Найбільш високооплачувані професії в Росії

Рівень задоволеності людини своєю роботою залежить від багатьох факторів. Одним з головних (але не вирішальних, так як близько 50% людей згодні виконувати неприємну для них роботу за велику оплату) є те, скільки людина отримує за свою працю. Розберемося, які професії є найбільш прибутковими в Росії.

Найбільш високооплачувані професії в Росії

Мінпраці Росії був складений рейтинг найбільш прибуткових професій на початок 2017 року. При вивченні цього списку можна побачити, що в багатьох з перерахованих спеціальностей кар’єрних вершин в Росії досягти можуть тільки чоловіки. Тому буде справедливо скласти рейтинг престижних професій окремо для чоловіків і для жінок.

Топ-10 престижних професій для чоловіків

Згідно зі складеним Мінпраці рейтингу, найбільш високооплачуваними професіями в Росії є:

 1. капітан океанського корабля (500 тис. руб.);
 2. командир повітряного судна (357 тис. руб.);
 3. головний технолог золотодобувної промисловості (312 тис. руб.);
 4. тренер хокейної команди (300 тис. руб.);
 5. начальник будівельної дільниці (200 тис. руб.);
 6. стоматолог (200 тис. руб.);
 7. ризик-менеджер (200 тис. руб.);
 8. інженер-електрик (195 тис. руб.);
 9. аналітик в галузі інформатики та обчислювальної техніки (190 тис. руб.);
 10. другий пілот на повітряному судні (180 тис. руб.).

Наведена в дужках сума — середня заробітна плата висококласного фахівця за 1 місяць. При цьому, згідно з даними Росстату, середня заробітна плата по Росії становить всього 38,7 тис. Руб. в місяць (в Москві та інших великих містах вона вище, ніж в глибинці).

Топ-10 престижних професій для жінок

Шанси жінки отримати добре оплачувану роботу за фахом з першої п’ятірки наведеного вище списку вкрай малі (звичайно, існують жінки, які командують судами, тренують хокейні команди, роблять кар’єру в золотодобувної промисловості або будівельній сфері, але їх ще дуже-дуже небагато).

Зате з нижньої п’ятірки освоєння 3-х з 5-ти високооплачуваних професій і досягнення в них кар’єрних висот жінкам в Росії цілком доступні (це стоматолог, ризик-менеджер і аналітик). Хоча в світі різниця між чоловічими і жіночими професіями нівелюється, в Росії жінки намагаються вибирати для себе професії, пов’язані зі сферою послуг, медициною, торгівлею, наукою, а також сферою IT, залишаючи спеціальності, пов’язані з дуже великою психологічною або фізичним навантаженням, чоловікам.

Знайти собі роботу з хорошою зарплатою можуть жінки:

 1. Медики (високу заробітну плату в області медицини отримують висококваліфіковані вузькопрофільні фахівці, такі як стоматологи, гінекологи і хірурги);
 2. PR-фахівці (це професія, в якій чоловіки і жінки конкурують на рівних умовах: тут не потрібна фізична сила або особливий склад розуму, а тільки цілеспрямованість, товариськість, амбітність, чуття і хватка);
 3. IT-фахівці (раніше ця сфера була суто чоловічий, але сучасні цілеспрямовані дівчата, які отримали гарну освіту, стають затребуваними програмістами, системними адміністраторами і аналітиками);
 4. Фахівці з нанотехнологій (це перспективний напрямок дозволяє жінкам добитися добрих результатів в роботі і отримувати високу заробітну плату за свою працю);
 5. Психологи і особисті консультанти (фахівець, який має диплом психолога і добре вміє слухати, а також давати корисні поради, доклавши певних зусиль на початку своєї кар’єри, може отримувати дуже пристойні гроші за свої послуги з кожного клієнта);
 6. Фахівці в області краси (професії перукаря, косметолога і візажиста ідеально підходять для жінок, у досвідченого фахівця в цій галузі завжди багато клієнтів, готових звертатися до нього регулярно і платити за послуги будь-які гроші);
 7. Інженери (оскільки час гендерних забобонів пройшло, то жінки-інженери отримали можливість самореалізовуватися в цій сфері, досягаючи гідних результатів);
 8. Маркетологи (жінки уважні і терплячі, тому вони відмінно справляються із завданням просування товарів на ринку);
 9. Хіміки (талановиті вчені-хіміки, незалежно від статі, на сьогоднішній день надзвичайно затребувані на ринку праці);
 10. Екологи (жінки більш серйозно, ніж чоловіки, сприймають загрозу, яку несе погіршення екологічної ситуації, тому досягають в цій області великих висот).

У цьому топ-10 важко вказати рівні заробітної плати, так як для висококваліфікованих фахівців, які проживають в різних містах РФ, він дуже відрізняється. Але варто відзначити, що ті часи, коли жінки могли заробити собі на життя, працюючи тільки медсестрами, продавцями, няньками, вчителями або біля верстата на заводі, вже пройшли. Тепер жінка, якщо захоче і докладе до цього певних зусиль, може стати капітаном повітряного або морського судна, начальником будівельної дільниці або тренером чоловічої команди і заробляти на місяць сотні тисяч рублів. Російським чоловікам просто щастить, що жінки поки не відібрали у них цю роботу.

