Найпопулярніші товари в інтернет-магазинах

Сьогодні в ТОПі популярності серед підприємницьких проектів для початківців — інтернет-магазин. Схема, здається ідеальною для бажає заробити, де фігурують безкоштовний шаблон, знайдений в рейтингу движків для інтернет-магазину, який найкраще продається товар і грошовий потік від вдячних покупців, що ллється в кишеню бізнесмену, рекламується і обговорюється повсюдно. За нею намагаються почати працювати багато. Однак при всій її видимої вигідності вона не дає того ефекту, який обіцяє.

А адже торгівля через віртуальну майданчик має масу переваг:

 • можна обійтися мінімальним стартовим капіталом;
 • немає необхідності вирішувати проблеми з «реальною» торговою точкою, тобто шукати і знімати приміщення, отримувати на нього різноманітні дозвільні документи, ремонтувати його і оформляти;
 • для інтернет-магазину не потрібно наймати численний кваліфікований персонал;
 • тут можна застосувати підхід самостійного втілення ідеї, де створення сайту своїми руками з нуля дасть старт всьому проекту і заощадить кошти;
 • при використанні інтернет-майданчика немає потреби закуповувати товар і зберігати його на складі;
 • охоплення ринку не обмежується певною місцевістю і конкретним числом споживачів, які можуть фізично відвідати магазин, формат дозволяє розширити межі і тимчасові рамки роботи.

Статистика також підтверджує перспективність цього напрямку.

Інтернет-торгівля в цифрах: динаміка розвитку

Багато досліджень, що проводяться як міжнародними аналітичними організаціями, так і вітчизняними, показують різке зростання частки інтернет-торгівлі. Цей сплеск почав спостерігатися в 2009 році, і його каталізатором стала світова економічна криза 2008 року. Сприяло цьому не тільки те, що зниження рівня доходів змусило людей шукати варіанти економії при покупках (як відомо, інтернет-магазини пропонують більш низькі ціни в порівнянні з «реальними» магазинами), але і те, що багато компаній перенесли повністю або частково роздрібну торгівлю у віртуальний простір, і це дозволило їм економити на видатковій частині. Останнє, в свою чергу, дало можливість запропонувати кінцевому споживачеві конкурентоспроможні ціни. Тобто інтернет-магазин — вигідний «замкнуте коло», де переваги є і у покупця, і у продавця. Статистичні дані тільки підтверджують це:

 • за останні п’ять років темпи розвитку інтернет-торгівлі істотно перевищили показники зростання загальносвітової торгівлі;
 • обсяги реалізації товарів з використанням віддаленого доступу, за прогнозами, в 2017 році досягнуть 2,36 трлн. доларів;
 • кількість осіб, що використовують інтернет для здійснення покупок, зростає неухильно, і в 2016 році перевищило число в 1,321 млн.

У Росії також спостерігаються подібні тенденції. При тому, що частка від загального обсягу рітейлу в РФ у і / м дуже мала (на них припадає лише близько 5% всіх роздрібних продажів), вона постійно збільшується. І це зростання дуже помітний, щорічно він становить майже 25%. Тобто, за прогнозами, до 2025 року вона може скласти майже 10% всього ринку, а це неймовірний прогрес. Популяризації електронної комерції сприяє кілька чинників:

 • конкурентоспроможні ціни;
 • зручність користування;
 • розширення можливостей покупця в плані застосування різних платіжних систем;
 • супутній сервіс і його вдосконалення.

Однак якщо все настільки райдужно, чому ще не кожен з нас «піднімає мільйони» на електронній комерції? На питання, чи можливо заробити в інтернеті без вкладень за допомогою і / м, можна дати тільки однозначну відповідь — ні. І не тому, що для запуску і / м потрібен серйозний стартовий капітал, а через те, що це поняття сприймається часом однобоко. Без вкладень часу і зусиль жоден проект не може бути реалізований.

Порада: якщо у ваших планах є відкриття інтернет-магазину, врахуйте, що вам має бути величезна робота в цьому напрямку. Це серйозний бізнес-проект, і щоб він почав приносити прибуток, вам доведеться чимало потрудитися. Швидкі гроші тут неможливі. Починати потрібно буде з формування ідеї, створення сайту, написання бізнес-плану, підбору асортименту, пошуку постачальників, визначення цільової аудиторії для свого товару. Крім того, потрібно буде продумати і реалізувати рекламні моменти, щоб донести інформацію про свій і / м до потенційного покупця. Тобто роботи буде дуже багато, і для втілення ідеї знадобляться кошти. Часом в інтернеті можна зустріти думку, що створення і / м — справа досить легке і ненакладно, цим може заробити кожен. Але такі твердження — обман.

