Норма випадіння волосся у жінок в день

Біологічні процеси, які викликають вмирання одних клітин і оновлення їх іншими, відбуваються щохвилини. Особливо сильно це помітно по росту волосся і нігтів як у чоловіків, так і у жінок. Волосся відмирають і випадають через певний період, так як виштовхуються новими зростаючими волосинками в цибулині. І так відбувається щоденне їх оновлення. Відсутність випали волосся свідчить про те, що вони завмерли і нових відростків не утворюється, в зв’язку з чим може згодом наступити облисіння.


Але якщо локони в нормальному стані і їх заміна відбувається щодня оновленими, то норма випадання волосся з голови на добу буде в межах до 100 одиниць, якщо голова повністю ними покрита. Ця цифра є узагальнюючої і особливо сприймати її як еталон немає необхідності, тому що кількість випали волосків може залежати від індивідуальних особливостей людини.

Відмінність норми від хвороби

У кожної людини, який бачить багато волосся, що залишилося на подушці або у ванній при митті голови, виникає думка: «А чи не почав я лисіти?» Це питання хвилює як чоловіків, так і жінок. Допомогти з відповіддю на це питання допоможе тест, який проводиться в такий спосіб: потрібно в тім’яній області злегка потягнути за волосся, затиснувши їх у жменю. Якщо у вас в руках залишиться більше п’яти одиниць, то це свідчить про якесь захворювання. Особливо якщо в районі коренів цибулина має темний, а не білий колір. Зверніть увагу, що тестування необхідно проводити, коли голова не милася протягом 4 днів. Досліджуйте кінці волосся на роздвоєння. Посекшіеся кінчики свідчать про те, що вам негайно потрібно почати заповнення запасу мікроелементів своїм виснаженим пасмам.

Якщо жінка робить лазерну епіляцію, то ріст волосся значно зменшується.

Що впливає на випадання і зростання волосся

Якщо виявлено надмірне порідіння волосся, то потрібно знати причини, які могли цьому сприяти. Якщо жінка під час миття голови налічує не більше 100 випали одиниць, то це є нормою для такої процедури, що проводиться раз протягом 3-4 днів. І тому не потрібно відразу переживати і думати про облисіння. Посилити відторгнення волосяних стрижнів може сильний масаж, неправильне розчісування, неправильно підібраний шампунь при митті, часте використання фена і щипців.


Зверніть увагу на гребінець, якій ви розчісувати. Кращим варіантом для розчісування волосся є нечастий гребінець з натуральних матеріалів. Це правило ставитися не тільки до жінок, але і до чоловіків і дітям. Розчісувати не потрібно сильно інтенсивно, що викликає виривання коренів. Не варто постійно користуватися феном, так як це шкідливо. Сильний масаж голови також може стимулювати відторгнення волосся.

Але не завжди прямий вплив на волосся, наприклад, при митті, може стати причиною облисіння. Самостійно такі причини без візиту до лікарів неможливо встановити. Наприклад, на випадання волосся може впливати неправильна робота внутрішніх органів, особливо недостатні функції щитовидної залози. Крім цього, порідіння локонів може бути викликано сильними стресовими ситуаціями, неправильним обміном речовин, хронічними захворюваннями.

Випадання волосся є ознакою внутрішніх захворювань, які може встановити тільки обстеження в клініці. Тому починати лікування волосяного покриву при почався облисінні необхідно з прийому у лікаря, а потім вже відвідати трихолога.

Іноді причиною відторгнення волосяних стрижнів може бути надмірне вживання лікарських засобів. Хіміотерапія теж здатна посилити такий процес і через невеликий період привести до повного випадання волосся не тільки на голові, а й на віях, бровах і інших місцях.


Гормональна перебудова організму при вагітності і під час післяпологового періоду іноді може вплинути на цей процес. Але це тимчасове явище, яке проходить з відновленням нормального гормонального фону.

При лазерної епіляції пори звужуються, і волосся довше не може вирости. Процедуру лазерної епіляції проводять жінки різного віку. Лазерна епіляція може бути зроблена в пахвовій зоні і в зоні бікіні. Також лазерна епіляція може впливати на загальний стан організму, що в свою чергу спричинить випадання волосся. Не рекомендується робити лазерну епіляцію вагітним жінкам. Під час звичайної епіляції жінка не може нашкодити своєму організму.

Ламкі і тонкі

Негативні фактори природи, шкідливих виробництв, хлорування води, вигоряння на сонці можуть стати причиною сухості волосся, які стають тонкими й тендітними. Іноді волосся можуть не випадати з цибулини, а через деякий час обламуватися. Такий стан пасом говорить про нестачу вологи, поживних елементів і недостатню роботу сальних залоз в шкірі голови. При нормальному виробленню шкірного сала волога волосся не сильно випаровується, так як захищена шаром жиру. Волосинка товща, а пасма густіші.

Такі зачіски потребують правильного догляду, який має на увазі використання шампунів при митті для сухого волосся, масел і масок для їх харчування і регуляції вироблення шкірного сала. Обов’язково потрібно подбати про їх захист від жарких сонячних променів, частого використання фена і щипців, фарбування фарбами з аміаком. Використовуйте легкі укладання для волосся, які не будуть тягнути і насильно висмикувати коріння з цибулин. Якщо ви будете уважні до своєї зачісці, то через час побачите красиву, шовковисту шевелюру.

Скільки ж має випадати волосся на добу?

Для того щоб зрозуміти, скільки волосся має випадати в день при доброму здоров’ї, потрібно знати, як вони утворюються і ростуть. Відрізняють три фази розвитку волосинки:

  • період анагену (80% волосся знаходиться в фазі нормального росту). Від освіти нового кореня під зростаючим волосяним стрижнем до відмирання фаза зростання триває 3-7 років;
  • відмирання цибулини (9% всіх волосся);
  • період спокою і утворення нових клітин в цибулині, який триває близько 90 днів.

Дослідження, що проводяться вченими, довели, що процес випадання і кількість волосся на голові залежить від наявності пігменту. Таким чином, було встановлено, що у світловолосих людей їх кількість досягає 150000 одиниць, у шатен — 100000, а у брюнетів — 110000. Власниці рудої шевелюри має найменше — 80000 одиниць, але вони значно товщі, ніж у інших. Відповідно норма випадання волосся в день становить:

  • для блондинок — не вище 150;
  • для темноволосих — 100-110;
  • для рудоволосих — в середньому 80.

Звернення до фахівця допоможе вам у встановленні причини, він порекомендує необхідні доглядають процедури. При забезпеченні належного догляду за вашим волоссю, а також правильне харчування і усунення негативних факторів, які сприяють посиленому відторгнення волосся, через незначний час можна зупинити процес і повернути зачісці колишню густоту.

Ссылка на основную публикацию