Найбагатші люди Росії — ТОП-10 успішних мільярдерів

За даними журналу Forbes, Росія замикає п’ятірку лідерів у світовому рейтингу за кількістю найбагатших людей. Число мільйонерів продовжує збільшуватися незважаючи на кризові явища в країні і накладені санкції.

Скільки в Росії мільярдерів і мільйонерів?

На сьогоднішній день більше 60% загального добробуту Росії зосереджено в руках 0,1% населення країни. Світові показники при цьому істотно відрізняються — в руках багатіїв знаходиться приблизно 30% всього капіталу (192 трлн дол).

У Російській Федерації, не дивлячись на тривалу рецесію, кількість мільярдерів і мільйонерів продовжує зростати. За результатами дослідження Knight Frank, чисельність доларових мільйонерів усього за рік зросла на 10% і становить 132 тисячі осіб. В руках багатіїв зосереджено 930 мільярдів доларів.

Згідно з останніми статистичними даними, в Росії проживає 83 мільярдера. Для порівняння: в США знаходиться 640 надбагатих громадян, в Китаї — 204. Після цього в рейтингу йдуть громадяни Великобританії (100 осіб) та Індії (95). П’ятірку лідерів замикає Росія. Всього в світі зареєстровано більше 2000 мільярдерів.

При цьому експерти відзначають відтік капіталу з Російської Федерації. Причинами виведення коштів за межі країни є збільшення контролю над переміщенням фінансових активів, бюрократія, корупція, зростання податків.

Важливо: ключовий загрозою зростання добробуту країни є політична невизначеність. В умовах помірного розвитку економіки уряд бажає отримати додаткові кошти, піднімаючи податкову ставку. Також під впливом громадськості фінансово-кредитні установи відкривають комерційні відомості про рахунки, рух капіталу, що позначається на рішеннях найбагатших людей РФ і світу.

Хто найбагатша людина в Росії?

Найбагатшим громадянином РФ другий рік стає Леонід Міхельсон, співзасновник і голова правління NOVATEK. Компанія займається розвідкою і видобутком природного газу. За рік статки бізнесмена збільшилася на 4 мільярди і становить 18,4 млрд дол.

Список найбагатших людей Росії

Багато організацій щорічно складають рейтинги найбагатших людей Росії виходячи з розміру їх фінансового стану. Такі висновки є медійними, так як беруть за основу експертні оцінки. Далеко не всі добробут має відкриту ринкову вартість, до того ж частина коштів може бути інвестована в офшорні зони, де переміщення капіталу є комерційною таємницею. Список Форбс — один з провідних рейтингів, який використовують для експертного аналізу. У 2017 році ТОП-10 найбагатших людей Росії виглядає наступним чином.

Леонід Міхельсон

Найбагатша людина Росії народився в 1955 році в Каспійську. Свій шлях до успіху він почав з посади виконроба в Тюменській області після отримання освіти за спеціальністю «інженер-будівельник». На сьогоднішній день це успішний підприємець, акціонер і голова газової компанії NOVATEK і нафтохімічного холдингу «Сибур».

Олексій Мордашов

Стан бізнесмена Forbes оцінює в 17,5 мільярда доларів. Шлях до успіху Мордашев почав зі знайомства з А. Чубайсом, який викладав у вищому навчальному закладі, де вчився Мордашев. Після його закінчення Мордашев почав свою діяльність на металургійному комплексі в Череповці, де його швидко підвищували на посадах. Після ребрендингу і зміни стратегії даної компанії, яка сьогодні називається «Северсталь», бізнесменові вдалося заробити свої статки.

Володимир Лісін

Кар’єра майбутнього мільярдера починається з посади електрослюсаря на «Южкузбассуголь». Після закінчення вузу він працював на різних металургійних заводах — від помічника сталеливарника до замдиректора металургійного комбінату в Караганді. На початку 90-их років минулого століття почав діяльність в сфері підприємництва з компанією Trans Commodities, потім придбав цінні папери Новолипецького металургійного заводу. Дана компанія і дозволила Лісіна заробити свій капітал розміром 16,1 млрд дол. І стати ключовою фігурою в світі вітчизняного бізнесу. На сьогодні він веде приховану тихе життя, практично не з’являється в пресі і уникає інтерв’ю.

