Недорогі, надійні кавомашини для мобільних кав’ярень

Власна пересувна кав’ярня — дуже перспективний бізнес і гарний початок для підприємницької діяльності. Грамотно оснащена мобільна точка дозволить приготувати повноцінний якісний кави при дотриманні всіх технологій. Такі напої будуть купувати і студенти, і ділові люди, що поспішають у своїх справах.

Особливості вибору кавомашини

Мобільна кав’ярня не дозволяє використовувати супер-автомати і еспресо-комбайни. Внутрішня начинка такої техніки не витримає постійної тряски, плюс, вона не призначена для роботи при негативних температурах.

Єдиним раціональним вибором залишається традиційна професійна кавоварка. Подібні моделі характеризуються потужною і надійною конструкцією, все трубки — метал, якому не страшні тряска, транспортування і мінус взимку.

Що головне:

 • проста конструкція, металевий корпус;
 • бойлер з максимально великим об’ємом води — можна буде готувати чай;
 • використовуваний кави — чалди / мелений. Додатково буде потрібно кавомолка;
 • бункери для відходів (скидання макухи в контейнер під стіл), кава, води, пара;
 • система «свіже молоко»;
 • автоматичний капучинатор (огляд апаратів з капучинатором);
 • вбудована система очищення;
 • компактні розміри — пристрій не займе в машині багато місця.

Цим вимогам відповідають еспресо-машини ріжкового типу. Це традиційні апарати з автоматичним дозуванням води і вбудованим комп’ютером.

Вбудований комп’ютер демонструє такі функції:

 • лічильник порцій;
 • скидання лічильника;
 • лічильник споживання води;
 • система контролю за пом’якшенням води;
 • регулювання температури рідини;
 • програмування часу автоматичного включення / вимикання;
 • індикація необхідності зміни фільтра;
 • електронні дата і час.

простота експлуатації

Кава в мобільну кав’ярню повинен готуватися швидко, тому процес варіння повинен бути по максимуму автоматизований.

Традиційні професійні пристрої працюють за таким принципом:

 • бариста засинає в бункер кавові зерна;
 • встановлюється фортеця порції, кількість чашок;
 • натискається кнопка приготування.

Яка кавоварка краще для мобільної кав’ярні

Забезпечити високу якість напоїв і відмінний сервіс може тільки професійне обладнання. Час обслуговування клієнтів скорочується в рази. У пам’яті пристроїв бариста може зберегти основні параметри рецепта. Для варіння порції кави, не потрібно буде вибирати кількість зерен, води, молока, температуру, — досить натиснути одну кнопку і напій готовий.

роздавальна група

Роздавальна група — це вузол. Через нього з теплообмінника надходить вода. Саме вона повинна мати всі оптимальні для екстракції кави параметри.

Тому в апараті має бути наступне:

 • тиск — не нижче 9 Атм;
 • регулювання температури на 88-92 градуса.

Число груп варіюється від однієї до чотирьох. Середня продуктивність кожної групи — 120 чашок кави в годину.

Розраховуємо оптимальну продуктивність

Продуктивність вибирається з урахуванням пікових навантажень на машину, розподілу часу споживання кави. Якщо точка буде знаходитися близько офісного центру або іншого жвавого місця, основний обсяг клієнтів припадатиме на обідню перерву.

Тут стануть в нагоді апарати на два поста, з потужною кавомолкою і досвідченим бариста, якщо вам хочеться робити дійсно якісну каву. Продуктивність повинна досягати 150 чашок в день. З таким апаратом можна буде готувати одночасно два подвійних еспресо з невеликою разбежкой в ??часі.

Якщо потік клієнтів буде розподілений по зміні більш-менш рівномірно, можна сміливо ставити одногруппную машину з менш високою продуктивністю, відповідно, і менш дорогу.
Недорогі найпростіші побутові кавомашини

Холдер

У народі ця штука називається ріжок, серед професіоналів — портофільтр, фільтродержатель. По суті, це дійсно знімна ручка з фільтром, куди бариста повинен засипати порцію меленої кави.

Оптимальні характеристики:

 • для одинарного холдера — 6.5-7 г кави;
 • для подвійного — 13-14 м

Завдання бариста правильно запресувати кавову таблетку темпером і зафіксувати холдер в групі. Від правильності пресування залежить смак і якість напою.

кнопка протоки

Ця опція необхідна для запуску і зупинки протоки води через групу. У напівавтоматах вона включається вручну, в автоматах протоку зупиняється самостійно. Зупинка може статися після закінчення певного часу (за таймером) або після витрачання певного обсягу води (протоку за обсягом).

Кнопок може бути кілька, — для подвійний, одинарної порції напою, для ристретто, еспресо і т.д. Оптимальне рішення залежить від меню і прохідності мобільної кав’ярні. Якщо на машині буде працювати непрофесійний бариста, необхідна повна автоматика.

паровий кран

Ця пароотводную трубка теж є обов’язковою. Вона видає пар з бойлера, що стане в нагоді для прогріву напоїв і ручного збивання молока.

