Нова вітчизняна ріжкова кавоварка VITEK VT-1502

В цілому, серія VT ніколи не була шикарною. З року в рік вона поповнювалася черговими замшілими крапельними кавоварками, що викликають тільки одне — смуток. Однак, не так давно бренд вирішив виправити ситуацію і запустив на ринок свіжу ластівку — VITEK VT-1502.

Насамперед скажу, що попередні моделі — це кавоварки. Вони готували виключно американо, працюючи за принципом фільтрації. Тепер перед нами справжня еспресо-кавоварка, яка вміє варити невеликі порції міцної кави і різні варіації на його основі (латте, капучино і ін.).

елементарна база

По суті, база цілком перейшла від попередніх моделей серії. Ця нескладна річ складається з помпи, ємності для води, є ріжок, термостат, парочка клапанів. Вінчає все це справа пластиковий корпус, так що працювати кавоварка буде не пошепки.

Зауважу, що продукт вітчизняного виробництва часто засмучує якістю комплектуючих, — їх виконання завжди плаває в широких межах. Ця модель — не виняток. Загальна конструкція відповідає традиційним канонам класу. Втім, цього достатньо, щоб варити прийнятний еспресо у себе вдома.

Зазначу, що кавоварка продумана в плані ергономіки. На базу можна сміливо поставити досить об’ємну чашку або дві невеликі, якщо кава готується на пару. Приємний бонус — підігрів посуду.
Кращі кавоварки з підігрівом чашок

Давайте подивимося на капучинатор. Він очікувано ручної. Чесно кажучи, збити їм молоко в повітряну піну складно, як і в попередніх моделях. За великим рахунком, якщо ви любите різні кавово-молочні ласощі, можна розглянути кавоварку з панарелло або капучинатором пристойніше.
Кавоварки з капучинатором

Помпа видає тиск на 15 Бар. Якість цього вузла більш-менш стабільно.

Бойлер виконаний на основі алюмінію, що дуже типово для виробника. Ємність невелика — 130 мл. Потужність, власне, теж. Незважаючи на те, що її підняли до 1140 Вт, це не так ідеально, як хотілося б.

Рожок металевий, але холдер, по всій видимості, виконаний не з самого якісного матеріалу. Це дешеві моделі і я не впевнений в його надійності. Проте, навіть недорогий сплав не впливає на смак і запах напоїв. Задовольнятимемося цим. Крім того, ця штука поставляється з одним єдиним фільтром. Детальніше всю красу фільтрації я опишу нижче.

термостати

Впевнено скажу, що це головна печаль Вітьок. Термостата два — для кави (підігрів води) і для пари. В принципі, до парового трудівника питань немає, а кавовий підкачав. Не хочу згущувати фарби, але він не може видати воду, канонічно необхідну для якісної екстракції кави.

Шпилька в тому, що нагрів відключається набагато раніше, ніж слід і ви не можете вплинути на цей процес. Картину погіршує нещільне прилягання ріжка до протоки бойлера (це сітка, з якої нагріта рідина подається в ріжок). Через цю конструктивної недоробки кави з 99% ймовірністю буде сочитися назовні.
Про протечках кавових апаратів і як з ними боротися

управління

Перед нами типовий напівавтомат. З одного боку, це добре. З огляду на якість збірки, тут набагато менше вузлів, схильних до поломки. З іншого — в напівавтоматах ніколи не можна сказати, скільки кави отримає чашка за один і той же проміжок часу.

Кількість напою має пряму залежність від обсягу меленої кави в ріжку, ступеня трамбування і помелу, що прямо лягає на ваші користувальницькі плечі. В принципі, для однієї чашки в середньому потрібно 30-40 мл, для двох — близько 60-80 мл. Не забудьте прикупити кавомолку в комплект.
Кращі жорнові кавомолки для будинку

Чи є світло в кінці тунелю

Деяку роботу над помилками видно. Перше, що дійсно радує — покращений бак для води, об’ємом 1.5 л. Ще не так давно наші розумні голови робили його на основі самого хімозного пластика, запах від якого не вивітрюється з півроку. Його пачками везли з Китаю і активно впроваджували в будь-який мало-мальськи дешевий кавовий агрегат.

