Нормальний менструальний цикл: скільки днів має бути між місячними?

Яким повинен бути нормальний цикл місячних — питання індивідуальне. В середньому цикл триває від 28 до 35 днів. Але у кого-то він може тривати меншу кількість днів, а у кого-то більше. Не завжди таке зміщення свідчить про наявність патології в організмі. У деяких представниць прекрасної половини людства це — одна з особливостей організму.

1 Визначимося з термінами

Менструальний цикл і менструація — 2 різні поняття. Менструація — це виділення крові. А під циклом розуміється період часу між однією менструацією і інший. Порахувати, скільки днів в циклі, дуже просто. Слід відняти від дати поточних місячних дату попередніх і додати 1 день. Наприклад, дата поточних виділень 30 січня, попередніх — 1 січня. Менструальний цикл 30-1 + 1 = 30 днів.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як відрізнити менструацію від кровотечі
 • Нормальна тривалість менструації
 • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Менструальний цикл — процес фізіологічний. Він свідчить, що жінка половозрелая, може завагітніти і виносити дитину. Перші менструації з’являються у дівчаток у віці 11-15 років, а зникають вони у дам в клімактеричному віці — 45-55 років.

У менструального циклу єдине зовнішній прояв — кров’янисті виділення, звані менструацією або місячними.

Кров починає виділятися через те, що настає час для відшаровування ендометрія. Так в медицині називається слизова жіночого органу — матки. Як і всі тканини організму, ендометрій часом змінюється — розростається і стає товщі. Сприяють цьому гормони в крові — естроген і прогестерон. Як тільки настає період їх збільшення, ендометрій починає рости. А як тільки рівень знижується, так шар руйнується. При цьому кровоносні судини, в які проріс ендометрій в період свого зростання, пошкоджуються. Руйнується ендометрій і кров з пошкоджених судин змішуються між собою і випливають назовні через піхву. Це і називається місячними.

2 Фази циклу

Протягом менструального циклу рівень гормонів не однаковий. Залежно від його зміни цикл поділяється на 3 фази:

 • менструація (місячні виділення крові);
 • фолікулярна, або проліферативна;
 • предменструальная, або лютеиновая.

Норма першої фази — місячних кровотеч (менструації) — становить від 4 до 6 днів. Найбільш рясне виділення крові буває в перші 1-2 дня.

При цьому жінка може відчувати ряд симптомів:

 • болю в нижній частині черевної порожнини;
 • спазми в животі і області тазу;
 • судорожне стан нижніх кінцівок;
 • больові відчуття в поперековому відділі хребта;
 • слабкість у всьому тілі і нездужання.

Болі бувають не люті, а можуть бути гострими. Відбуваються вони від скорочення матки. Цим процесом організм допомагає їй позбавлятися від разрушившегося ендометрія в дні менструації.

Фолікулярна фаза характеризується виходом яйцеклітини з яєчника. Це явище буває в перші тижні від початку менструації. У цей момент матка починає готуватися до вагітності, нарощуючи ендометрій. Зазвичай тільки одна яйцеклітина бере участь в циклі. Час її виходу у всіх жінок різна, тому і кількість днів циклу теж по-різному.

5 днів фолікулярної фази і 1 день овуляції складають фертильності вікно. Даний проміжок часу — максимально можливий період для зачаття. Точно визначити день не представляється можливим без спеціальної діагностики.

Передменструальний фаза починається в 1 день овуляції. Не можна визначити його точно. Жіночі організми відрізняються один від одного, і в кожного з них це відбувається по-різному. На овуляцію впливають і такі фактори, як стреси, психоемоційний стан, відсутність статевих контактів, годування грудьми і ін. Але період часу відомий — з 7 по 22 день менструального циклу.

Певні симптоми супроводжують і нормальний процес овуляції. Серед них:

 • невеликі коричневі виділення;
 • болю тягне характеру, вогнище їх — низ живота;
 • втома і неприємна слабкість, можливо загальне нездужання.

Якщо настав запліднення яйцеклітини, то настає вагітність. Якщо цього не відбулося — починається поступове відторгнення ендометрія, і приходить чергова менструація.

