Наскільки страшний результат гіпоксії плода?

На момент свого внутрішньоутробного перебування плід цілком залежний від материнського організму: самостійне дихання або харчування йому не під силу. Такий важливий парний орган, як легкі, в цій фазі його розвитку ще не розкриті і заповнені специфічної рідиною. Тому говорити про циркуляцію всередині них повітря повітря не доводиться. Однак, кисень необхідний малюкові на життєвому рівні, адже всі клітини організму, що розвивається крихти насичуються і продовжують своє поділ тільки завдяки постійному надходженню вкрай важливого елемента.

Функція внутрішньоутробного постачання зростаючого плода киснем фізіологічно покладено на спеціальний орган, що формується тільки при вагітності — плаценту. Тому якщо в діяльності виникають порушення, малюк може зазнавати різного ступеня кисневу недостатність. Це патологічний стан в медицині має визначення «гіпоксія плода». Різнобічний результат цього явища може відбитися на повноцінності дитячого здоров’я і навіть поставити під загрозу його життя: він небезпечний і досить складний.

В чому полягає небезпека гіпоксії?

За великим рахунком, гіпоксія — не що інше, як кисневе голодування організму немовляти, а не патологія, як це іноді помилково сприймається. Такого роду стан розвивається в тих випадках, коли кількість транспортованого крізь плаценту кисню виявляється недостатнім або зовсім припиняється.

Розвиток гіпоксії плода в материнській утробі може бути обумовлено різними причинами. Кисень потрібен всім тканинам, що вистилає органи, для їх повноцінного формування, розташування і функціональної діяльності. Адже саме його рівень визначає швидкість енергетичних обмінних процесів клітин організму людини.

Недостатність кисню може спровокувати розвиток безлічі неприємностей, а гостра гіпоксія плода здатна стати причиною подальшого регулярного відвідування фахівців.

Від нестачі кисню будуть страждати всі наявні органи розвивається малюка, але перш за все, схильний до порушень головний мозок. У майбутньому такі процеси призводять до багатьох проблем, серед яких не тільки серйозна розумова відсталість, відсутність можливості засвоювати інформацію, а й летальний результат.

Факторами до формування такого стану є події та обставини, пов’язані зі здоров’ям майбутньої мами: відбуватися вони можуть як під час виношування дитини, так і задовго до настання запліднення.

 • наявні порушення з боку діяльності серця і судин: гіпертонічна хвороба, пороки, вегето-судинна дистонія.
 • загроза переривання вагітності;
 • ранній токсикоз;
 • хронічні недуги захворювання бронхів і легенів
 • анемія;
 • наявні порушення в діяльності ендокринної системи: цукровий діабет, гіпертиреоз;
 • юний вік вагітної або навпаки, якщо майбутня мама старше 40 років;
 • несумісність крові дитини і матері по резус-фактору або групі;
 • вживання під час вагітності алкоголю або транквилизирующий засобів, а також куріння;
 • якщо не вилікувані інфекції органів статевої системи;
 • ігнорування режиму, який призначений лікарем: наприклад, неправильне харчування, недосипання, стрес.

Крім перерахованих, слід виділити фактори, які виникають під час вагітності або в процесі пологів:

 • якщо родова діяльність почалася передчасно або із запізненням;
 • багатоплідність;
 • маловоддя або багатоводдя;
 • наявні внутрішньоутробні аномалії розвитку у дитини;
 • введення зайвої кількості знеболюючих засобів або важкого наркозу під час пологів;
 • якщо кесарів розтин виконувалося в екстреному порядку;
 • якщо у жінки відзначалася слабка пологова діяльність
 • затяжні пологи;
 • використання різних допоміжних засобів, для досягнення ефективності пологів;
 • отримані родові каліцтва немовляти.

Дії, спрямовані на зниження ризику розвитку гіпоксії

В якості профілактичних заходів, майбутнім мам рекомендовано суворе дотримання режиму дня. Визначальне значення мають часте проведення часу на свіжому повітрі, правильно складене збалансоване харчування, захистите себе від стресових ситуацій.

Якщо курите, то настання вагітності — найкращий час, щоб позбутися від цієї вкрай згубної звички.

Багато умови, що призводять до негайного проведення кесаревого розтину, видно на моніторі фахівця, який виконує УЗД. Тому потрібно вчасно відвідувати всі обстеження, в яких спостерігає гінеколог бачить необхідність.

Безумовно, деякі з обставин неможливо передбачити і запобігти. До числа таких належить багаторазове обвиття дитини пуповиною, раннє відшарування плаценти і помилки, які лікарі припускають, приймаючи пологи.

Ступінь тяжкості наслідків гіпоксії, в точності можна визначити за шкалою Апгар. Затвердження оцінки стану дитини відбувається відразу після його народження. Якщо виставлені низькі бали, збільшується ймовірність виникнення розладів з боку неврологічної системи. Це затримка психо-мовного розвитку, порушення концентрації уваги, відставання в засвоєнні навіть шкільної програми, гіперактивність малюка, порушення сну. Така дитина народжується слабкий, млявий, у нього погано розвинений смоктальний рефлекс, тому й говорити про повноцінний вигодовуванні — годі й говорити.

Кожній мамі хочеться, щоб неприємності минули її чадо. Але одного бажання мало: для профілактики необхідно вживати ряд заходів. Вилікуйте все захворювання ще на етапі планування дитини, завжди прислухайтеся до порад лікаря, не піддавайте себе великих фізичних навантажень, не забувайте відвідувати гінеколога в призначений день. Пийте вітаміни і мінерали, присвячуйте не менше 9 годин сну, внесіть позитив в свій день і тоді можна з повною впевненістю стверджувати, що малюк з’явиться на світ здоровим і міцним.

Ссылка на основную публикацию