Номер карти Ощадбанку — де дивитися?

Операції по безготівковим розрахунком щільно увійшли в сучасне життя. Для проведення різних транзакцій потрібні відомості про пластиковій картці, яка є ключем до рахунку.

Що таке номер карти Ощадбанку і для чого він потрібен?

Номер ощадбанківської карти — це індивідуальний код, який є ключем доступу до розрахункового рахунку власника «пластику». Знаходиться номер карти на її лицьовій стороні і розташовується трохи вище відомостей про держателя.

Цифри фіксуються двома способами:

 • Друкуються, тобто наносяться на пластик за допомогою стійкого фарбувального покриття;
 • Видавлюються. Такі цифри можна відчути навіть із закритими очима (зручно для людей з вадами зору та сліпих громадян).

Числове значення «пластика» необхідно:

 • для переказів між особистими рахунками або на розрахунковий рахунок клієнта Ощадбанку (або іншої кредитної установи);
 • для здійснення оплати через інтернет-магазин;
 • для отримання інформації про фінансові операції у співробітника Ощадбанку;
 • для перевипуску картки у зв’язку з втратою.

Слід зазначити, що співробітник банку не мають права запитати пін-код і особисті дані власника «пластику». Вся інформація відображається в базі, тому називати повний номер не треба. Досить вказати останні 4 цифри.

Номер карти Ощадбанку — де подивитися?

Подивитися номер карти Ощадбанку за допомогою таких дій:

 • На «пластиці»;
 • У договорі на виготовлення карти;
 • Через «Сбербанк Онлайн».

Скільки цифр в номері карти Ощадбанку?

Номер карти Ощадбанку складається з 16 або 18 цифр. Кожен блок побудований з 4 чисел, які несуть певну зашифровану інформацію.

На деяких картах числове значення складається з 18 або 19 цифр. Обумовлено це диференціацією напрямів випуску карт, в рамках яких вони емітуються.

З 18 цифр складається карта Маестро, в рідкісних випадках — Visa. Наприклад, віза «Momentum». На деяких пластикових картах вказано номер з 4 цифр. Вони позначають перші 4 цифри цілого числового значення і надають доступ до розрахункового рахунку.

Розшифровка номера карти Ощадбанку

Шістнадцять цифр в номері карти Ощадбанку несуть наступну інформацію:

 • Перші 6 цифр позначають банк, який випустив картку. Перша цифра показує приналежність до певної платіжної системи. Наприклад, Visa — 4, Maestro — 3, 5 або 6 і т.д.
 • Числове значення з 7 по 15 цифру містить інформацію про тип карти (кредитна або дебетова), про грошову одиницю, регіоні випуску і т.д.
 • Остання цифра — перевірочне число, що дозволяє встановити приналежність числового значення певної картці;
 • 18 або 19 цифра позначають субпрограмму або певний напрям в одному блоці.

Як дізнатися номер, якщо карти Ощадбанку немає з собою?

Якщо держатель забув картку вдома, то дізнатися інформацію він може наступними способами:

 • у відділенні Ощадбанку;
 • через «Сбербанк Онлайн»;
 • з договору на виготовлення картки.

У відділенні банку

Повний номер «пластика» можна дізнатися в будь-якому відділенні Ощадбанку. Для цього необхідно з’явитися до установи і пред’явити паспорт. На підставі отриманої особистої інформації співробітник в програмі побачить все картки, оформлені на звернулася особа. Якщо карток кілька, то консультант може поцікавитися останніми цифрами карти, щоб виявити, що цікавить номер.

Через «Сбербанк Онлайн»

Отримати відомості, що цікавлять можна через «Сбербанк Онлайн». Для цього необхідно зайти на сайт установи і в запропонованому віконці ввести ідентифікатор і пароль. Якщо відомості були загублені або прийшли в непридатність, то нові дані можна роздрукувати в банкоматі. У розділі «Карти» відображається інформація про всі наявні пластикових картках.

У договорі на випуск карти

Такий спосіб особливо зручний для фізично обмежених осіб або громадян, які не вміють користуватися Інтернетом. Номер картки пишеться в договорі на виготовлення. Досить знайти документ і подивитися необхідну інформацію.

Номер карти і номер рахунку — чи є різниця?

Номер карти — це код, який присвоюється при виготовленні «пластика». Він написаний на лицьовій стороні картки і дає доступ до відкритого розрахункового рахунку в кредитній установі, призначеному для розрахунків фізичних осіб через пластикові карти (він може бути загальним для всіх клієнтів). А номер карти завжди унікальний в кожному випадку.

Числове значення рахунку складається з кількості 20 цифр. Номер можна подивитися в договорі, що укладається на випуск пластикової картки.

Якщо документ був втрачений або загублений, то дізнатися значення рахунку можна:

 • У відділенні Ощадбанку. Для цього потрібно надати паспорт і пластикову картку. Співробітник роздруковує реквізити і запевняє їх підписом та печаткою. Такий офіційний документ використовується, наприклад, при оформленні видів допомоги.
 • На гарячій лінії Ощадбанку. У такому випадку потрібно назвати кодове слово. Якщо громадянин його не пам’ятає, то отримати необхідну інформацію по телефону не вийде.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Номер «пластика» — це унікальний код, що містить в собі інформацію про банк, тримачі, валюті і т.д. Дізнатися номер можна з договору, через сервіс «Сбербанк Онлайн» або у відділенні банку.

Ссылка на основную публикацию