Набряк плаценти: корисна інформація в допомогу вагітним.

Плацента — це специфічний орган, формування якого обумовлена ??настанням вагітності. Розвивається вона переважно з хоріона і маткової оболонки; тривалість розвитку досягає 4 місяців. Її наявність — тимчасово, оскільки відразу після вигнання дитини в процесі пологів, плацента витягується. Кожна жінка поінформована, наскільки важливу роль відіграє повноцінне стан плаценти. Через її тканини здійснюється метаболізм від матері до плоду необхідних речовин і кисню. Однак, плацента під час вагітності нерідко зазнає різні хвороботворні впливу, в результаті чого існує ризик розвитку певних патологічних станів. Набряк плаценти відбувається через прогресуючого в її тканини запального процесу. Це загрожує не тільки появою внутрішньоутробної кисневої недостатності дитини або передчасних пологів, а й загибеллю плоду.

Чому набрякає плацента?

Розбираючись в першопричину, що викликала це ускладнення, потрібно знати основні функції плаценти, або ж дитячого місця — саме так звучить друга назва цього органу.

  • Обмін кисню, що надходить з крові матері в тіло плоду, і наступне повернення у вигляді вуглекислого газу.
  • Забезпечення плода усіма необхідними поживними речовинами, висновок кінцевих продуктів обміну речовин.
  • Захист від зовнішніх впливів, а також від впливу токсичних речовин, що потрапляють в організм матері.
  • Вироблення гормонів. Саме завдяки цій функціональної здатності плаценти жінка дізнається, що скоро стане мамою. Починає активно вироблятися гормон вагітності — хоріонічний гонадотропін.

Розвиток плаценти здійснюється одночасно з ростом плода. Набряк плаценти розвивається через вплив бактеріальних, вірусних мікроорганізмів, при цукровому діабеті, несумісності крові матері і дитини за резус-фактору, обтяженому токсикозі і безлічі інших проблем, яким схильна до вагітна. До так званої групи ризику належать жінки з представленими нижче порушеннями.

  1. Резус-конфлікт. Якщо резус матері негативний, а у плода позитивний, виникає «конфлікт» крові за цим критерієм. Через це відбувається набряк плаценти. У більш важких випадках проблема переростає в щось більше — набряки немовляти.
  2. Цукровий діабет.
  3. Багатоплідна вагітність.
  4. Різко знижений або набраний вага.
  5. Порушення функціональної здатності нирок.
  6. Внутрішньоутробне інфікування плода.

Важливо відзначити, що набряк закінчується передчасним старінням плаценти і порушення кровообігу — природний результат цього процесу. Зрозуміло, судити про адекватне кровопостачання плода в цьому випадку не доводиться.

Перші підозри на набряк плаценти вагітної у гінеколога можуть виникнути під час УЗД на 15 тижні, але частіше цей діагноз затверджується приблизно в 28 тижнів. Визначити розвиток цієї патології за особистим самопочуттю жінки — неможливо. Стан жінки може перебувати в межах норми. Особливо складно простежити початок розвитку набряку, якщо на тлі вагітності жінка страждає сильним токсикозом, ГРЗ або на інсулінозалежний цукровий діабет. В цьому випадку фахівець, виконуючи УЗД, візуалізує плаценту, товщина тканин якої не відповідає терміну вагітності. З огляду на наявність супутніх захворювань (або перенесених), лікар робить висновок про те, що оболонки плаценти набрякли.

діагностика проблеми

Щоб диференціювати набряк плаценти від інших патологій і переконатися в правильності свого припущення, лікар призначає проведення лабораторних досліджень крові та сечі. Набряк передбачає порушення водного та сольового обміну організму жінки, тому якісний склад крові, безсумнівно, зміниться. Знижується і згортає здатність крові. Виходячи з цього, слід бути готовими, що фахівець призначить здати венозну і капілярну кров. Крім того, вагітної належить скласти мазок на флору піхви. Пізніше потрібно буде пройти повторне УЗД.

Можливі ускладнення та їх профілактика

Одним з найбільш згубних наслідків, ризик яких існує внаслідок водянки плаценти — це вплив на повноцінність плода. Нерідко є слабоумство дитини, його відставання в розвитку, відсутність здатності засвоювати інформацію. Для запобігання проблеми необхідно своєчасно ставати на облік в жіночу консультацію, не нехтувати проходженням всіх обстежень, які буде призначати фахівець, спостерігаючи за розвитком вашої вагітності. Також вагітної корисно проводити час на свіжому повітрі, відпочивати протягом дня і переглянути свій раціон на користь здорових продуктів.

Якщо на моніторі під час УЗД лікар визначає, що товщина матки збільшена, але при цьому стан дитини відповідає нормі, лікарі обмежуються лише підвищеним контролем вагітної.

Ссылка на основную публикацию