VITEK VT-1502 оснащений більш якісним баком, що не що виділяють сторонні аромати. Використаний якісний, прозорий пластик. Та й дизайн не підкачав, дивитися на прилад дійсно приємно.

Покращена конструкція фільтра для кави

Передісторія така:

В цілому, кавоварки Вітьок постарше працюють по хитромудрій системі фільтрації: основне сито + гумовий ущільнювач + пластикова накладка з отвором + подвійна мелкоячеистая сітка. Машина створює тиск, кава проходить під напором, утворюючи імітацію «крему».
Користувачам доводилося збирати і розбирати цей бутерброд, що вимагало розкручування трьох винятково. Мабуть, тут попрацював інженер з відмінною фантазією, який хотів зробити як краще, а вийшло як завжди …

З цього випливали всі нижченаведені мінуси:

  • сито, накладка з діркою, подвійна дрібна сітка — весь цей сендвіч швидко засмічується меленою кавою. Якщо використовувався великий помел, це відбувалося через місяць активної експлуатації, якщо невеликий — і того швидше. Проблеми можна уникнути, прочищаючи фільтр ріжка зубною щіткою з періодичністю раз на місяць (не забуваємо про всі принади збирання-розбирання!);
  • пластик і гума, які активно застосовував виробник, здатні істотно псувати смак напою. Це хвороба всіх дешевих апаратів.

В новинку як і раніше в комплект входить один фільтр. Але, виробник провів роботу над помилками! Замість багатошарового бутерброда нам пропонують гідну альтернативу. Фільтр влаштований за принципом подвійного дна і реалізований в литому виконанні.

Перше дно фільтра оснащено купою дірочок, друге — одним центральним отвором. Такий підхід несе істотний плюс — система не містить гумових ущільнювачів і пластика, що не зіпсує смак готового напою. Улучшайзеров гарний ще й тим, що виправляє ваші огріхи помелу і трамбування порошку. Він непогано імітує пінку крему і регулює вихідний тиск.

Але, мінуси теж є. Перше — складна очищення подвійного дна, бо фільтр нерозбірний. У кавоварках такого типу не рекомендовано використовувати кави дрібнодисперсного помелу. Моя порада не забувати про щомісячну очищення. Фільтр можна замочити в розчині лимонної кислоти і ретельно прополоскати гарячою проточною водою, орудуючи старою зубною щіткою.

Ще один нюанс зі знаком мінус — пінка крему не така пишна, як хотілося б, я б сказав, на тверду трієчку-четвірку.

управління

У попередніх моделях ряду управління здійснювалося примітивної механічної крутилкой і трьома пластиковими кнопками. VITEK VT-1502 оснащений двома кнопками. Перша — розміщена на лицьовій панелі і працює на активацію режиму нагріву для виробництва пара. В принципі, реалізація виконана краще, — чітко видно відтиснуті або натиснута ця сама кнопка. Друга — знаходиться внизу правої боковини. Сюди вона переїхала з фронтальній панелі і відповідає за включення-виключення кавоварки.
Відмови елементів управління і лагодження їх

Якщо говорити про поворотному регуляторі, раніше він чисто фізично відкривав доступ пару, воді з бойлера в капучинатор. Тепер це перемикач мультиклапана. Виходячи з надійності, це менш сильне рішення, але користувачеві несе більше зручностей.

висновки

Власне, Вітьок ніколи не радував нано-технологіями і на цей раз вітчизняний виробник виявився неоригінальним. Безумовно, бренд завжди бере ціною, але модель VITEK VT-1502 не зовсім дешевше конкуруючих і вселяють довіру аналогів. Цінник варіюється в межах 8-10 т.р. Моя думка однозначна — є сенс додати пару тисяч і купити свідомо більш якісну кавоварку. Дешеві китайці в особі Вітьок відчутно програють аналогам.

Ссылка на основную публикацию