наривається палець на руці: що робити в домашніх умовах

Найчастіше гній виникає біля нігтя в результаті ударів, точкових уколів або будь-яких мікротравм. Важливо зрозуміти, чому наривається палець на руці, що робити в домашніх умовах. Потрібно обов’язково звернути на це увагу і вжити необхідних заходів щодо усунення цієї недуги. Медиками такий запальний процес іменується як паронихия.

Чому з’явився нарив на пальці

Якщо запальним проявом страждає шкіра на пальцях, запальний процес при цьому рівномірно поширюється на всі ділянки тканини, такий різновид цієї хвороби іменується на професійно Медичною мовою панарицием.

Існують різні фактори, які можуть спровокувати дане захворювання:

 1. Врісший ніготь.
 2. Механічне пошкодження при манікюрі або іншому процесі.
 3. Грибкове ураження.
 4. Часте використання хімічних засобів без рукавичок.
 5. Дисфункція обміну речовин.

У дорослих часто зберігається звичка з дитинства гризти нігті. Це може стати причиною нариву біля нігтя. Тому слід особливо ретельно доглядати за кутикулою, яка оточує нігтьову пластину. Вона є захисним шаром від проникнення грибка та інших інфекційних захворювань.

У разі виникнення панарицію необхідно відразу вживати заходів. Не слід чекати, що нарив сам затихне. Усередині кожного шару може утворитися гній, який в наслідок видаляється тільки хірургічним методом.

Як лікувати нарив пальця біля нігтя на руці народними засобами

Нарив пальця можна навіть вилікувати за одну ніч, звичайно при дотриманні, що він знаходиться не в запущеній формі. Як і в будь-якому іншому вигляді хвороби, при утворенні наросту ні в якому разі не варто пускати все на самоплив в надії, ніби все благополучно пройде само собою. Але і панікувати в цій ситуації, звичайно ж, не варто. Потрібно лише постаратися в максимально стислі терміни народними засобами усунути подібну проблему.


Найбільш відомими способами лікування від нариву пальця на руці вважається застосування зеленої цибулі, а також господарського мила. Суть першого методу заснований на тому, що цибуля попередньо запікається. При цьому цибуля має бути теплим і випромінювати жар. Запікати його рекомендується цілком прямо в лушпинні.

 • Як тільки цибуля запікся і став м’яким, ножем акуратно вирізається його середина.
 • Потрібно при цьому стежити за тим, щоб не пошкодити основну форму самої цибулини.
 • Надалі утворюється таким чином «куля» з лука надаватися на хворий палець і ретельно фіксується за допомогою бинта.
 • Подібний компрес після закінчення від 6 до 8 годин дозволить повністю усунути гній, що знаходиться всередині рани.
 • Саме завдяки теплу, що виходить від запеченої цибулини, відбувається ефективне зцілення від нариву тканини на пальцях руки.

Також відмінно підійде для усунення нариву на пальцях руки і господарське мило. Цей метод заснований на тому, що ватку змочують попередньо водою і ретельно натирають нею мило. Надалі така вата прикладається до поверхні пальця, який наривається і кріпиться там лейкопластиром в одному певному положенні. Все це найкраще здійснити вночі, коли людина готується до сну. На ранок ефект може бути просто приголомшливим — від запалення і гною може не залишитися нічого.

Серед інших оригінальних народних методів лікування можна виділити наступні:

 • Застосування гасу — дуже простий з практичної точки зору спосіб. Якщо наривається палець, його рекомендується просто опустити в ємність, що містить гас і тримати там до тих пір, поки людина не відчує, як пече і щипає шкіру. Буквально через добу після цієї процедури можна вже буде виявити неозброєним оком, як почервоніння від нариву випарується, при цьому тканину на пальцях буде абсолютно здорова.
 • Застосування коржі з меду і мила — вельми оригінальний, але в той же час і дієвий народний спосіб для усунення наривів. Суть його полягає в тому, що береться 50 грам меду і така ж кількість попередньо натертого господарського мила, потім все це поміщається в миску з водою і перемішується до тих пір, поки дана суміш не стане однорідного стану. Надалі додають туди борошно і ліплять з цього всього корж. Отримана таким незвичайним чином коржик накладається на палець, який страждає від наривів.

 • Лікування за допомогою фікуса — досить оригінальний метод, заснований на тому, що беруться 2 листи цієї рослини. Один лист прокручується в м’ясорубці, а другий лягає в каструлю з киплячою водою. Як тільки другий лист проварити певний час, на нього викладають масу, яка вийшла при подрібненні аркуша фікуса в м’ясорубці. Все це в подальшому кріпиться до того місця, яке наривається і фіксується за допомогою пов’язки.
 • Так звані компреси з часнику — припускає кріплення невеликий пластинки часнику до місця нариву. Якщо нарив пальця вже в запущеній формі, в цьому випадку рекомендується попередньо натерти часник і отриману таки чином кашку покласти акуратно на поліетилен, а потім прикласти до хворого пальця і ??ретельно його забинтувати.
 • Для позбавлення від нариву також підійде звичайна картопля. У сирому вигляді його натирають і прикладають до хворого місця. Буквально через добу біль від нариву може повністю пройти.

Також своїми руками можна підготувати різні цілющі настоянки, за допомогою яких з легкістю можна позбутися нариву на пальці. Наприклад, легко можна зробити настоянку з тополиного нирок. Для цього знадобиться півсклянки тополиного нирок, які заливають горілкою в кількості 0,5 літра. Все це міститься на 10 днів у темному місці.

При цьому дуже важливо струшувати подібну суміш щодня. Як тільки настоянка готова, можна ній змочувати ватку і прикладати її до утворився нарив.

У сучасних реаліях існує величезна кількість різноманітних рецептів, якщо наривається палець на руці, що робити в домашніх умовах справа суто індивідуальна. Один будь-якої найбільш дієвий вибрати дуже складно, тут, перш за все, потрібно покладатися на власний смак. Однак слушну пораду від родичів або друзів в цій справі ніколи не буде зайвий. Але кожному все одно потрібно буде вибирати самому — скористатися ним чи ні і покладатися на власні знання.

У будь-якому випадку, слід враховувати, якщо паронихия або панарицій не піддаються домашньому лікуванню, нарив продовжує турбувати, шкіра сильно почервоніла і опухла, то слід негайно звернутися до кваліфікованого фахівця.

Ссылка на основную публикацию