Кран для подачі окропу

Корисна опція, яка дозволить видати окріп для чаю та інших напоїв.
Кавоварки з подачею гарячої води
Втім, для бізнесу з великою прохідністю слід придбати окремий кип’ятильник.

Датчик тиску в бойлері

Машина з датчиком інформує про те, що вона вийшла на робочий режим, тобто стався повний прогрів. Робочий режим — це той, при якому тиск пара в бойлері піднімається до 1.1-1.5 Атм (це не залежить від моделі або виробника).

При готовності апарату стрілка датчика переміщається в так звану зелену зону. Якщо в процесі роботи відбувається великий паркан пара або окропу з бойлера, тиск падає нижче допустимого рівня. Бариста повинен почекати, щоб пристрій повернулося в робочий режим, для чого достатньо кілька хвилин.

Датчик тиску помпи

Корисна функція для будь-якої кавомашини. Датчик подасть сигнал, якщо робочий тиск сильно відхилилося від норми, що завжди свідчить про несправність.

прогрів чашок

В сучасних гаджетах прогрів може бути активним (паровим, електричним) або пасивним (від тепла бойлера). У мобільних умовах доцільно вибирати другий варіант.
Автоматичні кавоварки з підігрівом чашок

дисплей

Істотно полегшує роботу кавомашини. Бариста зможе програмувати деякі параметри, вести облік проданої продукції для менеджменту. Оптимальне рішення — рідкокристалічний сенсорний русифікований дисплей.

автоматичний капучинатор

Вузол в автоматичному режимі збиває молоко для капучино або інших кавово-молочних напоїв.

Яким повинен бути бойлер

Бойлер — основний вузол кавомашини, в якому нагрівається вода. У мобільних умовах краще працюють ємності на основі міді або стали. Нагріта рідина не йде на приготування напоїв, а виступає як теплоносій, тобто нагріває воду безпосередньо для кави. Плюс, бойлерна вода необхідна для подачі пари, прогріву чашок, приготування чаю.

У пересувних точках успішно працюють однобойлерние машини.
Огляд однобойлерних кофемашінх з капучинатором
Апарати на два бойлера зустрічаються рідше, — в них пар і окріп готуються в одній ємності, вода для кави — в інший.

Трохи технічних штук

Крім усього вищесказаного в кожному апараті має бути наступне:

 • Тени — нагрівачі повинні бути досить потужними, щоб вода в бойлері досягала необхідної температури за кілька хвилин. Завдяки нагріванню і розширенню води і створюється тиск в 1.5 Бар;
 • теплообмінний стакан — ця штука розміщується в бойлері і являє собою систему порожнистих трубок. За ним йде холодна вода, вона нагрівається і надходить на розлив. Тільки так кожна чашка кави буде зварена на свежесогретой воді;
 • помпа — в мобільних кав’ярнях підключення реалізується до бутлі з водою. Помпа відповідає за подачу рідини на розлив і її підкачування в бойлер. Пристрій має забезпечувати тиск не нижче 9 Атм;
 • автоматичний регулятор — вельми функціональна річ, що підтримує необхідний рівень води в бойлері. Є не скрізь, але позбавляє бариста від маси головного болю, особливо в години пік;
 • вибухові і зворотні клапани — перший клапан дозволяє уникнути пошкодження корпусу від високого тиску. Він спрацьовує, коли його рівень досягає пікових значень (2 Атм.). Другий — зливає воду з трубок, коли закінчується протоку.

До питання про функціональність

Продаючи кави з коліс за допомогою сучасного кавового обладнання, можна пропонувати клієнтам до 15 видів різних напоїв.

Рецептура машин розрахована на наступні позиції:

 • американо;
 • гарячий шоколад;
 • кава з молоком;
 • капучино;
 • ристретто;
 • латте;
 • еспресо;
 • шокочіно;
 • чай + варіації зазначених напоїв.

В якості додаткових опцій виробники пропонують систему підігріву чашок з вбудованим холодильником, окремі міні-холодильники на 4-5 л. Це доповнення допоможе приготувати ідеальний капучино з піною на охолодженому молоці, а в підігрітою чашці кави завжди смачніше. Не менш корисними є диспенсери для сухого молока, шоколаду, що дозволяє готувати шоколад і застосовувати сухе молоко.

Вартість і виробники

Оптимальні характеристики обладнання для мобільних кав’ярень демонструють швейцарські виробники. Досить придбати машину і отримати всі вищевикладені переваги. Але, це рішення не можна назвати недорогим.
Наприклад, базова комплектація від такого гіганта, як Schaerer обійдеться в 7 тисяч євро. Менш продуктивні апарати дешевше, їх можна придбати за ціною від 2 тисяч євро за екземпляр. Є сенс звернути увагу на такі італійські бренди, як Gaggia C.M.A. Astoria.

висновки

Кавові для продажу кави з коліс повинні бути зручні, прості в експлуатації і обслуговуванні. Цьому повністю задовольняють автоматичні пристрої, розраховані на 1-2 групи, з максимальним набором функцій і компактними габаритами.

Ссылка на основную публикацию