Наслідки куріння і вживання алкоголю при вагітності

Часто новина про вагітність застає жінку зненацька. Вона прекрасно розуміє, що їй доведеться переглянути весь свій життєвий уклад: вживати тільки натуральні і корисні продукти, більше перебувати на свіжому повітрі, робити спеціальну гімнастику і відмовитися від шкідливих звичок. Найчастіше саме останній пункт стає серйозним випробуванням. Багатьом дуже важко відмовитися від згубних пристрастей, перестати вживати алкоголь і кинути палити.

Якщо раніше жінка могла заспокоювати себе тим, що несе відповідальність тільки за своє життя, тепер це відмовка не підходить. З моменту зародження нового життя майбутня мама цілком і повністю відповідає за правильний розвиток плоду, за здоров’я своєї дитини в майбутньому. Завагітнівши, жінка повинна усвідомити, чим загрожує куріння в її стані, як воно відбивається на розвитку плоду, на її самопочутті, на ході вагітності. Необхідно виключити з ужитку нікотин і алкоголь при плануванні вагітності.

наслідки куріння

На жаль, велика кількість жінок, навіть дізнавшись про свою вагітність, не можуть розлучитися з цією звичкою. Вони не в змозі тверезо оцінити, чим небезпечне куріння під час вагітності, якої шкоди вони завдають здоров’ю свого майбутнього малюка.

Можливі патології, обумовлені курінням вагітної жінки:

 1. Викидні. Число самовільних абортів серед завзятих курців удвічі перевищує кількість викиднів у некурящих жінок. Доза нікотину та інших отруйних речовин, що отримується немовлям, для його крихітної маси непомірна. Навіть кілька затяжок завдають непоправної шкоди його здоров’ю.
 2. Дитяча смертність. Згідно з даними всесвітньої організації здоров’я майже третя частина таких малюків мають серйозні відхилення, часто несумісні з життям. Багато з них гинуть в перший же тиждень після народження.
 3. Синдром раптової смерті. Це той випадок, коли у немовляти зупиняється дихання під час сну. Раптова смерть викликана патологіями стану нервової системи малюка. Найчастіше ці відхилення виникають через куріння під час вагітності, як активного, так і пасивного.
 4. Затримка в розвитку. Немовлята відстають у розвитку, мають менше зростання і вага. Це відставання становить приблизно два тижні. Для новонародженого це дуже суттєво. Всі сили дитячого організму кинуті на нарощування маси тіла, можливе виникнення відставання у фізичному і психічному розвитку.
 5. Передлежання плаценти. Це серйозна патологія, здатна спровокувати викидень на початку вагітності або дострокове початок родової діяльності в подальшому. При відшаруванні плаценти немовля може загинути внутрішньоутробно.
 6. Наслідки куріння під час вагітності можуть висловитися в передчасне відшарування плаценти. Вона може статися на будь-якому етапі, необхідна екстрена медична допомога, у дитини розвивається найсильніша гіпоксія.
 7. Куріння на пізніх термінах вагітності може спровокувати передчасне порушення цілісності околоплодного міхура. При цьому води виливаються назовні, дитина повинна з’явитися на світ протягом декількох годин незалежно від терміну вагітності. Якщо термін вагітності більше 38 тижнів, зазвичай все закінчується благополучно. У разі недоношеної вагітності можлива загибель плода або поява на світ немовляти з серйозними проблемами зі здоров’ям.
 8. Куріння під час вагітності може відбитися на репродуктивній функції малюка, він може залишитися безплідним.

На ранніх термінах

Куріння під час вагітності на ранніх термінах може мати дуже серйозні наслідки для немовляти, найчастіше усунути їх неможливо. У першому триместрі вагітності відбувається закладка всіх органів і систем маленького людини. З двох злилися клітин виникає цілий новий організм, контроль за цим здійснює ДНК, вона стежить за правильністю всіх операцій. Куріння на ранніх термінах вагітності може порушити цей код, розвиток піде неправильно, з серйозними відхиленнями. При кожному затягуванні нікотин впливає на судини плаценти, викликаючи їх спазм. Плід, що розвивається при цьому відчуває кисневе голодування. Наслідками цього може бути і фізичні, і психологічні аномалії. Деякі з них можуть супроводжувати людину протягом усього життя.

На пізніх термінах

Якщо вагітна не припинила палити, куріння на пізніх термінах вагітності продовжує приносити шкоду і їй самій, і малюкові. Висока ймовірність викидня, адже куріння позначиться на стані плаценти. При нормальному перебігу вагітності дозрівання і старіння плаценти відбувається поступово. При попаданні нікотину і токсичних смол в організм цей процес прискорюється. Старіння відсотки настає завчасно, надходження поживних речовин і кисню до плоду стає недостатнім. Це може спровокувати внутрішньоутробну загибель немовляти, самовільне переривання вагітності.

Кращим треба пам’ятати, що вагітність — це серйозне навантаження на організм. Будь-який лікар на запитання, як впливає куріння на вагітність, відповість — негативно. У курців спостерігаються більш виражена набряклість, частіше утворюються тромби, піднімається артеріальний тиск. Все це може привести до розвитку прееклампсії, серйозного і небезпечного стану, що вимагає негайного втручання лікаря.

