Найкрасивіші камені: фото і опис

Мінерали — це природні матеріали, які з достатком заповнюють надра нашої планети. Дані природні винаходи завжди приваблювали увагу людини і заворожували його своєю красою та унікальністю, однак велика кількість з них і сьогодні недостатньо вивчено.

Таким чином, варто розглянути найкрасивіші з природних каменів і виділити їх унікальні природні якості.

Дерево скам’яніле різновиди, що має опалові прожилки

Для того, щоб утворилося дане дерево необхідна не одна сотня років. Сам процес утворення полягає в тому, що повалене дерево не згорає, а через певний проміжок часу стає справжнісіньким каменем, при тому, маючи химерне обрис.

Також одна важлива умова освіти каменю з дерева — це визначення не доступ повітряної маси. Таким чином, після кристалізації деревини, камінь нагадує скрижанілий дерево у вигляді специфічних бурульок. Також блиск такого каменю може нагадувати вкраплення як опалів, так і халцедонов.

уваровит

Даний камінь вперше був виявлений на території Сибіру на початку дев’ятнадцятого століття. Також варто відзначити, що його прийнято відносити до різновиду гранатових, а друга його назва — це Сибірський смарагд.

Що стосується колірного відмінності, то він в своїй більшості зеленого кольору, що досягається шляхом додавання до його складу хрому.

Якщо говорити про його природному місцезнаходження, то такі камені сьогодні можна зустріти досить рідко, а якщо їх і знаходять, то розміри не відрізняються великими показниками. Цікаво також те що саме уваровит описаний А. Купріним у відомому творі Гранатовий браслет.

флюорит

Флюорит в своїй більшості сьогодні використовується в оптичних цілях для створення досить якісних лінз. Що стосується його давнього застосування, то завдяки своїй властивості світитися в темряві він дуже часто використовувався для виготовлення різноманітних статуеток і ваз, а також завжди привертав значну увагу стародавньої знаті. Декоративне якості флюориту досить складно переоцінити, тому що це в істину унікальний винахід матінки природи.

кеммереріт

Даний природний матеріал — це камінь, який можна віднести до колекційним різновидів мінералів. Він в своїй більшості кольору фуксії і відрізняється певною крихкістю і вишуканістю.

Для того, щоб виготовити з нього якесь ювелірна прикраса майстер повинен володіти певним талантів, а також докласти всю свою майстерність і копіткість. Отже, і ціна через це даного каменю виразно завищена, а прикраси з його включенням, так взагалі відрізняються захмарною вартістю.

гематит

Це мінерал чорного кольору, який відомий своїми магічним властивостями. Це обумовлено тим, що в процесі обробки гематит здатний пофарбувати рідина в колір крові. Також гематит може використовуватися в багатьох інших цілях, таких, як галузь медицини та іншого виробництва.

Торберн

Краса цього природного матеріалу, просто не може бути описана словами, проте вона повністю порівнянна з його небезпекою для людини. Це обумовлено тим, що в складі торберніта міститься уран, який при тривалому контакті зі шкірою людини може викликати ракові пухлини в його організмі. Також, якщо камінь нагріти, то він починає випаровувати пари газу радону, що також несе в собі певну небезпеку.

Кліноклаз

Даний матеріалу відрізняється певною красою, проте його унікальність полягає в тому, що при певних умовах нагріву він починає виділяти часниковий запах, який не завжди може сподобатися власникові даного природного каменю.

Барит білого кольору з кристалами ванадініта

Даний природний матеріал вважається одним з найбільш великовагових на всій планеті, а також Ванадиніт отримав свою назву на честь богині зі Скандинавії Ванадис. Що стосується такого виразно високого ваги, то він досягається завдяки дуже великому вмісту свинцю в складі каменю. Для того, щоб камінь не потемнів, його варто зберігати виключно за умови непотрапляння сонячного світла. Тільки в такому випадку він буде сяяти і зберігати свій первинний зовнішній вигляд.

жеода

Даний камінь прийнято також називати копалиною яйцем, так як в природі його можна зустріти саме в такому цікавому вигляді. Такий матеріалу, як жеода в своїй порожнини також може містити інші природні матерел, а на зрізі бути досить цікавим і являти собою певну цінність.

Стибніт з баритом сріблястого кольору

Даний камінь з першого погляду можна переплутати з сріблом дуже високої проби, проте він складається з сурми. Саме ця схожість призвело до того, що одного разу з даного каменю спробували виготовляти прилади для столового використання. Однак, це була абсолютно непоправна помилка, так як сурма здатна викликати дуже важке отруєння, що може бути небезпечним як для здоров’я, так і для життя людини.

