Найпопулярніші стероїди: рейтинг

Використання стероїдів в спорті (як професійному, так і аматорському) в наш час набуває характеру епідемії, незважаючи на серйозні передбачення і численні факти шкоди для здоров’я, часто незворотного. Найчастіше їх беруть свідомо для того, щоб швидко набрати масу, схуднути, підсушитися, але нерідко недобросовісні виробники включають їх до складу нешкідливих продуктів спортивного харчування для того, щоб здивувати покупця вражаючим ефектом. У даній статті ми розповімо про заборонених препаратах (допінгу) популярних серед профі і любителів, а також прийдемо рейтинги стероїдів, засновані на статистичному опитуванні спортсменів.

Рекомендуємо:

Допінг в спорті: наслідки вживання і побічні ефекти

Рейтинг допінг препаратів популярних серед спортсменів-любителів

Найчастіше любителі використовують такі заборонені препарати:

1Анаболіческіе андрогенні cтероіди

Анаболічні стероїди популярні серед тих, хто прагне домогтися висушеної м’язової маси. Стероїди дійсно збільшують м’язову масу і одночасно знижують жирову (ідеальний ефект). За статистикою, стероїди — сама широко використовувана любителями категорія заборонених препаратів. Є нелегальними, забороненими для поширення і виробництво, тому що їх вживання пов’язане з великим ризиком шкоди здоров’ю.

2Гормон зростання (HGH) і інсулін-подібний фактор росту (IGF-1)

Гормон росту і інсулін-подібний фактор росту порівняно недавно стали широко доступні на чорному ринку за демократичними цінами (1) і тому почали набувати популярності.

3Гормон інсулін

Гормон інсулін також потенційно здатний стимулювати ріст м’язів (2).

4Кленбутерол

Кленбутерол (clenbuterol) має деякі властивості стимуляції м’язового росту. Має також жиросжигающий (термогенним) ефект, характерний і для деяких інших нелегальних препаратів (амфетаміни і деякі гормони), який і пояснює його популярність серед любителів.

Рейтинг допінг-препаратів популярних серед професійних спортсменів

У представників спортивної еліти самим найбільшою популярністю користуються також анаболічні стероїди, але разом з ними вони, як правило, використовують препарати інших видів.

Наприклад, профі-бодібілдери дуже часто використовують діуретики (сечогінні засоби), такі як фуросемід (furosemide) і тіазиди (thiazides), для сушки, промальовування рельєфу.

Деякі боксери або борці використовують діуретики для зниження ваги тіла, щоб виступати в легшій ваговій категорії.

Діуретики також мають здатність розбавляти сечу для зниження концентрації інших заборонених препаратів нижче межі виявлення, «маскуючи» їх присутність.

Кров’яний допінг, такий як еритропоетину або епо (erythropoietins) і йому подібні, допомагають збільшити витривалість в велозмагання, бігу на великі дистанції, лижному спорті.

Нерідко спортсмени комбінують сероіди з еритропоетином, щоб тренуватися активніше і відновлюватися швидше.

Для того, щоб приховати факт використання заборонених препаратів використовуються спеціальні засоби, що маскують, які зменшують здатність виявляти заборонені препарати. Наприклад, епітестостерон може замаскувати виявлення використання тестостерону. А транквілізатори, бензодіазепіни (benzodiazepines) і опіати (opiates), знижують занепокоєння в ситуаціях, коли необхідні стійкі нерви (наприклад, стрільба з лука). Опіати також можуть замаскувати біль під час змагань.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA — World Anti-Doping Agency) підтримує актуальні списки заборонених речовин (фармацевтичних препаратів, харчових добавок і т.д.) на своєму сайті https://www.wada-ama.org. Ці речовини діляться на кілька категорій (3):

  • заборонені для використання завжди і у всіх видах спорту;
  • заборонені для використання тільки під час змагань;
  • заборонені для використання в конкретних видах спорту.

Також на сайті WADA публікуються допустимі порогові значення для заборонених речовин.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA — World Anti-Doping Agency), міжнародна організація, яка здійснює контроль за реалізацією антидопінгової політики у всіх видах спорту у всьому світі.

Рекомендуємо:

Гормон росту: побічні ефекти і наслідки застосування

Стероїди: рейтинг

Найпопулярнішими засобами допінгу є безумовно анаболічні стероїди. Види стероїдів, популярні серед професіоналів істотно відрізняються від таких серед любителів.

Серед любителів великою популярністю користуються: тестостерон, болденон (boldenone), тренболон (trenbolon).

важливо
: Примітно, що болденон (boldenone) взагалі є стероїдів, призначеним для використання в ветеринарії, що не схваленим для застосування людиною. Але цей факт не знижує його популярності.

В значно меншій за кількістю групі професійних спортсменів, згідно з даними WADA, з стероїдів, найчастіше використовуються тестостерон, станозолол (stanozolol), нандролон (nandrolone).

На малюнку наведено дані про рейтинги стероїдів і препаратів допінгу в цілому за результатами WADA для професійних спортсменів. Так як WADA тестує тільки спортсменів, які беруть участь в змаганнях, то вона не має інформації за типами перпаратов, поширених серед любителів.

(А) — Типи допінгу які використовуються професійними спортсменами на підставі допінг-тестів WADA (Всеміроной Анти-допінг організації), дані 2011 року; ? (Б) — Рейтинг стероїдів серед професіоналів на підставі даних WADA (4)

Стероїди найбільш широко поширені серед в бодібілдингу, пауерліфтингу, важкої атлетики, боксі, кік-боксингу.

Як професіонали, так і любителі часто використовую різні анаболічні стероїди циклічно, збільшуючи і зменшуючи концентрації. Такі цикли як правило включають не тільки стероїди, але і інші препарати для посилення ефекту м’язового зростання (гормон росту, інсулін-подібний фактор росту, інсулін), усунення побічних ефектів від вживання стероїдів в кінці курсу, поліпшення спалювання жиру і виведення води (діуретики, гормони щитовидної залози), запуску механізмів власного виробництва тестостерону в кінці циклу прийому стероїдів (гонадотропіни (gonadotropins)) і для зниження ризику виявлення (діуретики і т.п.) (6-7).

Застосування цих речовин для посилення дії тестостерону часто супроводжується деякими побічними ефектами: головним болем, нежиттю, нервозністю, діареєю, жаром, болем в кістках і пітливістю (8). В цілому, наслідки та побічні ефекти комбінованого використання стероїдів з іншим препаратами недостатнього добре вивчені вченими.

Рекомендуємо:

Гормон росту побічні ефекти і наслідки застосування: думка експертів

шкода стероїдів

Питання шкоди стероїдів і наслідків для здоров’я детально розкритий в великому огляді по посиланню нижче.

Рекомендуємо:

Анаболічні стероїди: наслідки вживання, побічні ефекти, шкода | Наукові факти

Професійні спортсмени і любителі, що використовують стероїди та інші заборонені препарати, часто виявляють ознаки небезпечного для здоров’я і суспільства поведінки.

На додаток до того, що виростає ризик підсаджування на алкоголь і опіум (5), користувачі стероїдів дуже часто схильні до прояву люті, антисоціальної та жорстокого поводження, суїциду.

Збільшується ризик зараження СНІДом і гепатитом (9), через використання голок для ін’єкцій наркотиків і незахищеного сексу

Використання стероїдів з анальгетиками (для зниження болю) або стимуляторами провокує тренування в режимі дуже високих навантажень, що може призводити до травм.

Ссылка на основную публикацию