідеї може бути вибухова популярність, і її реалізація принесе мільйони її творцеві.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Для підприємця головне — можливість втілення в життя своїх амбіцій і заробляння грошей. Нова ідея не завжди дає такі можливості. Якщо хочете отримати гарантований прибуток — розглядайте «вічні» потреби і створюйте шляхи їх задоволення. Звичайно, намагайтеся упакувати свій проект в обгортку, яка буде нести мотиви унікальності, ніж ви зможете виділитися серед конкурентів. Саме так можна привести бізнес до успішності.

Ссылка на основную публикацию