Назва кафе — приклади

Створюючи свою справу, вибір оригінальної назви для бізнесу часто ставлять мало не останнім пунктом у списку завдань. Звичайно, найкрасивіше найменування кафе не зможе компенсувати огріхи в організації роботи, розробці методів залучення клієнтів. Але якщо підібрати його правильно, вийде уникнути багатьох проблем і поліпшити ефективність рекламної кампанії, просування своїх послуг.

Критерії вибору назви для кафе

У що інвестувати невеликі суми? Один з найлегших і прибуткових варіантів — відкриття свого кафе. Такий заклад громадського харчування і відпочинку по деяких аспектах схоже на ресторан, але має обмежений асортимент, може працювати в різних форматах, наприклад, самообслуговування, кондитерської, кав’ярні та ін. Крім того, для його відкриття потрібні менші вкладення, висуваються більш низькі вимоги до рівня сервісу. Вибираючи назву для кафе (не важливо, де воно знаходиться — у великому чи маленькому місті, селищі), необхідно враховувати базові критерії:

  1. Не викликати двозначні асоціації, неприємні емоції.
  2. Легко запам’ятовуватися і вимовлятися, бути звучним.
  3. Гармоніювати з дизайном інтер’єру, формою обслуговування клієнтів, рівнем сервісу.
  4. Бажано, щоб назва відображала концепцію закладу.

Ці параметри актуальні і при виборі назви для магазину одягу. Щоб швидко вибрати гарне найменування для свого кафе, можна застосовувати такі підходи:

  • використовувати іноземне слово з відповідною семантикою в залежності від формату закладу або російське слово, один склад з якого зробити в латинській транскрипції;
  • відображати назвою концепцію, формат закладу, інтер’єр, особливості обслуговування, асортимент;
  • створення неологізмів — слів або словосполучень, можна об’єднувати російську та іноземну основу;
  • вибір легко сказаного, короткого назви без важкої смислового навантаження;
  • обігрування слів, що означають протилежні поняття;
  • гра слів.

При виборі оригінальної назви для кафе краще уникати використання особистих імен (Лідія, Анна) і слів, що володіють сильно вираженою емоційністю (Щастя, Мрія, Без турбот). Варто дуже обережно вибирати найменування, які прив’язані до історичних персон (кафе Штірліц, Довбуш, Пастернак, Пушкін, Ландрин), кінофільмів або художніх творів (У покровських воріт, Джентльмени удачі, Вишневий сад, Мобі Дік, Герой нашого часу, Хатіко, Турандот) , географічним місцевостям, назв міст (Торонто, Тибет, Тель-Авів, Віндзор). Робити це доцільно тільки в разі 100% поєднання з концепцією закладу, щоб оригінальна назва не здавалася надто химерним і не дисгармонировало з атмосферою в кафе. Також важливо вибирати гармонійне за змістом найменування (наприклад, Шале Берізка — на нашу думку, смислове поєднання слова, що позначає альпійський сільський будиночок, і вже приївся назви Берізка — не зовсім вдале рішення. Ще приклади: Старий Будинок, Сопрано, Революція, Оливковий пляж, му-му, Кот і кухар, Іскра). І, звичайно, не варто вибирати банальні, приїлися назви: Трійка, Берізка, Барбарис, Марципан, Юність.

Порада: вибираючи красиву назву для кафе (в тому числі швидкого харчування), необхідно переконатися, що воно не зайняте конкурентами, які не запатентовано. Подивитися список діючих закладів можна на спеціалізованих порталах.

Приклади найменування кафе

Назва кафе повинно стати брендом для його власників, відвідувачів, легко запам’ятовуватися і викликати позитивні емоції, асоціації. Зазвичай таке завдання доручають професіоналам у сфері нейминга, але при бажанні вибрати оригінальне найменування вийде і самостійно. Ми наводимо наступні варіанти красивих назв для кафе (багато позицій підійдуть і для закладів швидкого харчування):

Натиснути, щоб збільшити

Порада: якщо відкрити свій заклад швидкого харчування не вийде, впадати у відчай не варто, є ще багато цікавих і легко реалізованих ідей. Наприклад, створення мобільного кафе на колесах, бізнесу по заготівлі та продажу трав’яного чаю, виготовлення мила ручної роботи, вирощування грибів (ціна трюфеля в Росії сягає 500-1000 $ за 1 кг).

Вибираючи красиву назву для кафе, важливо відчути тонку грань, за яку переходити не варто, інакше Найменування Не буде гармоніювати з закладом, позитивно сприйматися відвідувачами (бістро Сім тарганів, Ганнібал, кафе ЛосьVegas, закусочна Ти Юшку Їв ?, Заводні яйця). Не варто зупиняти свій вибір на двозначних варіантах або тих, що можуть викликати неоднозначне розуміння: кафе Райський пекло, японо паб Herase, Діти мангала. Створюючи неологізм для назви, теж потрібно не перестаратися (нічної обжерливості, БухенНаус, П’яний даішник, Глибока глотка, кафе ХЗ — розшифровується як «хороший заклад», але викликає двозначні асоціації).

Збережіть статтю в 2 кліка:

Відкриття кафе з нуля — не дуже простий, але захоплюючий процес. Вибираючи красиву назву для нього, власнику варто пам’ятати про те, що воно обов’язково повинно бути цікавим, таким, що запам’ятовується, відрізнятися від інших найменувань. Але надмірно захоплюватися цим процесом теж не можна, адже впадаючи в крайності, вдале найменування не вибрати. У разі необхідності завжди можна звернутися за допомогою до професіоналів в сфері нейминга.

Ссылка на основную публикацию