Норма шоколаду в день: корисні рекомендації

Скільки можна з’їдати шоколаду за один день? Дане питання розбурхує уми і цікавість багатьох ласунів, а також тих, хто намагається стежити за власним здоров’ям. Всім відомо, що в ласощах присутній порошок какао, від його кількості залежить колір, смак і аромат, а також користь ласощі. Якщо в плитці шоколаду міститься понад сімдесят відсотків какао, то його називають гірким або темним, він визнаний найкориснішим. З огляду на той факт, що в складі какао досить багато флавоноїдів, чорний шоколад сприяє підвищенню рівня корисного холестерину, антиоксидантів. Завдяки проціанідіни, спостерігається синтез оксиду азоту. У свою чергу, він гарантує поліпшення кровообігу, допомагає розслабляти артерії.

Шоколад — це ліки

Що стосується солодкого, то багато фахівців і дієтологи стверджують, що потрібно знати міру і не зловживати навіть корисним шоколадом протягом дня. Якщо ви любитель солодкого, то повинні знати, що чорний шоколад є легким послаблення раціону, він робить позитивний вплив на імунну систему людини. Це потужний, концентрований джерело корисних речовин, флавоноїдів, які сприяють збереженню імунних клітин, що знижують процеси запалення. Важливо зауважити, що в гіркому дуже багато цінних харчових волокон, які беруть участь у травленні, а також магнію. За рахунок дивного складу, бажано з’їдати не менше 30 грам гіркого шоколаду в день.

Корисні властивості ласощі:

  • підвищується стійкість до стресових ситуацій. Невелика порція глюкози здатна знизити рівень стресового гормону;
  • допомагає усунути больовий синдром, оскільки стимулює продукування анальгетиків, а саме ендорфінів. Якщо розсмоктувати шматочок ласощів, то больові відчуття притупляються або відступають зовсім;
  • стримує розвиток алергічних реакцій, так як препарат має антиоксидантну і антигістамінних ефектом;
  • зміцнює і стимулює пам’ять, посилюючи кровопостачання мозку на кілька годин.

Чи можна їсти шоколад при грудному вигодовуванні: користь і шкода

Цікаво те, що вчені активно продовжують вивчення властивостей і впливу какао на людський організм.

Користь чи шкода

В даний час, велика частина всіх проведених досліджень показує, що чорний шоколад надзвичайно корисний для здоров’я серцево-судинної системи. Як підтвердження можна розглянути експеримент, проведений голландськими вченими. У ньому брало участь близько 470 осіб протягом цілих п’ятнадцяти років!

Стало відомо, що ті люди, які регулярно пили какао або ж їли темний шоколад, мали шикарні показники артеріального тиску. Відмітка була набагато нижче, ніж у тих, хто не вводив в раціон дану продукцію. Відповідно до думки вчених, какао робить позитивний вплив на судини, серце, що обумовлено підвищеним рівнем вмісту антиоксидантів. Крім цього, за допомогою десерту спостерігається поліпшення судинних функцій, що забезпечує розслаблення артерій. Простими словами, це допомагає запобігти відкладення шкідливого холестерину, помітно знизити ризик розвитку тромбозу, інсульту і інфаркту міокарда.

Незважаючи на те, що численні дослідження підтверджують корисні і навіть лікувальні властивості, багато фахівців попереджають про те, що в шоколаді міститься фенілетиламін, який здатний провокувати розвиток головного болю. Якщо їсти солодощі у великих кількостях, то можна посилити симптоматику передменструального синдрому. Справа в тому, що споживання цукру провокує викид інсуліну, що збільшує рівень глюкози в крові людини. За рахунок цього збільшується апетит, рідина починає затримуватися в організмі, спостерігається стомлюваність і сильне запаморочення.

У складі ласощі є аргінін, який провокує формування герпесу. Це обумовлено тим, що така речовина є ідеальним для активного розмноження подібного вірусу. Жири, цукор, присутні в десерті, є винуватцями зайвої ваги та інших нездужань.

норма ласощі

Яка ж норма шоколаду в день? Крім того, що в улюбленій солодощі міститься цукор, що провокує сильну залежність, в ньому ще є і така речовина, як теобромін. Якщо говорити простими словами, то теобромін — це найсильніший стимулятор, сприяє виділенню серотоніну. Крім цього, він викликає психологічне звикання.

Незважаючи на те, що шоколад корисний, зловживання таким продуктом має негативні наслідки. Саме тому, допустима норма подібних ласощів в день становить тридцять грамів. Дана порція дозволить вам вдосталь насолодитися десертом без заподіяння шкоди власному здоров’ю.

Важливо зауважити, що подібні рекомендації стосуються тільки чорного, натурального шоколаду без різних добавок, начинок. Що стосується білого і молочного шоколаду, то це всього лише висококалорійна солодкість, в якій немає вітамінів та інших корисних речовин.

Шоколад для діабетиків — користь і шкода

Таким чином, якщо ви не здатні тримати себе в рамках і обмежувати споживання таких ласощів, то бажано відмовитися від нього і зовсім. Щоб отримати порцію подібних мінеральних та поживних речовин, можна з’їсти менше калорійне ласощі.

Ссылка на основную публикацию