Навіщо потрібні місячні дівчатам, і чому вони йдуть?

Дуже часто юних дівчат лякає первинний епізод менструації, і виникає питання, а навіщо потрібні місячні. Особливо в тих випадках, коли вони починаються в ранньому віці (10-11 років). Природно, коли болить живіт, на трусиках кров, а дівчинці ще толком не встигли пояснити суть менструації, то до почуття страху додається ще сором, незручність. У школах гінекологи читають лекції про репродуктивну функцію жінки десь в 8 або 9 класі, але ж дуже часто менструація настає набагато раніше. Розглянемо, що являють собою місячні у дівчат, яку функцію вони виконують.

1 Анатомічні властивості жіночого організму

Вважається, що споконвічне призначення жінки — народжувати дітей. Її біологічна функція — зачаття, виношування і пологи. Коли дівчина досягає статевої зрілості, вона вперше стикається з таким явищем, як менструація. Менструальний цикл регулюється гонадотропними гормонами.

При народженні яєчники дівчинки вже містять сотні яйцеклітин. Щоб зрозуміти, чому природою задумана менструація, необхідно розглянути фази менструального циклу.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Нормальна тривалість менструації
  • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
  • Чи можна жінці качати прес під час місячних?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Період від початку однієї менструації до початку інший становить менструальний цикл (МЦ) дівчата (в середньому 28-35 днів). Перша фаза МЦ — менструальна. Друга фаза — послеменструальной, коли жіночий організм починає виробляти гормони — сигнал для розвитку нової внутрішньої оболонки матки (потовщення і розростання ендометрія), щоб прийняти яйцеклітину для подальшого розвитку вагітності.

Третя фаза називається овуляція, коли яйцеклітина виходить з яєчника. І в наступні кілька днів (3-4 дні) вона рухається по матковій трубі в порожнину матки. Якщо відбувається запліднення яйцеклітини, то вона впроваджується в стінку матки (відбувається імплантація) і починається процес поділу клітини — розвиток нового життя. Якщо за цей час сперматозоїди не запліднює яйцеклітину, то вона розчиняється. У більшості випадків запліднення не відбувається, ось чому відпадає необхідність подальшого розростання ендометрія. Настає предменструальная фаза, коли кровопостачання слизової матки значно знижується (вона перестає рости). Потім настає менструальна фаза — відторгнення слизової матки у вигляді менструації. Відторгнення слизової супроводжується невеликою кровотечею, так як при відділенні ендометрія відбувається незначна травматизація кровоносних судин. Сама яйцеклітина і внутрішня оболонка матки залишаються живими до настання чергової менструації. Щомісяця процес повторюється.

Виникає питання, чому ця слизова оболонки матки відторгається. Лише для того, щоб в період чергового циклу були створені знову ідеальні умови (потовщення ендометрія) для можливої ??імплантації заплідненої яйцеклітини.

2 Норма стану

Місячні — це перша фаза менструального циклу, виражена кров’яними виділеннями з статевих шляхів (піхви). Зазвичай нормальне менструальної кровотечі становить 3-7 днів.

Розрізняють мізерні, нормальні і рясні кровотечі при менструаціях. У нормі з організму жінки не повинно виділятися більше 80 мл крові на добу, тобто жінка повинна використовувати не більше 6-7 прокладок в день з інтервалом не менше 3-4 годин.

Стан при менструації може бути кілька болючим. Тягнуть відчуття внизу живота, зменшення працездатності, слабкість не потрібно приймати за відхилення від норми, коли йдуть місячні.

Перші 3 дні починаються мазаниною, переходячи в виділення середньої інтенсивності. На 3-4 день спостерігається пік обильности виділень. Можуть з’явитися згустки крові (обривки ендометрію). Після 5 дня виділення зменшуються і набувають мажущейся характер. Іноді менструація може носити мінливий характер. Спочатку місячні є рясними, на 2-3 день — мізерними, до 5 дня знову стають рясними, до 7 дня припиняються. Це теж варіант норми.

Коливання тривалості менструального циклу і часу самої менструації також не завжди є приводом для занепокоєння. Такі явища спостерігаються при зміні клімату, так як репродуктивній системі потрібен час для адаптації. Значимими факторами будуть перевтоми, стреси, наявність поточних і хронічних захворювань, екологія.

Дівчата задаються питаннями, навіщо потрібні місячні і для чого потрібно перетерпіти стільки пов’язаних з ними незручностей. Місячні — це відновлювальний процес в порожнині матки, очищення організму. Якщо у дівчини йдуть місячні регулярно, вони не супроводжуються сильними болями, не є занадто великими, то даний природний процес не створює юної леді зайвих проблем і незручностей.

3 У якому випадку варто звернутися до гінеколога?

Менструація — це необхідний процес в житті будь-якої дівчини і жінки. Навіть якщо ви не в захваті від місячних, сильно роздратовані, коли вони йдуть, то все ж їх відсутність не є нормою. Це навіть дуже погано.

Пам’ятайте, що місячні починають йти у віці від 11 до 15 років. У будь-якому іншому випадку — це привід звернутися до гінеколога.

В юному віці місячні можуть бути нестабільними. Але якщо вже в зрілому віці у вас постійні збої в менструальному циклі, часті затримки, то це теж привід проконсультуватися з фахівцем.

Якщо ви ставите питанням, чому з жінками трапляються ці місячні, то знайте, що дуже часто жінки впадають в глибоку депресію, коли настає клімакс (припинення менструації). Адже це явна ознака того, що жінка більше не зможе мати дітей. Тому місячні, може, і можуть неабияк зіпсувати ваші плани, зате ви відчуваєте себе молодою і здатною до дітородіння. Тому вже з ранньої молодості стежте за регулярністю і тривалістю перебігу місячних. Регулярний менструальний цикл — показник того, що гормональна система організму і ваші яєчники знаходяться в нормі. Місячні — це процес, що дарує жінці можливість стати найщасливішою мамою на світі.

Ссылка на основную публикацию