Немає місячних але не вагітна: причини

Якщо жінка помічає, що вже довгий час немає місячних, але не вагітна, причини такого відхилення їй потрібно шукати за допомогою фахівців. Гінекологія — це досить специфічна наука, діагностувати хвороби цій галузі самостійно не представляється можливим. Найкраще буде якомога швидше звернутися до лікарні, де зможуть надати своєчасну допомогу і зрозуміти причини відсутності місячних.

Звичайно, можна довго вагатися і сподіватися, що ситуація нормалізується сама собою. Такого практично ніколи не відбувається, і з плином часу жінка стикається з ще більшими труднощами. Якщо у дівчини немає місячних, але не вагітна, консультація фахівця обов’язкова.

1 Етіологія недуги

Варіантів, чому саме стався збій менструального циклу, знаходиться дуже багато. Єдино правильний з них після комплексної діагностики зможе визначити саме лікар, яким в подальшому буде призначено комплексне лікування.

Як правило, збій в менструальному циклі відбувається внаслідок таких причин:

 1. Дисфункції яєчників. Збій менструального циклу і постійні затримки являють собою горезвісну дисфункцію. Відбутися подібне явище може в результаті величезної кількості негативних змін в організмі. Однозначної відповіді тут не існує.
 2. Надмірні фізичні навантаження або стрес. Складнощі на роботі, в стосунках з іншими людьми, постійні розлади й неприємні життєві ситуації провокують в організмі дуже серйозний стрес, котрий простежується на стані здоров’я. Для того щоб нормалізувати менструальний цикл, потрібно спершу усунути першопричину, а вже потім братися за гінекологічний аспект питання.
 3. Різка зміна клімату. Часті переїзди, подорож на море або зловживання соляріями в першу чергу позначаються на репродуктивній системі. Після адаптації організму до нових умов менструальний цикл зазвичай нормалізується.
 4. Проблеми із зайвою вагою. Надлишок або нестача м’язової маси ні в якому разі не повинен залишатися без уваги! Звичайно, якщо проблема тільки проявила себе, перебої з репродуктивною системою можуть і не спостерігатися. Однак буквально через кілька років вони в будь-якому випадку потурбують недбайливу жінку.
 5. Отруєння і подальша інтоксикація. Стати причиною відсутності місячних, крім вагітності, може тютюнопаління, вживання наркотиків і алкоголю. Свій спосіб життя потрібно терміново міняти! А вже потім звертатися до гінеколога за отриманням комплексного лікування.
 6. Спадкова схильність. Аналогічний фактор нехай навіть рідко, проте має місце. Тут немає ніяких анатомічних проблем, і позбутися від нестачі навряд чи вдасться. Залишається лише змиритися і при необхідності приймати призначені лікарем препарати, хоча б трохи стабілізують ситуацію.

Навіть якщо проблема вже дала про себе знати, не слід піддаватися паніці. Головне — вчасно звернутися за допомогою. Тоді і шанси позбутися недуги без істотних втрат збільшуються.

2 Гінекологічні прояви

Ще одна важлива причина затримок — це виникнення пухлин, причому як доброякісного, так і злоякісного характеру. Діагностувати цю проблему потрібно в найбільш ранні терміни. В іншому випадку хвороба може мати серйозні наслідки, аж до летального результату.

Причини відсутності місячних також можуть критися в неправильно встановленої спіралі або хронічних запальних процесах, які вразили сечостатеву систему.

Як правило, усунення дратівної фактора веде до повної і досить швидкої нормалізації циклу.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Викидні і аборти, мають місце в житті багатьох сучасних жінок, викликають у організму сильний стрес, боротися з яким він може найрізноманітнішими засобами. Одне з них — це порушення циклу, що триває протягом декількох місяців. Як правило, все нормалізується само собою, але не виключені і випадки, коли не обходиться без допомоги фахівців.

Запобігання небажаної вагітності — це серйозне рішення, робити потрібно лише ретельно продумані кроки. Особливо якщо мова йде про гормональні контрацептиви. Вміщені в них речовини підпорядковують менструальний цикл схемою прийому таблеток. Якщо з яких-небудь причин жінка відмовляється від їх прийому, аменорея неминуче спостерігається протягом декількох місяців. Аналогічна ситуація спостерігається і в тому випадку, якщо жінка йде на крайній захід і вживає екстрених контрацептиви. Гормональний фон змінюється дуже швидко, що ніколи не проходить безслідно для організму.

Коли немає місячних, але не вагітність, це може вказувати на так званий синдром полікістозних яєчників. Під цим досить непростим назвою ховається серйозний гормональний збій, що провокується порушенням працездатності яєчників. Розпізнати хворобу дуже просто: жінка стрімко поправляється, у неї з’являється надлишкова вага і оволосіння за чоловічим типом. Однак візуальна оцінка — це не завжди 100% діагноз. У терміновому порядку необхідно здати цілий ряд аналізів і відвідати жіночу консультацію. Синдром полікістозних яєчників, безумовно, небезпечний, проте хвороба успішно лікується правильно підібраним гормональним курсом препаратів.

3 Що ще слід знати про ситуацію?

Начебто, все причини вивчені, проте потрібна з них все-таки не знайдена? Це означає, що з поля зору упущені інші супутні проблеми, які цілком могли спровокувати порушення циклу. Зокрема, мова йде про таке захворювання, як цукровий діабет, а також про проблеми ендокринної системи або наднирників. Перевірити потрібно кожну гіпотезу! Тоді незабаром себе виявить і першопричина хвороби.

Крім того, причини порушень можуть бути викликані наступними аспектами життя:

 1. Прийом ліків. Анаболіки, потужні антидепресанти і ряд інших медикаментів можуть мати цілий комплекс побічних дій. Зазвичай циклічність менструацій повертається, після того як закінчується прийом препаратів. Однак якщо цього не сталося, бажано проконсультуватися з лікарем. Він напевно може посприяти вирішенню такого складного питання.
 2. Клімакс. Одна з найпоширеніших причин затримки менструацій, що несе в собі чисто анатомічний характер. Лякатися і запитувати, чому припинилися місячні, звичайно, не потрібно. Але відвідати кабінет гінеколога все-таки варто.

Якщо очікувані в найближчий час менструації не дають про себе знати тривалий термін: приблизно два, а то і більше місяців, потрібно в будь-якому випадку йти до лікаря і не скидати з рахунків ймовірну вагітність. Медицині відомі випадки, коли жінки довгий час не підозрювали про своє становище, навіть незважаючи на його явні ознаки. І лише в тому випадку, якщо вагітність спростована лікарем, можна приступати до пошуків іншої причини.

2 місяці немає місячних — це солідний термін, за який необхідно зробити хоч якісь дії з порятунку свого організму. Перший крок — це відвідування гінеколога. Далі ж може знадобитися і допомога інших фахівців.

Ссылка на основную публикацию