Якщо ви доторкнулися до цього каменю руками, то їх варто відразу ж вимити з застосуванням мила або іншого миючого розчину.

Халькантит

Цей природний камінь в своєму складі містить мідь, і, якщо його занурити в рідке середовище, він почне дуже швидко розчинятися, що несе в собі певну небезпеку всім мешканцям даного водного простору. Також варто відзначити, що якщо в ставок занурити всього один камінь, то він здатний вбити всю флору і фауну даної водойми.

Какоксеніт

Даний камінь в своїй більшості вживається виключно у вигляді своєрідних вкраплень. Завдяки цьому він здатний надати таких матеріалів, як кварц або аметист дуже цікаві забарвлення, і як наслідок дуже високу вартість. Також варто сказати, що завдяки тому. Що кокаксеніт відноситься до кристалів, його крихкість дуже висока і ювелірам варто бути дуже обережними під час роботи з ним.

лабрадорит

Даний камінь видобувається в північних регіонах і за своїм виглядом порівнюється з небом. Також вкраплення в його структурі можна порівняти із зірками. Краса цього природного матеріалу просто заворожує і нікого не залишає байдужим.

Опал чорного кольору

Даний опал ставитися до самих рідкісним і цінним різновидам цього каменю. Цінність його максимально зростає від здатності його іскритися на тлі чорного свого кольору. Чим більше сяйво і його відтінки, тим вище вартість чорного опалу.

Купросклодовскіт

Даний камінь в своїй більшості представлений у вигляді своєрідних кристалів зеленого кольору і цікавої незвичайної форми. Однак, варто зазначити, що цей камінь видобувається виключно в місцях, де спостерігається високий вміст урану, отже, його використання просто неприпустимо, так як він може значно нашкодити здоров’ю людини.

Галіт синього кольору і сильвін

Сильвін зазвичай є каменем біло-молочного кольору і дуже часто видобувається в вулканах. Що ж стосується Галіт, то його можна знайти виключно в осадових породах.

вісмут

Поверхня вісмуту відрізняється своїм темним кольором, проте він має певні райдужні вкраплення і своєрідний блиск. Дана властивість досягається виключно завдяки наявності спеціальної оксидної плівки на поверхні природного матеріалу. Також варто відзначити, що оксид-хлорид дуже часто використовується в процесі виробництва лаків для нігтів, що надає їм певного блиску і неповторності.

опал

Цей камінь вимагає наявності постійно вологою навколишнього середовища. Це обумовлено тим, що через посуху камінь втрачає свій зовнішній вигляд і навіть може розтріскуватися. Таким чином, якщо ви купуєте прикраса зі вставками з опалів їх варто частіше одягати для того, щоб камінь максимально насичувався вологою і не втрачав свої основні первинні властивості.

турмалін

Даний природний матеріал є одним з колекційних каменів завдяки своїм унікальним забарвленням червоного і рожевого кольору з перехідними один в одного відтінками. Що стосується його історичного поширення, то саме турмалін використовувався при виготовленні великої кількості ювелірних прикрас, які носили Катерина друга і Тамерлан.

Байлдоніт

Камінь є неповторним через вміст таких природних елементів, як мідь і свинець, що дуже сильно впливає на його колір і характерний неповторний блиск.

осмій

Даний неповторний природний матеріал є одним з найбільш щільних і твердих природних каменів. Таким чином через це його обробка дуже складна, а іноді навіть неможлива. Матеріал в своїй більшості застосовується в медичній промисловості. Вартість каменю досить висока через його рідкості і дуже важкою видобутку і обробці.

малахіт

Малахіт виростає в печерах карстових порід, що і відбивається на його структурі і малюнках. Також варто відзначити, що вперше малахітові намиста були знайдені в віці дев’ять тисяч років в найдавнішому місті Єрихоні.

Еммонс

Даний природний камінь видобувається на території Америки, як Північної, так і Південної і представлений у вигляді певних кристалічних голок з характерним яскравим блиском.

Аквамарин на калієвої слюди

Аквамарин отримав свою назву через те, що його зовнішній вигляд нагадує морські хвилі. Кольорові відмінності можуть бути від зеленого до синього кольору, також варто відзначити, що сині аквамарини цінуються на багато вище зелених. Даний камінь дуже цінується багатьма ювелірами і цінителями ювелірних прикрас з його дорогоцінними вставками.

Дані камені є найкрасивішими і незвичайними в усьому світі. Таким чином деякі з них дуже широко використовуються у виробництві різноманітних ювелірних прикрас, а деякі можуть тільки зачаровувати погляд з-за того, що при їх носінні можуть виникнути різноманітні проблеми зі здоров’ям.

Ссылка на основную публикацию