Нежить у дітей

Одна з настирливих проблем всього людства — це нежить. На жаль, він наздоганяє не тільки дорослих людей, але і дітей вже з перших днів життя. Для малюка, також як його мами і тата це стан досить неприємне: чадо стає плаксивою, неслухняним, у нього порушується сон і апетит. Це і є одна з причин зниження ваги крихти. Що стосується самого нежиті, то він не викликає страшних ускладнень, однак його досить важко перенести. Тому батькам нічого не залишається, як використовувати засоби від нежитю, що полегшують стан своєї дитини.

Стадії розвитку нежиті

Не можна сказати, що нежить або риніт — це окрема хвороба. Як правило, вона розвивається разом з іншими захворюваннями, серед яких: грип, ГРЗ або ГРВІ. Тривалість перебігу нежиті становить від 7 до 10 днів.

Фахівці виділяють основні стадії розвитку нежиті:

— Рефлекторна
— Катаральна
— Стадія одужання.

При початковій (рефлекторної) стадії відбувається звуження судин слизової оболонки носа. Всередині носової порожнини малюк відчуває печіння, йому постійно хочеться чхати. За цією ознакою кожен зрозуміє, що це початок нежиті. Тривалість аналогічній стадії дорівнює декільком годинам.

В ході катаральної стадії дрібні судини в порожнині носа, навпаки, стають ширшими, оболонка червоніє, ніс трохи припухає. Основним симптомом даного етапу розвитку нежиті прийнято вважати появу водички з носа. Бувають випадки, коли у дитини відкривається сльозотеча, з’являється закладеність у вухах. Стан набряку в порожнині носа в результаті розширення судин призводить до утруднення дихання у малюка. Довгота цієї стадії дорівнює кілька днів.

На заключному етапі перебігу нежиті, виділення змінюють свій характер, стає густішим. У разі приєднання інфекції бактеріального походження (що трапляється найчастіше) — слизові виділення стають зеленими. У крихти полегшується дихання, усувається закладеність. Здоров’я малюка поліпшується.

ТОП 5 дитячих ліків від нежиті

Препаратів, які лікують нежить у дітей, в даний час величезний асортимент. Однак батьки повинні знати, що для малюків у віці менше року існують деякі обмеження. Так як будова порожнини носа дитини ще повністю не сформувалася, застосовувати спрей таким крихтах забороняється. Лікарі рекомендують використовувати краплі діткам до року. Давайте спробуємо визначити найбільш кращі засоби, які підходять дітям до 5-річного віку.

Аква Маріс

В основу даного препарату входить очищена морська вода, що містить в собі цілий комплекс природних мікроелементів. У малюків Аква Маріс може використовуватися при таких випадках, як: нежить в хронічній або гострій формі, алергія. Засіб використовується для профілактики в епідемічний період, гігієни порожнини носа. В аптеці продається такий спрей або краплі в ніс. Препарат має повну безпеку для дитини.

Аквалор Бебі

Це засіб теж складається з морської води, і містить корисні мікроелементи. Не містить консервантів. Батькам не варто турбуватися, адже Аквалор Бебі насичений такими елементами, як: калій, магній, цинк і іншими. Даний лікарський засіб не тільки сприяє очищенню порожнини носа, але і знімає запалення.

Імунітет дитини після використання препарату, підвищується. Аквалор Бебі призначається при:

— грипі, ГРВІ та захворюваннях запального характеру;
— підготовці порожнини носа до використання інших лікарських засобів.

Назол Бебі

Засіб має судинозвужувальну дію, так як містить в собі діючий компонент — фенілефрин. Препарат знімає набряк, полегшує дихання крихти. Випускається у формі крапель. Призначають Назол Бебі при застуді, грипі, гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ).

Батьки можуть застосовувати дітям це засіб з перших днів життя. У яких дозах використовувати препарат, слід проконсультуватися з педіатром. Варто врахувати, засіб має деякі протипоказання, з якими можна ознайомитися в інструкції.

Отривін Бебі

Простіше кажучи, засіб іменується — фізрозчин. Його основа — це ізотонічний розчин на основі солі.

Завдяки даного препарату внутрішня оболонка носа добре очищається і зволожується. Результат цього — підвищення імунітету. Отривін використовується для лікування нежиті, а також в профілактичних цілях, застуді і грипі.

Віброцил

Судинозвужувальний засіб, що містить фенілефрин і діметіден. У препараті міститься також лавандова олія, що покращує його дію. Завдяки компонентам, що входять до складу засобу, дитина звільняється від закладеності і запального процесу. Віброцил лікує нежить і отит.
Таким чином, підбір лікувального засобу для боротьби з нежиттю у дітей, здійснюється виходячи з тяжкості ситуації. Легку закладеність можуть усунути натуральні препарат, з більш важким нежиттю впораються судинозвужувальні засоби.

Ссылка на основную публикацию