З іншого боку, при грамотному підході і вкладеннях власного часу, зусиль, і, нехай невеликий, але все ж істотною суми грошей, — це перспективний напрямок в ритейлі.

Короткий огляд інтернет-торгівлі в Росії

Вітчизняна статистика підтверджує високі темпи розвитку електронної комерції. Тільки в 2013 році (в порівнянні з 2012) число та / м збільшилася на 20%. На жаль, на сьогоднішній день статистичних даних немає, але прогнози минулих років припускали різку позитивну динаміку. З іншого боку, немає і відомостей про ті проекти, які були закриті або «тихо померли».

Сьогодні майже третина населення нашої країни вже має досвід покупок в інтернеті, більше половини користуються Мережею і не проти «юзати» її для придбання товарів.

За формою оплати в Рунеті лідирують розрахунки готівкою, далі йдуть карти, потім офлайн-оплати і використання електронних платіжних систем типу Яндекс.Деньги.

За товарною структурою російський онлайн-ринок істотно відрізняється від загальносвітового. Кардинально — в позиції електронних книг, дисків, музики, фільмів та іншої продукції з авторським правом. Якщо в інших країнах вона серйозно захищена законодавством і споживач змушений платити за такого роду товар, то у нас його можна отримати безкоштовно. Контроль авторського права в РФ недостатньо надійний, тому багато знаходиться у вільному доступі.

ТОП найбільш продаваних товарів в інтернеті в Росії

Між експертами і статистичними викладками, отриманими шляхом опитування споживачів, позиції з питання побудови рейтингу розходяться. Варто проаналізувати кілька позицій найбільш продаваних товарів через онлайн-режим і з’ясувати, хто все ж прав.

Електроніка та техніка

Відразу варто відзначити, що всередині цієї ніші існують великі розмежування. Можна виділити велику і дрібну побутову техніку, а також електронні пристрої. В цілому ця група займає майже половину всіх продажів (44%) в інтернеті. Тому що і переваги, і недоліки аналогічні, сюди можна об’єднати кілька підвидів товарів. У різних дослідженнях їм віддають кілька перших позицій рейтингу.

У дрібної побутової техніки, куди можна включити кухонні пристосування, праски, фени, пилососи, електробритви і подібне, дуже висока популярність. Частка цієї продукції в загальній кількості покупок через та / м становить майже 15%.

Великий попит в онлайні є і на дрібну електроніку, до якої відносяться смартфони, мобільні телефони, плеєри, фотоапарати. Також тут присутні комп’ютери і комплектуючі до них.

Велика побутова техніка, пральні машини, холодильники, кондиціонери, витяжки тощо також затребувані. У загальному обсязі вони займають майже 8% покупок.

Обумовлюється попит декількома факторами:

 • ціна в інтернеті завжди дешевше, ніж в стаціонарних торгових точках;
 • можливість спокійного шопінгу без зусиль;
 • можна вибрати кращу модель з представлених описів, технічним характеристикам, фото, відгуками.

Товарна ніша для продавця і її переваги:

 • висока маржа дозволяє зробити роботу і / м ефективніше, тобто на одній операції можна заробити більше грошей, витративши на неї менше зусиль;
 • виправданість співвідношення вартості доставки до ціни покупки — споживач легше погоджується на придбання.

Мінуси ніші для і / м:

 • висока конкуренція, часто дуже велика, яка просто не дозволить пробитися в ній новачку;
 • масовані валютні ризики — навіть при різниці в часі в кілька днів з моменту закупівлі та оплати кінцевим покупцем можна втратити істотну суму на різниці в курсах;
 • потенційні небезпеки старіння моделей і різкого зниження попиту на них;
 • потреба тримати низькі ціни, що часто проблематично для дрібних і / м;
 • необхідність глибокого знання теми, своєрідною «просунутості», коли можна висвітлити будь-яку технічну деталь в подробицях для клієнта;
 • ризик повернень товару, необхідність розбиратися з сервісним обслуговуванням і подібними питаннями;
 • співпраця зі службами доставки, що гарантують збереження і цілісність товарів в дорозі.

