Немає місячних 2 місяці: причини затримки, що робити?

Якщо у вас немає місячних 2 місяці, то нормою вважається тільки період після народження дитини. Організм жінки в цей час відновлюється, і можливі збої менструації.

Кожна жінка, починаючи з 12-14 років, знайома зі станом під назвою менструація. Через те, що це явище носить періодичний характер, більшість звикається з ним і ніякого особливого дискомфорту в ці дні не відчуває. Винятком є ??випадок, коли вони геть зникають. Відсутність місячних два місяці — це дуже серйозний сигнал збою в роботі статевої функції або присутності вагітності.

1 Чому довгий час немає місячних

Причини, через які з’явилася затримка місячних, бувають різноманітними. Серед найпоширеніших можна відзначити:

 • дисфункцію яєчників;
 • постійні стреси;
 • фізичне навантаження;
 • зміну клімату;
 • різке схуднення;
 • інтоксикацію;
 • спадковість;
 • пухлинні захворювання;
 • викидні;
 • аборти;
 • прийом гормональних ліків;
 • полікістоз яєчників;
 • безконтрольний прийом медикаментозних препаратів;
 • клімакс.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Перший діагноз, який лікар може поставити жінці, у якої затримка місячних, але вагітність відсутня, — це дисфункція яєчників. Таким діагнозом гінеколог тільки констатує трапилася ситуацію, так як саме через дисфункції в роботі цих органів протягом місяця немає місячних. Спровокувати цю недугу можуть великі фізичні навантаження і стреси. Складна психологічна обстановка в школі, університеті або на роботі позначається на вашому організмі більше, ніж ви собі можете уявити. Наш організм — це цілісний механізм, в якому все між собою пов’язано.

Фізичні навантаження, які жінка відчуває щодня, теж послаблюють організм. Нерідко саме спортсменки, що виснажують себе багатогодинними тренуваннями, страждають від цієї проблеми. Але ні в якому разі не варто думати, що легка пробіжка або похід на фітнес привели до того, що у вас з’явилася затримка місячних.

Така, на перший погляд, дрібниця, як зміна звичного клімату, викликає досить незвичайну реакцію вашого організму, затримка місячних — один з можливих варіантів. Тривале перебування на сонці під впливом ультрафіолетових променів може спричинити за собою захворювання набагато складніше, аж до онкології.

2 Вплив харчування і шкідливих звичок

Затримка місячних може з’явитися внаслідок різкого схуднення, наприклад, більше ніж на 15 кг. Вся справа в тому, що підшкірний жир продукує певну кількість жіночого гормону під назвою естроген. Недолік жиру, відповідно, знижує кількість гормонів. Те ж саме стосується і його надлишку, що зустрічається у жінок з ожирінням.

Неправильне харчування і часті дієти теж негативно позначаються на організмі жінки, і з’являється затримка місячних. Дієтичне харчування повинно вміщати в себе і вітаміни, і жири, і вуглеводи.

Лікарі не перестають повторювати про згубний вплив наркоманії, алкоголю та куріння на жінок. Інтоксикація є однією з можливих причин того, чому немає місячних на протязі тривалого періоду. Те ж саме стосується постійного впливу на організм жінки хімічних викидів в атмосферу на виробництвах, що оточують будь-яке місто. Лікування в цих випадках не дасть ніяких результатів, поки ви не позбудетеся від шкідливої ??звички і не зміните роботу.

3 Можливі гінекологічні захворювання

Різного роду гінекологічні хвороби нерідко криються за затримкою менструації. Якщо немає місячних більше місяця, то похід до лікаря повинен стояти на першому місці. Затримка місячних може бути симптомом таких захворювань, як:

 • міома матки;
 • кіста;
 • рак шийки матки;
 • ендометріоз;
 • ендометрит;
 • торч-інфекції;
 • процеси запального характеру в сечостатевій системі.

Неправильно раніше встановлена ??спіраль теж служить причиною того, що у вас може бути відсутнім менструація.

Окремо хотілося б поговорити про новоутвореннях в матці і яєчниках. Дуже важливо вчасно визначити, доброякісна пухлина або злоякісна. Саме від цього безпосередньо залежить ваше життя, тому якщо немає місячних більше місяця, обов’язково вирушайте в лікарню.