Свої симптоми має і предменструальная фаза:

 • нервове перенапруження;
 • підвищена емоційність;
 • жінці хочеться постійно плакати або злитися на будь-кого;
 • здуття живота і запори;
 • поява висипань на шкірному покриві особи;
 • зайва жирність шкіри;
 • чутливість молочних залоз і їх зайва чутливість.

Безпосередньо перед самими місячними може боліти спина, псуватися настрій. Жінка відчуває втрату життєвих сил.

3 Консультація фахівця

На думку медиків, нормальний менструальний цикл — період в 28-35 днів. Значення це усереднене. Організм жінки індивідуальний, тому його відхилення в меншу або більшу сторону не повинно лякати жінку. Турбуватися можна, якщо місячні наступають частіше, ніж раз в 3 тижні. Це здатне викликати розвиток анемії, так як відбувається втрата крові.

Якщо проміжок між місячними більше 1,5-2 місяців і повторюється занадто часто, то це вважається ненормальним. Необхідно звернутися до лікаря для з’ясування причини.

Нерегулярна менструація може наступити при дотриманні жінкою суворої дієти і при схудненні (що взаємопов’язано). Для лікаря не складе труднощів з’ясувати причину таких відхилень в місячних. Він порекомендує пацієнтці правильно харчуватися, після чого цикл стане таким, яким і повинен бути.

Буває і так, що лікар не помічає можливу причину відхилень від норми. В такому випадку проводиться ультразвукова діагностика. Досліджуються тіло матки і яєчники. Здаються аналізи на рівень гормонів в різних фазах менструального циклу. Проводиться консультація фахівця по ендокринології.

Іноді призначається гормональна терапія для нормалізації циклу. Ті пацієнтки, які не мають наміру зачати дитину, приймають гормональні контрацептиви. А ті, хто, навпаки, бажає завагітніти, приймають препарати прогестерону.

Серед представниць жіночої статі є такі, у яких цикл і не повинен відповідати нормі. У молодих дівчат він нормалізується не відразу, а тільки після закінчення часу. А у жінок старше 45 років очікується настання клімаксу, тому можливі збої. У молодих мам, які годують грудьми немовлят, місячні можуть проходити нерегулярно або бути відсутнім.

4 Норма і патологія

Жінкам цікаво знати, скільки повинні тривати місячні кровотечі. Нормальним вважається період в 4-6 днів. Але це не обов’язково. Жіночий організм індивідуальний.

Більш рясні виділення починаються на 2 день. Разом з кров’ю можуть виділятися згустки — це частинки ендометрія. З 3 дня кровотечі починають потроху вщухати. Але на 4 день знову посилюються. З наступного дня поступово сходять нанівець.

Але буває, що 1 день найрясніший. А з кожним наступним вщухає. Буває і по-іншому. Але який би варіант протікання місячних ні, тривати місячні не повинні більше 7 днів. І вони не повинні бути занадто великими.

Щоб жінці розібратися, а що значить занадто рясні, можна орієнтуватися на наступне. У 1 і 2 день прокладка або тампон повинні використовуватися протягом 3-4 годин.

Рясні кровотечі — це коли прокладки не вистачає на 1-2 години. У нічні години, користуючись нічними прокладками, кров протікає на постільну білизну.

Якщо це спостерігається рідко, то нічого страшного немає. Але при регулярному порушенні слід звернутися до лікаря. Найімовірніше, це патологія.

При таких захворюваннях спостерігаються рясні менструації:

 • міома;
 • поліпи тіла матки;
 • рак матки;
 • знижений рівень тромбоцитів.

Не рекомендується довго роздумувати — необхідно відвідати лікаря. Доктор проведе дослідження, виявить причину і призначить лікування.

Необхідно звернутися за консультацією до гематолога. Спеціаліст досліджує кров. Обидва лікарі спільно встановлять діагноз.

Якщо жінка спостерігає рясні місячні з початку першої менструації, кровотечі з носа або ясен, тривале загоєння порізів і подібні стани, пов’язані з кров’ю, то слід розповісти про це лікаря. Можливо, що є проблеми зі згортанням крові.

Ссылка на основную публикацию