Ніші для бізнесу — список

Замислюючись над тим, як розбагатіти в Росії з нуля, люди починають вивчати різні бізнес-ідеї, про які можна знайти інформацію на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Початківцям підприємцям не варто вибирати напрямки, в яких спостерігається занадто велика конкуренція, тому що вони можуть втратити всі свої вкладення. Розробляючи стратегію своєї комерційної діяльності, в першу чергу слід вивчити найбільш затребувані послуги в Росії, а також з’ясувати, які ніші ще вільні.

Як підприємцям-початківцям знайти свої ніші для бізнесу?

Незалежно від того, планують підприємці реалізовувати бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями в маленькому місті або відразу будуть брати орієнтир на що вимагають великих інвестицій стратегії, їм слід вибирати потенційно перспективну нішу. Для цього люди повинні враховувати наступні параметри:

 1. Конкурентоспроможність. Слід переконатися, що вибране бізнес-напрямок здатне буде конкурувати на вітчизняному ринку.
 2. Затребуваність. Плануючи розпочати в Росії власну справу, кожна людина повинна з’ясувати, чи викликає в суспільстві інтерес вибране ним напрямок. Слід орієнтуватися на ті бізнес ідеї, в яких спостерігається великий споживчий попит.
 3. Рентабельність. Кожен підприємець здійснює комерційну діяльність з однією метою — отримання прибутку. Саме тому при виборі бізнес-ідей слід вибір робити на користь тих проектів, які здатні приносити дохід.
 4. Перспективність. Якщо підприємець планує динамічно вести в Росії свій бізнес і з часом перейти в «важкий дивізіон», то йому слід розглядати ідеї з перспективою на розвиток.
 5. Новизна. Кожен бізнесмен, який прагне зайняти свою нішу на вітчизняному ринку, повинен вибирати цікаві для потенційного споживача напрямки.

Порада: якщо людина тільки робить перші кроки на шляху в світ бізнесу, йому слід вибирати такі ніші, в яких у нього є хоча б базові знання. Також слід з обережністю ставитися до вільним нішах, так як вони можуть виявитися занадто витратними і ризикованими.

Які нюанси потрібно врахувати при виборі ніші для бізнесу?

Люди, які починають в Росії бізнес з нуля, можуть розглядати не тільки вільні, але й уже зайняті ніші. Щоб зробити правильний вибір, необхідно врахувати такі нюанси:

 • на яку цільову аудиторію підприємець планує орієнтувати свій бізнес;
 • чи зможе він зацікавити своєю продукцією або послугами широке коло споживачів;
 • з якими проблемами він може зіткнутися при реалізації бізнес-ідеї;
 • що можна зробити для розширення ринку збуту і т.д.

Порада: при визначенні цільової аудиторії підприємець, який розпочинає в Росії бізнес з нуля, повинен враховувати особливості регіону, в якому буде здійснюватися комерційна діяльність, статус і середній вік місцевих жителів.

Вивчаючи вільні ніші для бізнесу, потрібно особливу увагу приділяти їх слабких місць. Для цього слід провести моніторинг місцевого ринку, а також отримати інформацію з відкритих інтернет-джерел. Якщо підприємець-початківець не врахує всі можливі ризики, то він може просто-напросто прогоріти, як сталося з багатьма бізнесменами. Після того як буде складено список всіх відповідних бізнес-проектів, можна приступати до розробки стратегії, підраховувати розмір стартових вкладень і займатися організаційними моментами, отриманням свідоцтва про Державну реєстрацію і т.д.

Як підприємцю домогтися успіху в обраному бізнес-напрямку?

Якщо люди планують виготовляти сувеніри на продаж своїми руками, то навряд чи вони зможуть заробити на такій ідеї великі гроші. Для отримання хорошого доходу слід вибирати напрямок, яке свідомо рентабельне і цікаве для широкої цільової аудиторії. На успіх бізнес-ідеї можуть надати прямий вплив такі чинники:

 • наявність стартового капіталу, розміру якого досить для запуску проекту;
 • правильне позиціонування просуває ідеї;
 • проведення повномасштабної промо-акції, яка передбачає залучення засобів масової інформації, інтернет-ресурсів, поширення зовнішньої рекламної продукції;
 • здатність яскраво виділитися на тлі конкурентів і т.д.