Геннадій Тимченко

Народився в 1952 році в Вірменії, є членом ради директорів підприємств «Сибур» і NOVATEK і бізнес-партнером найбагатшої людини Росії Л. Міхельсона. Свою діяльність розпочав з міжнародного торгового об’єднання «Кинекс», яке придбав на приватизованих торгах. Після цього компанія була реорганізована в один з найбільших нафтових трейдерів Gunvor. На сьогодні Форбс оцінює стан Г. Тимченко в 16 млрд дол.

Алішер Усманов

Народився в Узбекистані в сім’ї юристів, закінчив МДІМВ. У 1980 році був засуджений за бандитизм. Через 6 років ув’язнення звинувачення було знято, а Усманов відкрив власну справу в сфері послуг в Казахстані. Після міграції в Росію працював над програмами в сфері комунікацій. На сьогодні його капітал оцінюється в 15,2 млрд дол. Він є власником приватного журналістського підприємства «Коммерсант», має цінні папери компанії Megafon і контролює інтернет-портал mail.ru.

Вагіт Алекперов

Майбутній мільярдер народився в сім’ї нафтодобувача, закінчив інститут нафти і хімії в Азербайджані і працював в компанії «Каспморнефть». Видобуток і переробка нафти завжди була пріоритетним напрямком для Алекперова, він займав різноманітні управлінські посади в цій сфері, працював у міністерстві нафтогазової промисловості. Після розпаду СРСР займався бізнесом, на сьогодні очолює компанію «Лукойл». Незважаючи на міжнародні конфлікти і скандали, які переслідують дане підприємство, йому вдалося заробити 14,5 млрд дол.

Михайло Фрідман

Народився в Україні, закінчив інститут в Москві. Перша справа почав ще в студентські роки, продаючи квитки в театр. У 1988 році відкрив об’єднання «Кур’єр», яке спеціалізувалося в сфері доставки продуктів по місту. Перші гроші на розвиток заробив на миття вікон. На сьогодні є власником нафтогазової компанії в Німеччині та активів консорціуму «Альфа-Груп». Форбс оцінює його стан в 14,4 млрд дол.

Володимир Потанін

Майбутній президент інвестиційної компанії «Інтеррос» народився в Росії і закінчив МДІМВ, після цього працював на уряд. У 90-х роках вів партнерство з М. Прохоровим (відомим бізнесменом, кандидатом на пост президента), інвестував в сферу комунікацій. На сьогодні володіє рядом популярних видавництв і підприємств, які займаються експортом сировинного матеріалу.

Андрій Мельниченко

Народився в Білорусії, під час навчання в МДУ в гуртожитку відкрив пункт обміну, який протягом декількох років переріс в МДМ Банк. Надалі продавав акції даної фінансової установи і орієнтувався на розвиток промислових активів. На сьогодні є головою комітету зі стратегії компанії «Єврохім» і володіє капіталом розміром 13,2 млрд рублів.

Віктор Вексельберг

Замикає ТОП-10 найбагатших людей РФ уродженець України Віктор Вексельберг. Перший бізнес він відкрив в 1988 році, заснувавши організацію з розробки матзабезпечення в конструкторському бюро. Уже в наступному році була створена компанія «КомВек», яка займалася реалізацією міді і алюмінію. Крім капіталу 12,4 млрд дол. Має найбільшу колекцію дорогоцінних виробів Фаберже, реставрація яких зажадала 40 млн дол.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Російська економіка спрямована на стабілізацію незважаючи на деякі невтішні прогнози. Про це свідчить зростання капіталу у російських бізнесменів, пригнічених санкціями і падінням цін на сировину. За рік їм вдалося збільшити свій добробут і утвердитися на вітчизняному, а також міжнародному ринку.

Ссылка на основную публикацию