Невеликі кров’яні виділення при вагітності на ранніх термінах в першому триместрі

Кров’яні виділення при вагітності можуть сильно налякати жінку. Її занепокоєння обгрунтовано, оскільки поява крові може бути ознакою передчасного переривання вагітності або розвитку патології. Однак не у всіх випадках такий стан загрожує здоров’ю матері і дитини.

1 Імплантаційна етіологія

Коли успішно запліднена яйцеклітина спускається в матку, вона закріплюється у верхньому шарі внутрішньої поверхні органу. В процесі імплантації порушується цілісність дрібних кровоносних судин, що живлять матку. Кров виливається в порожнину органу і виходить разом з виділеннями.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Що таке і як проявляється кровотеча імплантації?
  • Скільки триває кровотеча після пологів і що робити мамі в цей період?
  • Причини і лікування кровотеч між місячними
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Впровадження плодового яйця в стінку матки відбувається приблизно в період з 21 по 28 день менструального циклу, через 1-2 тижні після зачаття. Кровотеча імплантації може бути помилково прийнято за початок менструації. Однак під час нього кров’янисті виділення незначні. У них може бути жовтуватий, рожевий або темно-коричневий колір. Зазвичай на другий або третій день від виділень не залишається і сліду.

Під час имплантационного кровотечі жінка може відчувати невеликі тягнуть болі внизу живота.

Кров’янисті виділення при вагітності, викликані впровадженням плодового яйця в матку, не становлять небезпеки для вагітної і її плоду.

2 Хибна менструація

У деяких вагітних менструація з’являється в призначений час, не дивлячись на що розвивається в матці плід. Кров’яні виділення на ранніх термінах вагітності виникають через недостатньо високого рівня прогестерону. Він не пригнічує роботу яєчників, і вони продовжують функціонувати в звичному режимі. Яйцеклітини дозрівають і виводяться разом з кров’ю, як при звичайній менструації.

Поступово концентрація прогестерону збільшується, і через 2-3 цикли функція яєчників повністю припиняється.

Менструальні кровотечі при вагітності бувають менш рясними і закінчуються раніше. Самі менструації для жінки і її плоду не є небезпечними. Тривожною ознакою є низький рівень прогестерону, що викликає їх.

Гормональний дисбаланс може перешкодити плодовому яйцю потрапити в поверхню матки, сповільнюючи розвиток вагітності. Такий стан супроводжується періодичною появою незначних коричневих виділень протягом перших 12 тижнів.

Недостатній рівень прогестерону може стати причиною викидня.

Для успішного виношування дитини необхідне коригування рівня прогестерону.

3 Хвороби і їх сприйняття організмом

Кровотечі у вагітної можуть викликати поліпи шийки матки або цервікального каналу, а також псевдоерозія шийки матки. Під час виношування дитини матка переповнюється кров’ю, а слизова оболонка стає більш уразливою. Будь-яке механічне вплив викликає ушкодження патологічно змінених тканин.

Мізерні мажуть кров’яні виділення при вагітності виникають протягом декількох годин після огляду у гінеколога, статевого акту або вагінального УЗД.

Кровотечі можуть бути обумовлені фізіологічними особливостями жінки. Якщо у неї дуже ранима слизова оболонка статевих органів, під час вагітності вона може кровоточити після найменшого механічного впливу.

Така кровотеча не представляє загрози для здоров’я жінки і її дитини.

Кровотечі виникають, якщо плодове яйце закріпилося або намагається закріпитися на поверхні міоматозного вузла. При такій патології невеликі мажучі коричневі виділення можуть спостерігатися протягом кількох перших тижнів вагітності. Найчастіше така вагітність закінчується викиднем.

Кров’янисті виділення з піхви бувають симптомом міхура занесення. Його діагностують, коли ворсинихоріона (зовнішня оболонка зародка) перероджуються в кісти і викликають загибель плодового яйця.

Довго не закінчуються кровотечі, викликані різними причинами, спостерігаються у жінок зі зниженою згортанням крові.

Вагітні, які мають захворювання, перебувають під постійним контролем лікаря.

4 Отслойка хоріона

З хоріона в другому триместрі формується плацента. До появи дитячого місця хоріон є сполучною ланкою між матір’ю і дитиною. Відшарування хоріона є прямою загрозою для плода. Вона буває частковою, центральної і повною.

Часткова різновид не завдає значної шкоди розвитку плоду і піддається лікуванню. Вона може супроводжуватися незначним кровомазанье коричневого кольору.

При центральній відшаруванні між хорионом і внутрішньою поверхнею матки скупчується кров. В процесі подальшого відшарування гематома спорожняється і її вміст коричневого кольору виходить разом з виділеннями. Своєчасне лікування дозволяє зберегти вагітність і здоров’я ембріона.

Найбільш небезпечна тотальне відшарування хоріона. Вона супроводжується інтенсивної крововтратою, яка загрожує життю жінки. Іншими симптомами патології є: дзвін у вухах, млявість, запаморочення і болі внизу живота схваткообразного характеру. В такому випадку збереження вагітності неможливо.

5 Позаматкова вагітність

Поява кров’яних виділень з піхви на 5-6 тижні після запліднення може бути ознакою позаматкової вагітності.

Такий стан виникає, коли плодове яйце імплантується за межами порожнини матки. У переважній більшості випадків позаматкову вагітність виявляють в матковій трубі.

Кровотеча може бути одноразовим або періодичним. Невеликі виділення, що мажуть коричневого кольору зазвичай з’являються після нападу помірних або інтенсивних болів внизу живота.