Одяг та взуття

За статистикою ця товарна ніша в онлайн-торгівлі займає близько 13% в структурі продажів. Основний контингент покупців — жінки різного віку. І / м, що пропонує такого характеру продукцію, потрібно дотримуватися кількох правил, щоб залучити клієнта:

 • висока якість товару і відомий бренд-виробник;
 • зручна навігація магазину;
 • відмінні фото з правильною передачею кольору і докладні описи кожної моделі;
 • послуги з доставки декількох моделей, примірці «на місці».

Багато постачальників одягу для інтернет-магазину в Росії сьогодні пропонують своїм партнерам саме такі умови співпраці. Цим вони не тільки розширюють свої ринки збуту, а й допомагають і / м в розвитку і збільшенні обсягів продажів.

Порада: якщо ви вирішили зайнятися реалізацією товарів з цієї групи, створюйте не просто красиву вітрину, але і давайте своїм покупцям максимум можливостей. Тільки забезпечивши клієнта гарантією того, що він зможе приміряти вподобану на фото модель, з’ясувати, чи зручно йому в ній, чи добре вона сидить на фігурі або нозі, і повернути неподошедшую, ви отримаєте шанс на його повторне повернення. Саме це буде вашим суттєвою конкурентною перевагою на ринку.

Мінуси ніші:

 • сезонність товару;
 • швидкоплинність модних тенденцій;
 • необхідність отримувати якісні фото від виробника або постачальника;
 • складність організаційних моментів в діяльності і / м (потрібно синхронна робота з професійними службами доставки, додаткові домовленості з постачальниками по поверненню невикуплених моделей при відправці покупцеві декількох для примірки);
 • найчастіше потрібна викуп товару на певну мінімальну суму, а це може призводити до «покладів» на складі, якщо продукція буде слабо затребувана;
 • необхідно володіти смаком, розумінням модних течій, відчувати ринок.

Порада: якщо ви вирішили орієнтуватися на цю товарну нішу, то зверніть увагу на високий попит, який існує в невеликих населених пунктах і сільській місцевості, обділених великими ТЦ і торговими мережами, що пропонують добротну і модний одяг. Тут добре «йдуть» дорогі речі, зимові чоботи і куртки, дублянки, демісезонний взуття та верхній одяг. Так як пропозицій «в реалі» трохи, покупці задіють інтернет, тим більше що в останні роки довіру до формату підвищилося.

Автозапчастини

Ця продукція займає майже 10% загального обсягу електронних продажів. До речі, за останні кілька років група показала позитивну динаміку зростання, потіснивши дитячі товари. Особливості ніші:

 • Існує довгий ряд позицій, які складно дістати. Тут мова йде навіть не про «рідних» деталях для імпортних або раритетних автомобілів, на які попит не дуже високий, а про ті речі, що використовуються повсюдно, наприклад, сонцезахисних екранах на заднє скло. Автомобілісту набагато простіше знайти такий товар в і / м і не їздити по всьому автолавку і ринків міста.
 • Вузька спеціалізація. Застосовуючи такий підхід при формуванні асортименту, можна розраховувати не тільки на постійний потік зацікавлених клієнтів, але і на оптимізацію рекламних витрат.
 • Невеликі габарити і вага багатьох автозапчастин, що полегшує і здешевлює доставку.
 • Відсутність в більшості випадків необхідності сервісного обслуговування. Якщо ж таке потрібно, то у багатьох виробників є наявність розгалуженої мережі центрів, де буде прийнятий гарантійний талон, оформлений в вашому і / м.

Косметика і парфюмерія

За різними дослідженнями, цю групу ставлять на 6-е і 8-е місце в ТОП-10 найбільш продаваних товарів через інтернет. Однак тут є свій нюанс — кожна невідома марка продукції викликає підозру у потенційного покупця. Краще свою вітрину формувати з брендової продукції, добре знайомої споживачам, а також широко представленої на ринку. Тобто пропонуючи більш низьку ціну, ніж стаціонарні торгові точки і бутіки, ви даєте можливість своєму клієнтові придбати парфум або косметичний засіб з вигодою. Схема діє приблизно так:

 • споживач вже випробував крем, помаду, маску для волосся, бажає купити її ще раз і у вас отримує цікаву ціну;
 • або ж він знайшов в і / м привабливу для нього позицію, пішов в магазин, понюхав / скористався пробником і придбав онлайн, заощадивши на покупці.

В необхідних умов і / м, що працюють в цій ніші:

 • відмінне оформлення вітрини, фото, грамотні опису;
 • дотримання термінів реалізації продукції;
 • правильне зберігання косметики, якщо вона проходить через склад і / м;
 • обов’язкове оновлення асортименту, постійне поповнення новинками і трендовими товарами.

