На скільки см виростають волосся за місяць

Як швидко можна відростити шикарні локони і при мінімальних витратах? На яку кількість сантиметрів виростають волосся протягом місяця? Як прискорити їх зростання? Відповідями на ці хвилюючі багатьох жінок питання, а також порадами рясніють мільйони сайтів в Інтернеті. Не всі з них є правильними і дієвими.


Кожна жінка, у якої є можливість похвалитися довгими і струмливими локонами, апріорі красива. Тільки не всі розуміють, що на відрощування довгою шевелюри йде не один рік, оскільки в місяць вона додає в довжині не більше 1,5 см.

цикл оновлення

Вимірювання середніх показників проводилося за умови, що всі досліджувані дівчата були абсолютно здорові, вони дотримувалися всі стандартні процедури догляду за шевелюрою, правильно харчувалися. В результаті дослідження було виявлено, що відростають волосся протягом тижня на 1,5-2 мм, тобто через місяць їх довжина збільшується на 10-12 мм, а через рік — десь на 10 — 15 см. Фахівцями зазначалося, що у невеликої частки досліджуваних жінок зростання шевелюри був активніше, ніж у інших, і становив 2 см за місяць. Обумовлений цей феномен генетичною схильністю і національністю.

Зростання волосся циклічний і підрозділяється на кілька фаз. Трихологи називають їх життєвими етапами. У кожної людини ростуть локони по трьох фазах:

  • анагенной;
  • катагене;
  • телогеном.


Фази строго послідовні і ніколи не міняються місцями. Протягом анагену формується новий волосся в спеціальному мішечку — волосяному фолікулі. Мікроскопічна «цибулина» надалі буде коренем. Тривалість цієї фази найбільша в порівнянні з двома іншими. Складає вона мінімум 2-3 роки. У природі аналогом анагену є весна.

Катаген — це період, що символізує закінчення росту волосся. Процеси анагену практично завершилися. Більше волосся не росте. Тривалість цього періоду становить всього пару тижнів.

Остання фаза — телоген — підрозділяється на ранню і пізню. У ранній телоген шевелюра вже не росте, але до випадання ще довго. Визначити наступ цього періоду можна по тому, скільки часу волосся не збільшується по довжині. Ранній телоген індивідуальний, на його тривалість впливають спосіб життя, стан здоров’я і спадковість. Пізня фаза телогена супроводжується випаданням волосся, тобто його природною смертю. Тривалість цього періоду може бути від кількох днів до 2 — 3 місяців. Як тільки волосся випав, починається формування і зростання іншого волоса. В одному фолікулі на голові може формуватися до 20 волосяних стрижнів поспіль. Не варто переживати з приводу фази телогена, адже без шевелюри ніхто не залишиться, волосся росте постійно.

Що впливає на швидкість росту

Такий показник, як швидкість росту в тиждень, місяць або рік, завжди індивідуальний. В середньому це 1 ± 0,25 см за один місяць. Залежить цей процес від різноманітних факторів:

  • спадкова схильність;
  • раціон харчування;
  • сезонність;
  • кліматичний пояс проживання;
  • вік людини та ін.

Наприклад, влітку і навесні волосся відростає набагато швидше, ніж в холодний період року. У денний час зростання набагато активніше, ніж в нічний. При проживанні на місцевості з тропічним (спекотним і вологим) кліматом структура шевелюри і її зростання краще, ніж у дівчат, які проживають в помірному кліматі і в північних широтах. Швидкість зростання шевелюри у мешканок південних міст і країн на 10-15% швидше, ніж у мешканок міст з помірним кліматом. Пояснення цього феномена просте: під впливом сонця активізується приплив крові і разом з тим корисних і поживних речовин до волосяних фолікулів. При такому посиленому харчуванні фаза анагена скорочується до декількох тижнів і навіть днів, а значить, шансів отримати довгі і розкішне волосся у жінок, які проживають в містах з теплим кліматом, набагато більше, ніж у мешканок північних широт. Серед жителів північних і помірних широт відзначається циркуляція крові навколо внутрішніх органів, отже, хід її в шкірі голови сильно уповільнений. Клітини епідермісу практично не діляться, а поживні речовини не надходять до «цибулин». Звідси і підвищена ламкість, і сухість, і посічені кінчики.

Вік людини також впливає на зростання шевелюри. У дитячому віці прибавка досягає від 1,5 до 2 сантиметрів за місяць, у віці від 15 до 45 років — від 1 до 1,25 см на місяць. У літньому віці шевелюра зростає не більше ніж на 1 см за розрахунковий період.


Одна з головних причин повільного або, навпаки, активного зростання шевелюри — спадкова схильність. Якщо серед родичів відзначається густа, довга і здорова шевелюра, то про її зростанні можна не турбуватися. В іншому випадку допоможуть тільки додаткові процедури на дому або в салонах краси.

При частому впливі хімічними речовинами для фарбування або завивки за рік зростання шевелюри скорочується на 20% в порівнянні з тими, хто не вдається до фарбування або хімічної завивки.

Ростуть локони у середньостатистичної людини протягом усього життя. Варто поцікавитися серед родичів, скільки з них страждають облисінням, щоб визначити, чи будуть всі старання з відрощування немарними. Найчастіше з цією недугою стикаються особи чоловічої статі.

З кожним роком коріння слабшають, волосся росте не так активно, як раніше. Це природний процес, і боятися тут нічого. В добу випадає 50-100 волосків, скільки і починають відроджуватися в цих фолікулах. При посиленою втрати слід відвідати лікаря-трихолога.

Як збільшити швидкість росту

Скільки телевізійної реклами обіцяє після миття голови «чарівними» шампунями шикарні і довге волосся? А скільки подібних засобів заполонило полиці магазинів? Та тільки очікування ні в одному з випадків з року в рік не відповідають реальності, адже в місяць +10 см — це щось на межі фантастики.


Для початку необхідно створити умови, при яких локони ростуть без відхилень від норми. Волосся необхідно живити за допомогою масел, масок. Слід уникати застосування засобів для стайлінгу і устаткування для нього. Допомога потрібна і зсередини, тому щороку слід протягом 30 днів вживати мінеральні комплекси. У звичний раціон слід включити кисломолочну продукцію, вживання горіхів і злаків.

Для основного догляду необхідно придбати якісні шампуні і бальзами. Шампунь не повинен рясно пінитися і мати сильні ароматичні добавки — це ознаки поганого кошти. Різні добавки у вигляді кашеміру, екстрактів лотоса і ромашки ніякої користі в шампуні не несуть, оскільки змиваються водою і не здатні проникнути в волосяний фолікул.

Локони ростуть набагато активніше при хорошій мікроциркуляції крові. В цьому випадку стане в нагоді гребінець-массажка з натуральною щетиною, найкраще з дерева. Чим частіше масажується шкіра голови, тим активніше будуть рости волосся: за місяць і рік на 15% швидше.

Постійне підрізання кінчиків не впливає на зростання, це робиться лише для естетичної привабливості.

Щоб за місяць відростити довгі локони, слід робити обгортання і маски з натуральних компонентів: ефірного масла, меду, стручкового перцю. Додати шевелюрі кілька сантиметрів на рік допоможе вживання брюссельської капусти, овочів жовтого і зеленого кольору, волоських горіхів, коричневого рису, клітковини у вигляді каш. У цих продуктах містяться елементи магнію, заліза, йоду, кальцію і хрому — «будівельних» матеріалів для структури волосся.

Ссылка на основную публикацию