Коли збільшився в розмірах плід розриває маткову трубу, з’являються рясні виділення з піхви червоного кольору. Вони можуть супроводжуватися сильними болями, запамороченням і втратою свідомості. Це дуже небезпечний стан. Воно вимагає негайної госпіталізації.

6 Мимовільне переривання вагітності

Відторгнення плодового яйця може статися з різних причин. Вагітність іноді переривається через стрес, інфекційного захворювання, отруєння, травми, перегрівання або внаслідок сильного фізичного перевтоми. Наслідки негативного фактора можуть проявитися не відразу, а через кілька тижнів.

Організм може відкинути нежиттєздатний плід з численними генетичними відхиленнями на перших тижнях вагітності.

Відторгнення плода починається з кровотечі. Спочатку воно може бути незначним, практично непомітним. Жінка може не відчувати жодних неприємних відчуттів.

Поступово кровотеча посилюється, з’являються переймоподібні помірні або сильні болі внизу живота. Абортування може мати уповільнений або стрімкий характер. Протягом декількох годин мажучі виділення можуть стати рясними. Іноді відторгнення відбувається відразу після несподіваної сильного кровотечі.

Якщо звернутися до лікаря при появі виділень, що мажуть, ймовірність зберегти вагітність буде високою. На пізньому етапі зупинити абортування практично неможливо.

Навіть якщо плід був мимовільно абортованих, необхідно звернутися до лікаря для проведення процедури вискоблювання. Що залишилися в матці частки плодового яйця можуть викликати запальні процеси.

7 Травми живота

Причиною кровотечі може стати травма живота, отримана в результаті падіння або удару. Навіть незначний забій іноді викликає розрив кровоносних судин. Жінка може вдаритися під час різкого гальмування транспорту або зачепити животом виступаючі предмети.

Якщо біль в результаті травми була незначною, вагітна не надає події належного значення і не пов’язує його з появою кровотечі. Однак будь-який травмуючий дію здатне порушити розвиток вагітності, викликати пошкодження або загибель плода.

Кровотеча може виникнути відразу після травми або пізніше. Воно може бути ознакою травми матки, плоду або плаценти.

Якщо вагітна отримала травму, їй необхідно обов’язково звернутися до лікаря для обстеження.

8 Предлежание плаценти

Передлежанням плаценти є стан, при якому орган сформувався в нижній частині матки, закриваючи повністю або частково вхід в порожнину органу. У міру зростання плоду матка збільшується в розмірах, а її стінки розтягуються. Найбільш сильна деформація відбувається в нижньому сегменті порожнини. Що знаходиться там плацента не здатна розтягуватися так само, як матка. Вона поступово відривається від стінок органу, викликаючи розриви кровоносних судин.

Такі кровотечі можуть спостерігатися протягом всієї вагітності. У першому триместрі вони виражені слабо і повторюються рідко. Сильні крововтрати виникають в кінці вагітності.

Чим більше тканини плаценти предлежит, тим раніше і інтенсивніше виникають кровотечі. При повному передлежанні, коли внутрішній зів матки повністю перекритий, рясна кровотеча може початися раптово і безболісно. Воно може викликати геморагічний шок, при якому втрата крові досягає критичного для життя рівня. Передлежання плаценти становить загрозу для здоров’я і життя жінки, а також для її дитини.

9 Відшарування плаценти

Відшарування плаценти іноді починається раптово при правильному її розташуванні. Спровокувати патологію може травма, стреси, шкідливі звички, алергія або підвищений артеріальний тиск.

Відділення дитячого місця викликає розриви кровоносних судин і крововтрату. Інтенсивність виділення крові залежить від місця відділення органу і площі патологічного процесу.

При патології легкої і середньої тяжкості крововтрата буває незначною. При цьому жінка зазвичай відчуває себе добре. Важка форма патології викликає сильні розпираючий біль в животі, запаморочення, задишку і блідість шкіри. Виділення крові можуть бути як помірними, так і інтенсивними.

Якщо спостерігається кров яскраво-червоного кольору, відшарування тільки почалося. Коли виділення мають темний коричневий колір і містять згустки, відшарування дитячого місця сталося раніше. Накопичена між плацентою і стінкою матки кров встигла згорнутися.

Якщо відшарування почалося на ранніх термінах вагітності, вчасно надана медична допомога може запобігти розвитку негативних наслідків. Вдається зберегти нормальний розвиток вагітності і плода. Зростаюча плацента згодом може компенсувати втрачену при відшаруванні площу зіткнення зі стінкою матки.

На пізніх термінах вагітності відшарування дуже небезпечна для здоров’я і життя як матері, так і плода. У такому випадку може бути прийнято рішення про дострокове переривання вагітності методом кесаревого розтину.

Якщо діагностовано часткова відшарування плаценти, вагітна повинна перебувати під постійним контролем лікаря в умовах стаціонару. У такому випадку жінка може успішно виносити здорову дитину.

10 Перша допомога при недугу

При виникненні будь-якого кровотечі під час вагітності потрібно негайно звертатися до лікаря. У більшості випадків кров’янисті виділення є ознакою розвивається патології. Чим раніше буде надана медична допомога, тим більше шансів зберегти здоров’я матері і дитини.

При появі інтенсивних кровотеч червоного кольору, що супроводжуються сильними болями і різким погіршенням самопочуття, необхідно невідкладно викликати швидку допомогу. Будь-яке зволікання в такій ситуації може мати смертельно небезпечні наслідки.

До приїзду лікаря потрібно лягти на лівий бік і дотримуватися повний спокій. Бажано покласти на живіт холодний предмет. Не треба панікувати. Нервове збудження може посилити крововтрату. Своєчасно надана медична допомога запобігає багато негативні наслідки патологічних станів.

Ссылка на основную публикацию