Своєчасне лікування торч-інфекцій, а ще запалення придатків, що не рідкість у сучасних жінок, дозволить вам уникнути подібних збоїв в циклі.

4 Викидень і використання контрацептивів

Мимовільний викидень і цілеспрямований аборт викликають кардинальний збій в жіночому організмі. Якщо дотримуватися всі вказівки лікаря, то через 2-3 циклу ваші менструації прийдуть в норму. Те ж саме стосується операційного втручання, внаслідок якого слизова матки піддавалася сторонньому впливу.

Проблема вживання гормональних контрацептивів відома всім жінкам, що не бажають завагітніти і вживають запобіжних засобів цим способом. Через своїх складових таблетки часто провокують збої в менструальному календарі або, як в даному випадку, повна відсутність місячних. Пам’ятайте, що збої гормонального фону ніколи не проходять самі собою і не пропадають безслідно. Краще повідомте про це лікаря, і він підбере для вас інші препарати або ж повністю замінить засоби контрацепції.

Існує хвороба, яка називається синдромом полікістозу яєчників. Захворювання полягає в підвищеному виробленні естрогену і андрогену в організмі жінки, а ще в неправильній роботі підшлункової залози і надниркових залоз. Якщо ви підозрюєте у себе дане захворювання, то крім відсутності менструацій повинні спостерігати підвищену волосистость в паховій області і на обличчі, а також надмірна вага. У більшості випадків жінці призначають прийом гормональних ліків, що не тільки усувають дисфункцію вищевказаних органів, а й впливають на зовнішність жінки.

Безконтрольний прийом антидепресантів, знеболювальних, а ще спазмолітиків викликає незворотні процеси в організмі жінки, і замість того, щоб допомагати їй, вони починають шкодити. Суворо дотримуйтеся зазначених в інструкції доз препаратів і не займайтеся самодіагностикою.

5 Клімакс і вікові зміни

Коли вік жінки наближається до 50 років, вона починає помічати за собою якісь зміни.

Нерегулярність місячних є одним з ознак клімаксу.

Відразу місячні пропадати не можуть, вони будуть то з’являтися, то зникати протягом року, але тривалість їх буде змінюватися.

Іноді має місце рання менопауза, вона може бути викликана хронічними захворюваннями, цукровим діабетом, ендокринними хворобами і рядом інших причин. Не варто засмучуватися, ви все одно залишаєтеся повноцінною жінкою і повинні дбайливо ставитися до змін, що відбуваються у вашому організмі. Крім того, у віці після 40 років рідкісна дама погодиться народжувати дитину.

6 Наслідки відсутності менструації

Менструація — дуже важливий фізіологічний процес в організмі жінок, так як саме він свідчить про правильну роботу репродуктивної системи. Небезпека в собі несе не відсутність місячних, а причини, що вплинули на менструальний цикл. Регулярність місячних дозволяє жінці планувати відпочинок, діагностувати вагітність і знати, що з нею все в порядку. Самою визначити причину збою у вас навряд чи вийде, тому краще звернутися до досвідченого фахівця, який на основі проведених досліджень зможе точно діагностувати ваш стан і призначити, якщо буде потрібно, курс ефективного лікування. Якщо ви будете нехтувати своїм станом, то ризикуєте ніколи не дізнатися радість материнства і придбати безпліддя. Іноді саме своєчасне втручання медичного персоналу дозволяє зберегти життєво важливі органи, що відповідають за продовження роду і навіть за повноцінне життя.

Тривала затримка місячних, як стверджують деякі вчені, може мати спадковий характер. Якщо ваша бабуся або мама страждала від подібних явищ, то велика ймовірність, що ви теж зіткнетеся з затримкою. Цей факт поки що не доведений, але на нього також слід звернути увагу.

Що робити, якщо немає місячних на протязі 2 місяців, може порадити виключно досвідчений фахівець. Не займайтеся самолікуванням, це може ще більше погіршити ситуацію. Ви можете скільки завгодно розмірковувати про можливі причини, але тільки по дорозі в лікарню. Не слухайте подруг і знайомих, які стикалися з чимось подібним. Чи не лікуєтеся народними засобами, вони без кваліфікованої медичної терапії вам не допоможуть, а тільки спричинять за собою хірургічне втручання, без якого в запущених випадках зовсім не обійтися.

Ссылка на основную публикацию