Набряки перед місячними: як з ними боротися?

Набряки перед місячними — звичайне явище. Настрій і самопочуття жінки залежать від змін гормонального фону. Саме з цієї причини багато жінок перед початком менструації і під час неї відрізняються дратівливістю. Причина такої ситуації полягає в тому, що за кілька днів до початку процесу рівень прогестерону в крові підвищується до максимальної позначки, що призводить до розвитку деяких неприємних ознак.

Менструація може супроводжуватися такими симптомами: відчуття тяжкості внизу живота, вугрі на шкірі, зростаючий апетит, стан сонливості, набухання грудей. Набрякають ноги перед місячними. Набряки перед менструацією виникають в результаті затримки рідини в матці і слизової носової порожнини під час так званого передменструального синдрому. Після цього вони починають поширюватися на ті частини тіла, де міститься жирова клітковина, а саме, на стегна, живіт або сідниці. В результаті багато хто з жінок можуть спостерігати, що звичний розмір одягу виявляється маленьким в ці дні. Набряклість перед місячними виникає через скорочення мочеиспусканий, так як гормон прогестерон вважають антімочегонним. У момент, коли менструальний цикл закінчується, спостерігаються набряки ніг та обличчя, що доставляє масу незручностей в сезон спеки.

1 Причини явища

Необхідно відзначити, що набряклість є найпоширенішою формою передменструального синдрому. У деяких жінок поряд з набряками може також спостерігатися Нейропсихічна форма синдрому.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Особливості передменструального синдрому
 • Причини нудоти перед менструацією і усунення неприємного відчуття
 • Причини підвищення температури тіла перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Набряклість прекрасної половини людства перед місячними можна пояснити гормональним дисбалансом. Жіночий статевий гормон естроген призводить до затримки солі в організмі, в результаті чого рідина з організму виводиться набагато повільніше, ніж зазвичай, що призводить до утворення надлишкового накопичення рідини в грудях і інших частинах тіла. Перед початком менструації про себе заявляє прогестерон, взаємодіючи з естрогеном. А надбавка у вазі, на яку жінки нарікають в період менструації, ніяк не пов’язана з відкладенням жирів. Це є наслідком затримки рідини в організмі.

Перед початком менструального циклу волога може також накопичуватися через дефіцит магнію, що забезпечує контроль над водним балансом. На практиці для появи набряклості перед місячними можуть бути і більш вагомі підстави, що не мають відношення до гормональних змін організму. Це може бути пов’язано із захворюваннями вен, суглобів, нирок і серця або лімфатичних судин. Саме з цієї причини не слід займатися самолікуванням. Слід відвідати фахівця, який виявить справжню причину стану.

Необхідно відзначити, що набряклість виникає не у кожної жінки. Просто деякі входять в так звану групу ризику. В даному випадку до сприяючих чинників слід віднести:

 • зайва вага;
 • велика кількість перенесених вагітностей;
 • безліч штучних переривань вагітності, в результаті чого порушується гормональний баланс;
 • пізня родова діяльність і відсутність грудного молока після неї;
 • прийом гормональних протизаплідних препаратів;
 • запалення і патології органів статевої системи;
 • отримані травми мозку;
 • неправильний раціон;
 • вживання тютюнових виробів;
 • відсутність фізичних навантажень;
 • патологія нирок;
 • захворювання серця;
 • менопауза або період статевого дозрівання, що характеризується гормональним дисбалансом.

2 Як позбутися від набряклості?

Віщуючи поява набряклості перед місячними, можна вжити необхідних заходів для зняття подібного передменструального синдрому. Звичайно ж, адекватне лікування зуміє прописати тільки фахівець. Адже набряклість може говорити про розвиток серйозної патології, наприклад, ниркової недостатності. Однак існує ряд порад, які допоможуть нехай не уникнути, але зменшити набряклість перед місячними.

Легкий сечогінний препарат, наприклад Верошпирон, призведе до підвищеного висновку рідини з організму, що дозволить зняти набряки. Для посилення транспортування вологи можна вдатися до допомоги різних цілющих трав, що володіють сечогінну властивість.

Рекомендується використовувати різні примочки або ванночки на певні ділянки тіла. Ось деякі способи, які користуються популярністю:

 1. У разі набряку повік і зони під очима можна прикласти охолоджені і змочені водою пакетики зеленого чаю.
 2. Зняти набряклість вік допоможуть ватяні диски, змочені в молоці, куди заздалегідь поміщені кубики льоду.
 3. Збитий яєчний білок, прикладений до місця набряку, допоможе ліквідувати зазначений синдром.
 4. Якщо подрібнити петрушку, змішати її потім з декількома ложками сметани і використовувати як маску для обличчя, то це теж є ефективним засобом в боротьбі з набряком.
 5. З відвару ромашки і кави потрібно заготовити кубики льоду, а потім змащувати ними шкіру ніг. Це допоможе зняти набряклість з нижніх кінцівок. Корисним в даному випадку є їх обмивання розчином солі з декількома краплями йоду.
 6. Відвар шипшини або ромашки і брусниці теж здатний запобігти стан.

Раніше мова йшла про ослаблення набряклості перед або під час місячних. Однак краще запобігти появі подібного синдрому, ніж боротися з ним. У зазначених цілях слід скорегувати спосіб життя і раціон. Щоб уникнути розвитку подібного синдрому вдаються до медикаментозного лікування.

Так як поява набряклості пов’язують з гормональним дисбалансом, то найдієвішим способом боротьби є гормональна корекція. Однак, як зробити це правильно, не зашкодивши здоров’ю, зможе підказати тільки фахівець.

Ссылка на основную публикацию