Найсмачніший рецепт бурштинового абрикосового варення з ядерця

Літо — прекрасна пора року, наповнена безліччю смачних фруктів, подарованих природою. Одним з таких фруктових подарунків природи є абрикос. Абрикоси нешкідливі абсолютно для всіх, навіть для тих, хто страждає надмірною вагою. Тому більшість господинь має свій найулюбленіший рецепт абрикосового варення. Існує безмежну кількість таких рецептів і заготовок.

Рецепт абрикосового варення з ядерця

Цей рецепт варення нескладний, але вимагає дотримання часових циклів.

Інгредієнти для рецепта абрикосового варення

  1. Абрикоси напівстиглих (обов’язкова умова) інакше не будуть зберігати форму.
  2. Цукор в пропорції 1/1 з абрикосовими заготовками (для отримання достатньої кількості сиропу).
  3. 1 чайна ложка лимонної кислоти.
  4. Ядерця абрикосових кісточок. Якщо вони гірчать, можна зняти шкірку або замінити на інший вид горішків (волоські, мигдальні і т. П.).

Процес приготування варення за рецептом

  • Набираємо у велику ємність воду і гарненько купаємо в ній абрикоси.
  • Поділяємо на половинки.
  • Кісточки викладаємо на деко і просушують в духовці при температурі 180 * 20 хв. Можна викласти ядерця кісточок на сонці.
  • Абрикосові половинки також слід злегка підсушити на вітрі або в духовці.

Потім складаємо їх в каструлю, засипаємо цукром і залишаємо на 2-3 години, для того, щоб заготовка абрикосового варення пустила сік. За рецептом сік повинен практично покрити половинки. Тільки після досягнення мети ставимо нашу ємність з варенням на плиту і пастеризуємо, тобто нагріваємо до температури 85-90 градусів, але ні в якому разі не кип’ятимо, інакше рецепт буде зіпсований і нічого не вийде. Наше майбутнє варення повинно остигати (краще цю процедуру провести ввечері і залишити настоюватися і остигати до ранку). Вранці повторити пастеризацію абрикосової заготовки варення і знову дати настоятися і охолонути 4-5 годин.

Цим часом готуємо ядерця. За допомогою молотка розбиваємо кісточки і витягаємо ядерця. За рецептом можна додатково зняти тоненьку шкірку, зазвичай вона гірчить. Але навіть без зняття цієї шкірки вийде смачно.

А також готуємо баночки. моєму содою або будь-яким миючим засобом. Стерилізуємо на пару або в духовій шафі. Наша посуд чистий і готова до наповнення річним смачним бурштином.

Отже, ми два рази повторили процедуру пастеризації половинок. На завершальному етапі приготування цього рецепту варення слід до абрикосовим половинкам додати ядерця, витягнуті з кісточок (також можна додавати ядра будь-яких горіхів) і кип’ятимо все разом, але не більше 10 хвилин, щоб абрикосові половинки не зварилися. Розливаємо по банках і закриваємо Варення з бурштинових абрикосових половинок готове. Це спосіб без стерилізації. Для більшої впевненості в збереженні цієї заготовки в кожну банку слід додати половину чайної ложки аптечного спирту або якого-небудь лікеру. Запаху алкоголю в готовому продукті не буде.

Рецепт варення зі стерилізацією №2

Вибираємо і моєму цілі плоди. З боку плодоніжки робимо надріз гострим ножем і легким натисканням пальців з протилежного від надрізу боку витягаємо кісточку з абрикос. Блоншіруем в окропі 4 хвилини. Складаємо заготовки в каструлю і засипаємо цукром в пропорції 1/1 з фруктами і додаємо 1 чайну ложку лимонної кислоти. Поставляємо на 3-4 години або можна на ніч, щоб абрикоси пустили сік. Потім зливаємо рідину, що вийшла в окрему каструлю і кип’ятимо її. Заливаємо гарячим сиропом і знову даємо настоятися такий же час. Зливаємо вдруге і повторюємо процедуру кип’ятіння. Закипів сироп — гарячим заливаємо фрукти і даємо настоятися.

Втретє кип’ятимо абрикоси в сиропі рівно 1 хвилину, щоб не розвалилися. Розкладаємо по чистим баночках і ставимо на стерилізацію. Півлітрові банки стерилізуємо 30 хвилин. Цілі абрикоси готові.

Рецепт цукат з абрикос

Половинки фруктів, засипані цукром і пустили сік, проварюємо по 2 хвилини кип’ятіння, 3 рази повторюємо цю процедуру. Викладаємо бланшірованние заготовки на сито і даємо гарненько стекти сиропу. Потім просушують на паперових рушниках.

Якщо дозволяє погода, можна розкласти половинки на свіжому повітрі на вулиці для того, щоб випарувалося якомога більше рідини з майбутніх цукатів. А також можна висушити в духовці, але важливий момент даної процедури полягає в тому, щоб при сушінні в духовки її дверцята були відчинені, тоді фрукти просохнуть і волога випарується, а якщо закрити дверцята, то абрикоси просто спечуть. Сушимо до такої консистенції, яка сподобається особисто вам. Чим суші — тим смачніше. Коли фрукти висохли, можна зверху посипати цукровою пудрою.

При сушінні важливо, щоб половинки лежали м’якоттю вгору і тільки в один шар.

Ссылка на основную публикацию