Товари для дому та меблі

З цієї позиції також є деякі різночитання в думках експертів. Деякі її ставлять на 4-е місце і віддають майже 6% онлайн-ринку. Деякі вважають, що меблі взагалі не входить в ТОП-10 через те, що покупці воліють приватне тактильне знайомство з тим предметом, що вони збираються придбати. Ідеальне поєднання для такого роду продажів — наявність виставкового центру і і / м, в якому можна зробити замовлення дешевше.

З підгрупою товарів для будинку все трохи простіше. Їх вибір необов’язково пов’язувати з необхідністю візуально і «вживу» оцінювати габарити. Саме тому невеликі предмети меблів, багато товарів для дому та присадибної ділянки замовляють через інтернет.

Особливо варто відзначити предмети інтер’єру з категорії ексклюзивних. Картинна рама ручної роботи, стінні мозаїчне панно, вінтажний туалетний столик — всі ці речі коштують досить недешево, але майже завжди знайдуть свого покупця. Навіть за часів кризи ніхто не скасовує ювілеї та урочистості, подарунки. А такі ексклюзивні речі — кращий презент, і вибирають їх, як правило, в інтернеті. Крім того, конкуренція в цьому сегменті невисока.

Порада: якщо вас приваблює ніша ексклюзивних предметів інтер’єру, то вам варто спочатку зайнятися пошуком постачальників такої продукції. Саме з цього пункту потрібно починати свій проект.

Товари для дітей і іграшки

Цій групі віддають 4% онлайн-ринку і 5-е місце в ТОПі, хоча, швидше за все, така оцінка суб’єктивна. Цифри дані на основі опитувань інтернет-користувачів, де не повністю враховувався зріз ЦА. Молоді батьки, зайняті домашніми клопотами і доглядом за малюком, віддадуть перевагу замовити необхідні товари в інтернеті і не стануть витрачати дорогоцінний час на походи по магазинах. Онлайн-шопінг економить не тільки час і гроші, а й зусилля. Тому товари для дітей все частіше купують в і / м, і частка ринку у цій ніші тільки зростає. Тим більше що і вік батьків якраз знаходиться в тих межах, які збігаються з показником найактивніших інтернет-користувачів.

Нюанси, важливі для ніші і / м:

 • висока якість товарів;
 • обов’язкова сертифікація кожної одиниці продукції;
 • відповідність встановленим санітарним нормам самих товарів, умов їх зберігання і доставки, упаковки і т.п .;
 • можливість повернення деяких позицій з різних причин;
 • зручність і багатоваріантність оплати, а також отримання товару.

Диски і книги

Всього лише 2% віддають експерти цієї товарної ніші. Недостатність захисту авторського права в нашій країні робить багато з цієї категорії доступним без оплати. Хоча ситуація потихеньку міняється, і безкоштовних сервісів по завантаженню музики і книг стає все менше. Можливо, в перспективі такі товари почнуть купувати активніше.

Також варто враховувати, що в регіонах і віддалених від центру районах існує «книжковий голод» і поки ще стійкий попит на паперові носії.

Крім цього, активно купується спеціальна література наукового і технічного характеру, навчальні матеріали, дитячі книги. Вибравши для свого і / м напрям такого характеру, ви зможете отримати стійкий потік покупців.

Ще тут варто відзначити, що «навар» на книжкову продукцію досить високий, а всі складнощі щодо організації доставки відсутні. Цей товар компактний, легкий по вазі, не вимагає спеціальної упаковки (досить щільної картонної коробки, що підходить за розміром), сервісного обслуговування. Та й повернення в цій категорії вкрай рідко зустрічається, єдина причина — пошкодження при транспортуванні, якого легко уникнути.

Інше і його особливості

Майже 4% онлайн-ринку займає категорія «інше», під якою ховаються багато товарів, успішно продаються і користуються незмінним попитом. Для багатьох підприємців-початківців, які шукають свою нішу, саме вона представляє величезний інтерес, адже оригінальність товару може залучити потенційного споживача, а конкуренція буде вкрай невисокою.