Вдихання диму викликає звуження судин матки і плаценти, порушується постачання киснем плода. При попаданні нікотину в організм зменшується всмоктуваність вітамінів B, C і фолієвої кислоти, плід не отримує їх необхідній кількості. Через це у малюка порушується обмін речовин, погано засвоюється білок, знижується імунітет. Отруйні речовини, що містяться в тютюновому димі, можуть привести до появи генетичних дефектів. Всім оточуючим необхідно подбати, щоб вагітна жінка не вдихала отруйні тютюнові пари.

прийом алкоголю

Тисячі статей висвітлюють вплив алкоголю на вагітність. Але все одно знаходяться жінки, переконані, що невеликі дози спиртного їм не зашкодять. Медиками доведено, що не існує безпечної дози, в будь-якому випадку спиртне потрапляє в організм немовляти. Перед тим як вагітній жінці захочеться випити, треба задуматися над тим, якої шкоди алкоголь завдасть ненародженій дитині, чи не залишить його калікою. Немає ніякої різниці між спиртними напоями. І міцні, і слабоалкогольні напої однаково небезпечні для плода.

Часто виникає ситуація, що жінка приймала алкоголь в перші тижні вагітності, не знаючи про свій новий стан. Адже точно переконатися в події зачатті можна тільки через 2-4 тижні після цього. Перші дні після запліднення до закріплення ембріона спиртне не надто небезпечно, воно може лише спровокувати викидень. Найчастіше жінка навіть не здогадується про це, вона впевнена, що прийшли звичайні місячні. Звичайно, мова не йде про надмірні дозах спиртного.

Як тільки ембріон прикріпився до матки і починає здійснювати своє харчування через плаценту, спиртне необхідно виключити зі свого раціону. Особливо небезпечний алкоголь на ранніх термінах вагітності, коли відбувається закладка всіх органів і систем дитячого організму.

Можуть виникнути такі наслідки прийому спиртних напоїв:

 1. Навіть незначний, але регулярний прийом спиртних напоїв може призвести до змін в головному мозку малюка, ці наслідки відразу не видно, з ними ви зіткнетеся кілька років після народження дитини.
 2. При попаданні алкоголю в кров страждає печінка, судини, мозок.
 3. Якщо разом з алкоголем приймалися наркотики, медикаменти або нікотин — заподіяну шкоду для малюка збільшується багаторазово.
 4. У питущою жінки відбувається руйнування яйцеклітин, що відповідають за генетичне здоров’я. Бажано при плануванні вагітності виключити алкоголь зі свого життя за кілька місяців, а краще за рік до можливого зачаття.
 5. Навіть при невеликих дозах спиртного великий ризик народження дитини з патологічно низькою масою тіла, ослабленим імунітетом, відставання у фізичному і психічному розвитку. Дуже часто таке маля має схильність до алкоголізму.
 6. Будь-який алкоголь для малюка отрута, незалежно від його фортеці.

Навіть помірна кількість спиртних напоїв збільшує ймовірність викидня. При значних дозах спиртного можуть серйозні виникнути патології у плода. При хронічному пияцтві виникає алкогольний синдром, це цілий букет захворювань і патологій.

Прояви алкогольного синдрому:

 • потворність голови і обличчя, такі як порушення пропорцій скул і щелеп, ненормально коротка верхня губа, аномально вузькі очні щілини, коротка спинка носа.
 • порушення пропорцій тіло, яке виражається в наявності надмірно довгого тулуба, викривлених суглобів;
 • низька вага плоду;
 • відхилення в розвитку окремих частин мозку, з цим пов’язані неврологічні і розумові проблеми;
 • пороки розвитку серцево-судинної системи, суглобів, статевих органів, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Якщо ви вживали алкоголь на початку вагітності, під час візиту до лікаря повідомте йому про це. Гінеколог підбере вам необхідні вітаміни, здатні мінімізувати ризик. Лікарі впевнені в одному, ніж раніше вагітна жінка кине курити і вживати алкоголь, тим менше шкоди завдасть вона свого здоров’я та здоров’я своєї дитини. Найкраще, якщо це станеться до настання вагітності, за кілька місяців до планованого зачаття. До того ж в цей час можна скористатися спеціальною замісною терапією, застосування якої небажано при виношуванні немовляти.

Найкраще викинути сигарети і все що вони нагадують, відразу ж, як тільки жінка дізналася про свою вагітність. При бажанні закурити, їй треба згадати, що зараз відбувається з малюком, якої шкоди її згубна звичка може йому завдати. Якщо ви зможете здійснити відмову від куріння, вагітність пройде гладко, без особливих проблем. Не спокушайтеся, небезпечних токсичних речовин в дорогих сигаретах стільки ж, як і в дешевих. І пам’ятайте, що заміна звичайних сигарет на легені або електронні неприпустима, вони також шкідливі.

Ссылка на основную публикацию