Найбільш високооплачувана робота в майбутньому

Ніхто не зможе сказати з упевненістю, які саме професії залишаться через 30-50 років, а які відійдуть в минуле (можливо, в майбутньому роботи замінять навіть талановитих хірургів, а розвиток 3D-друку відбере роботу у будівельників, адже друк будинків на 3D-принтерах і операції, що виконуються роботами, — вже не фантастика).

Важливо: на сьогоднішній день дуже швидко розвивається сфера IT, тому дітей варто готувати до освоєння IT-спеціальностей. Крім того, велике майбутнє передбачається у сфери нанотехнологій, генетичних досліджень, логістики, інженерії, екології та освоєння космосу.

Якщо судити по дня сьогоднішнього, то можна переконатися, що заробити багато грошей може будь-яка людина, який довго працював над тим, щоб створити щось унікальне, або той, кому просто пощастило натрапити на вдалу ідею і успішно реалізувати її. Тому найбільш високооплачувана робота в майбутньому (в тому світлому майбутньому, де важка фізична праця в шахтах і надточні процедури при оперативному втручанні на мозку будуть покладені на роботів, які працюють на екологічно чистих джерелах енергії, а вміння програмувати або доступно викладати теорію відносності Ейнштейна зможе кожна людина ), швидше за все, буде пов’язана саме з творчістю і наукою: умінням створювати унікальні твори мистецтва і корисні людству речі, а також відкривати таємниці природи.

Як знайти високооплачувану роботу — поради

Знайти високооплачувану роботу може кожна людина, доклавши певних зусиль. При цьому не обов’язково, щоб ця професія входила в топ-10. Головне, поставити перед собою певну мету і зробити все від себе залежне, щоб досягти її.

Людині, який має великий досвід в певній галузі і який любить працювати, високооплачувану роботу буде знайти набагато легше, ніж новачку. Але крім досвіду при пошуку високооплачуваної роботи дуже важливі впевненість в собі, готовність до переїзду і здатність працювати по 12 і більше годин на добу при необхідності.

 • Порада 1. Якщо ви є професіоналом у своїй професії, але одержувана вами оплата праці вас не влаштовує, то вам необхідно шукати нового роботодавця. Для цього можна і потрібно використовувати можливості Інтернету: зареєструйтеся на декількох сайтах, на яких роботодавці шукають працівників, складіть резюме і опублікуйте його. Регулярно перевіряйте пошту, моніторьте пропозиції та надсилайте своє резюме потенційним роботодавцям. Зрештою кількість перейде в якість і ви знайдете роботодавця, який надасть вам вигідні умови праці та її оплати.
 • Порада 2. Високооплачуваний фахівець повинен вміти подати себе так, щоб роботодавець зрозумів, що перед ним справжній професіонал. Тому приходити на співбесіду потрібно добре виспатися і акуратно одягненим. Якщо ви хороший фахівець, але на співбесідах при пошуку нового роботодавця регулярно провалюєтесь, то, можливо, ви занадто невпевнено себе ведете і не можете чітко відповісти на найелементарніші питання рекрутера, такі як: «чому ви хочете у нас працювати?» І «яким ви бачите себе через 5 років? ». Допомогти впоратися з хвилюванням і правильно подати себе допоможуть книги з саморозвитку і тренінги.
 • Порада 3. Якщо ви живете в невеликому містечку, але при цьому хочете зробити кар’єру і багато заробляти, то не бійтеся змін: якщо роботодавець в обмін на гідну оплату праці запропонує вам переїзд, погоджуйтеся. Якщо інший роботодавець пропонує вам велику зарплату, ніж поточний, то як можна швидше переходите до нього, оскільки часи, коли люди все життя могли прожити в одному місті і пропрацювати кілька десятків років на одному підприємстві, забезпечивши собі високий рівень життя і гідну пенсію, давно пройшли.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Задоволеність роботою залежить не тільки від оплати і умов праці, кількості обов’язків, можливостей просування по службі, а й від відносин з товаришами по службі і керівництвом, розпорядку і змісту самої роботи. Навіть найбільш високооплачувана робота, пов’язана з нелюбом справою, не зможе приносити стільки морального задоволення, скільки улюблена робота, що приносить достатні для життя засоби. До того ж, якщо ви займаєтеся улюбленою справою, то покладені на вас обов’язки будуть виконуватися легко, що сприяє кар’єрному росту і росту заробітної плати. Якщо ж робота нелюбима, то з ростом оплати праці доведеться справлятися все з великими обсягами або більшою відповідальністю, що, незважаючи на рівень достатку, призведе тільки до погіршення якості життя.

Ссылка на основную публикацию