Навчання Таро з нуля — поради і рекомендації, з чого почати

З чого почати навчання Таро, якщо поки ви не маєте не найменшого уявлення про роботу з цими картами? У кожної людини свій шлях: хтось гадає, хтось шукає можливості для розвитку, хтось вчиться медитувати за допомогою цього езотеричного оракула. Але незалежно від вашої мети, починати потрібно з перших простих кроків, про які ми і розповімо.

Навчання з нуля

Багатьох новачків цікавить, чи зможуть вони навчитися користуватися Таро з нуля, не маючи абсолютно ніяких спеціальних знань. Відповідь -так, але доведеться витратити багато часу і постаратися. Якщо ви готові, почніть прямо зараз, і з часом світ Таролог стане для вас звичним і простим.

Які навички необхідно освоїти, щоб працювати з колодою Таро і зрозуміти, як метати карти:

 • Розуміти зміст і значення арканов на інтуїтивному рівні
 • Відчувати енергетичне та інформаційний простір, реагувати на знаки Всесвіту, бачити її підказки
 • Розбиратися у відмінностях і подібності колод Таро, хоча б класичних
 • Розуміти, що Таро — це лише інструмент, але на долю впливаєте тільки ви самі, ви відповідальні за все, що відбувається у вашому житті

Методик навчання існує безліч, ми поділимося тією, що підходить саме для початківців. Але ви обов’язково повинні усвідомлювати, що ворожіння на Таро-це не механічний процес, а глибока духовна робота з енергетикою.

З чого почати навчання?

Найперше, що ви повинні будете зробити — придбати відповідну колоду карт Таро для початківців. Ми рекомендуємо почати з Таро Райдера Уейта — це класика. За допомогою цієї колоди ви зможете навчитися більшості універсальних гідний.

Вивчіть колоду, коли вона виявиться у вас в руках. Вам потрібно зрозуміти її структуру. Вона ділиться на старші і молодші аркани:

 • 22 старших аркана
 • 14 молодших арканов: масть Кубків (Чаш)
 • 14 молодших арканов: масть Мечів
 • 14 молодших арканов: масть Пентакль (Монет)
 • 14 молодших арканов: масть Жезлів

Далі потрібно як слід опрацювати колоду.

Опрацювання структури колоди

Для структурної опрацювання використовують метод структурних асоціацій. Вам потрібно брати кожен аркан з колоди по черзі, гарненько його розглянути, а потім задати собі питання, дивлячись на карту.

Питання наступне:

 1. Емоції, які ви відчуваєте, коли дивитеся на малюнок
 2. Що підказує інтуїція, які відчуття виникають?
 3. З чим асоціюється зображення на карті, опишіть кількома словами
 4. Якщо на аркані намальований людина, прислухайтеся до себе і уявіть в уяві його образ. Подумайте, як він себе почуває, чим зайнятий, що займає його думки, які його цілі. Постарайтеся розшифрувати значення кольорів його одягу, пози, міміки. Уявіть, що він звертається до вас і щось говорить. Що це за слова?
 5. Аналогічно проведіть асоціативний ряд з арканами, на яких намальовані тварини або рослини
 6. Подивіться, яка погода, час доби і року на карті. Які уявні образи при цьому у вас виникають?
 7. Подумайте, з якою цифрою асоціюється у вас зображення аркана

Важливо: постарайтеся взяти листок паперу і записувати відповіді на питання. Надалі ця інформація стане в нагоді для самоаналізу і перевірки — наскільки класичні тлумачення карт збігаються з вашими відчуттями.

Виникли якісь запитання, які ви також можете опрацювати. Якщо втомилися, відкладіть це до більш відповідного моменту, але якщо готові вчитися далі, почніть прямо зараз.

Запитайте, подумки звертаючись до кожного з арканов:

 1. В яких випадках карта може вказувати на сприятливі обставини, передбачати щось хороше?
 2. І навпаки — коли її зміст несе негативний контекст?
 3. Чим вона корисна для саморозвитку і пізнання себе?
 4. Який прогноз дає з різних сфер життя (особисте життя, здоров’я, робота, фінанси, самореалізація)?

На опрацювання всієї колоди може піти кілька днів або навіть тижнів. Не поспішайте, уважно і детально аналізуйте кожну карту. Це не тільки допоможе глибше осягнути сенс карт, але і створить енергетичний зв’язок з колодою, що стане в нагоді в ворожіннях надалі.

Подивіться відеоуроки про те, як швидко навчитися працювати з картами Таро:

Поради та рекомендації: що робити далі?

Після структурної опрацювання колоди настає наступний етап навчання — вивчення класичних значень всіх арканов Таро. Озбройтеся докладним тлумачем, узятим з надійного джерела, і дістаньте свої записи, які зробили в процесі першого етапу.

Вам потрібно звіряти власні відчуття з «офіційними» трактуваннями. Є метод, який спрощує завдання. Це метод перевірочних питань:

 • Ви даєте пророкування, наприклад, про особисте життя людини, грунтуючись на особистих відчуттях (записані на першому етапі)
 • Друге пророцтво берете з підручника Таролог
 • Потім слухаєте, що розповість сама людина

Перевіряєте, що збіглося, а що ні. Таким чином ви починаєте усвідомлювати, коли ваша інтуїція права, а в яких випадках краще прислухатися до думки офіційних джерел.

Далі ви можете перейти до третього етапу — це вже цікавіше. Починаєте робити щоденний розклад «Карта дня»:

 • Вранці задаєте Таро питання про те, що вас чекає в день прийдешній
 • Чи отримуєте відповідь і розтлумачувати пророкування
 • В кінці дня перевіряєте, що збулося, що немає, а яка частина передбачення занадто туманна

Замість карти дня можна використовувати експрес-розклади. Тобто ви звертаєтеся до колоді з якимось дрібним питанням. Наприклад, «Прийду я сьогодні на роботу вчасно?». Чи отримуєте відповідь, чекаєте, дізнаєтеся, чи вірним він був.

Дуже важливо практикуватися регулярно. Тоді поступово ви відпрацюєте всі необхідні новачкові навички для роботи з Таро і зможете приступити до складнішого рівня навчання.

Ссылка на основную публикацию