Якщо вас не дуже приваблює можливість грати і заробляти реальні гроші без вкладень, а хочеться спробувати себе в інтернет-торгівлі, то зверніть увагу на наступні товарні групи:

 • Авторські ювелірні прикраси і біжутерія. Уклавши договір співпраці з майстрами, ви можете продавати їх вироби. Умови отримання доходу можуть бути різними — або ж торгова націнка, або ж викуп за оптовою ціною, або ж формат Дропшиппінг.
 • Сувенірна продукція та подарунки. Тут також цікаві речі авторські, ручної роботи, народних промислів, ремісників. Вони унікальні і завжди користуються попитом. Це не продукція широкого вжитку, тому підхід до їх реалізації повинен бути оригінальним, так само як і до рекламних кампаній. На пошук таких товарів в реальності йде багато часу, тому потенційні покупці їх вважають за краще шукати в Мережі.
 • Стильні вироби зі шкіри, ремені, гаманці, сумки, портмоне ручної роботи. Знайти їх в «крокової доступності» проблематично, купувати ж в інтернеті зручно. Тут не потрібні примірки, вибрати річ можна по фото. Популярність товару знаходиться на високому рівні, і / м з такою продукцією потребують тільки в грамотно побудованої рекламної кампанії.
 • Товари для тварин. Наповнювачі для туалетів, корми, повідці, одяг для собак, нашийники та багато іншого. Інтернет для покупців такого роду продукції зручніше за кількома критеріями: більш низькі ціни, доставка до двері безкоштовно (не доведеться «на собі» тягнути важкі мішки, адже купувати часто доводиться відразу упаковки по кілька кілограмів), не завжди є поблизу спеціалізований магазин з потрібним товаром , а їздити за необхідне кормом через півміста незручно.
 • Товари для колекціонування і хобі. Величезна окрема тема з неймовірно великою кількістю можливих позицій. Тут необхідно розуміти, що торгівля цій товарною групою вимагає від власника і / м і його персоналу захопленості предметом продажу, глибоких знань тематики і цілковитої віддачі. З недоліків ніші — обмежене число покупців, але воно може перерости в перевага, якщо і / м зарекомендує себе з позитивного боку і буде мати постійні повторні звернення. З безперечних достоїнств — захоплена людина заплатить за своє хобі в ситуації кризи, тобто цей фактор не сильно відіб’ється на прибутковості інтернет-магазину.
 • Товари для туризму та відпочинку. Ця ніша злегка перегукується з попередньою, тут теж важливу роль грає захопленість людей, хоча багато товарів на ринку — імпортного виробництва, тобто існують валютні ризики. З іншого боку, відпочинок на природі все більше набирає популярність, і попит на товарну нішу збільшується.
 • Інтим-продукція і товари з секс-шопів. У цій категорії високо цінується анонімність. Погодьтеся, клієнту набагато простіше сховатися за е-мейлом і ніком, ніж зайти в реальний бутик і вибрати щось «полуничне». Такий товар завжди знайде свого покупця, адже секс-іграшки і інтим-товари — вже невід’ємний атрибут нашого життя. Та й за задоволення платити будуть завжди. А це вже істотна перспектива для розвитку.

У будь-якої категорії можна знайти той товар, який зробить ваш проект прибутковим і успішним. Слід пам’ятати тільки кілька основних правил для цього:

 • Вибираючи товарний асортимент, спирайтеся на свої знання. Неможливо вдало продавати планшети або автозапчастини, абсолютно не розуміючи, що написано в технічному паспорті, або не уявляючи, ніж одна модель роутера відрізняється від іншої.
 • Визначаючись з нішею, враховуйте свої переваги. Будь-яка невдача, рутинна робота, втома можуть бути подолані тільки в разі, якщо ви дійсно любите той товар, який пропонуєте клієнтам. Інакше ваш проект свідомо буде приречений на невдачу.
 • Орієнтуйтеся на створення супутнього сервісу, здатного зробити будь-яку покупку в вашому і / м максимально зручною для покупця. Тільки тоді ви зможете розраховувати на позитивні відгуки і повернення клієнта.
 • Майбутнє електронної торгівлі не тільки за столицями і мегаполісами. Формат потихеньку переміщається в регіони, захоплює невеликі містечка і сільську місцевість. Дайте покупцеві звідти те, що йому потрібно, що він не може купити це в довколишніх магазинах. Так ви зможете завоювати цей ринок.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Інтернет-комерція — вигідне і перспективна справа. Можливо, через пару десятків років з карти повністю зникнуть магазини, де на полицях зберігаються товари, куди ходять покупці з візками, а каси видають безперервне клацання, друкуючи чеки. Може бути, основні закупівлі необхідного ми будемо робити тільки через інтернет. Але навіть не беручи до уваги цю картинку майбутнього, вже сьогодні можна непогано заробити на онлайн-продажах. Головне, правильно і грамотно вибрати свою нішу і товарний асортимент.

Ссылка на основную публикацию