Порада: якщо підприємці планують реалізувати бізнес-ідеї в сфері розваг, то їм потрібно серйозно підійти до питання вибору місць для розміщення своїх закладів. У цій ніші спостерігається серйозна конкуренція, тому краще відкривати точки в районах, в яких у людей є в цьому потреба.

Які сьогодні можна зайняти ніші для бізнесу?

Ті люди, які планують з нуля почати бізнес в Росії, повинні ознайомитися зі списком перспективних і вільних ніш:

 1. Міні-кав’ярні. Для відкриття таких торгових точок необхідно приміщення з мінімальною площею. Люди, як правило, купують гарячі напої на винос. Також їм можна пропонувати закуски, бутерброди і т.д. Підприємцю, який вирішив реалізувати цю бізнес-ідею, досить мати невеликий стартовий капітал, який буде витрачений на оренду приміщення, заробітну плату персоналу і закупівлю обладнання.
 2. Ремонт побутової техніки. У цій сфері послуг спостерігається гострий дефіцит в хороших майстрів. Якщо підприємцю вдасться запросити до співпраці кількох висококваліфікованих фахівців, то успіх йому буде забезпечений.
 3. Онлайн-курси. Ця ніша поки що вільна, тому люди можуть досить успішно розвинути в ній свій бізнес. Якщо підприємець добре орієнтується в будь-якому напрямку і готовий поділитися досвідом і знаннями з широкою аудиторією, то йому не потрібно буде наймати персонал.
 4. Створення та супровід сайтів. Це бізнес-напрямок ідеально підходить для тих людей, які «на ти» з комп’ютерною технікою і відмінно розбираються в програмуванні. В даний час спостерігається висока затребуваність в таких фахівцях, тому у підприємців-початківців є всі шанси на досягнення успіху.
 5. Перукарня для дітей. Багато батьків змушені водити своїх малюків на стрижку до перукарів чоловічих і жіночих залів, які працюють з дорослими людьми. Якщо в густонаселеному житловому масиві відкрити салон, орієнтований тільки на дитячу аудиторію, то він зі стовідсотковою гарантією будуть користуватися популярністю і приносити стабільний дохід.
 6. Вирощування екзотичних рослин. Сьогодні багато громадян воліють обставляти свої квартири і будинки великою кількістю квітів. Як правило, вони прагнуть вибирати більш рідкісні та екзотичні рослини. Завдяки постійно зростаючому попиту на таку квіткову продукцію підприємці можуть при мінімальних вкладеннях отримувати непоганий дохід.
 7. Розведення раків. Для реалізації цієї бізнес-ідеї немає необхідності орендувати великі приміщення, так як розмістити ємності для ракоподібних можна в підвалі заміського будинку або дачі.
 8. Вирощування екологічно чистих овочів. Сьогодні багато хто став більше уваги приділяти своєму здоров’ю, через що намагаються стежити за тим, що їдять, і тому вважають за краще купувати овочі та фрукти не в супермаркетах, а безпосередньо у фермерів. Така бізнес-ідея ідеально підходить для російських громадян, що проживають в приватному секторі, які на присадибній ділянці можуть звести одну або кілька теплиць.

Порада: з усіх питань, які виникають у підприємців, початківців в Росії бізнес з нуля, слід звертатися до юристів. Фахівці допоможуть не тільки скласти будь-який документ, наприклад, шлюбний договір, але і надати допомогу при вирішенні організаційних питань.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Щоб сьогодні відкрити власну справу, необхідно в першу чергу вибрати вільну нішу, в якій не спостерігається жорсткої конкуренції. Після того як вирішиться питання з бізнес-ідеєю, слід приступити до розробки подальшої стратегії.

Ссылка на основную публикацию