На що звернути увагу для виявлення вагітності, що завмерла?

Якщо вивчити акушерську практику, то можна встановити, що далеко не кожна вагітність протікає і завершується благополучно. Невиношування вагітності є патологією, в разі якої плід перестає розвиватися і в результаті гине в утробі матері.

Інша назва цього патологічного явища — завмерла вагітність. Дізнавшись про такий факт, жінка переживає сильне потрясіння, тому моральна підтримка в цей момент їй потрібна особливо. Крім того, їй може бути невідомо про свою вагітність і лише активно проявляються симптоми здатні звернути увагу на стан здоров’я.

На різних термінах, як і, безпосередньо, в період планування вагітності, першопричини завмирання плода можуть бути наступні:

 • споживання нікотину і алкоголю;
 • тривалий прийом деяких ліків;
 • респіраторно-вірусні інфекції (грип, цитомегаловірус; особливо небезпечною є кір);
 • венеричні хвороби і все ті недуги, які здатні передаватися під час інтимної близькості (гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз і т. д.);
 • інсулінозалежний цукровий діабет;
 • порушення гормонального балансу (недостатня концентрація прогестерону або естрогену в крові жінки);
 • подострая імунна реакція материнського організму, в разі якої білки ембріона розпізнаються як чужорідні, піддаючись нападу імунної системи;
 • антифосфоліпідний синдром (формування тромбів в плацентарних судинах, що сприяє припиненню харчування і загибелі ембріона);
 • порушення режиму праці та відпочинку;
 • підйом вантажів;
 • регулярна схильність до стресів;
 • спадкова схильність до невиношування вагітності;
 • генетичні захворювання.

Жінки, які відносяться до так званої групи ризику:

 • вік старше 35 років;
 • багато виконаних абортів в анамнезі;
 • жінки, яким раніше була діагностована позаматкова вагітність;
 • з аномаліями фізіологічного розвитку структури матки.

Перший триместр потенційно небезпечний для розвитку плода; також необхідно бути особливо обережною у період 3-4-й і 8-11-го тижня.

Симптоми вагітності

Про те, що плід вже не розвивається, можна зрозуміти по певним проявам. Основними симптомами вагітності є:

 1. Вагінальні виділення темно-коричневого або червоного кольору. Їх кількість може помітно відрізнятися від об’єму крові, що виділяється при менструації. Найчастіше, таке вагінальне відокремлюване має смердючий характер і не супроводжується хворобливістю внизу живота.
 2. Диспепсичний синдром. Вагітність — це в першу чергу, гормональні зміни — перебудова організму під виношування плоду. Тоді як всі системи життєдіяльності матері приготувалися сприяти розвитку плода, його загибель «провокує» порушення функціонування органів жінки. Блювота, нудота, втома і слабкість — найбільш виражене прояв такого стресу жіночого організму.
 3. Хворобливість молочних залоз зменшується, незважаючи на те, що раніше були явними. Збільшення об’єму грудей — один з очевидних ознак вагітності. Він розвивається в першому триместрі і зберігається навіть після пологів, коли жінка вигодовує малюка. Той факт, що молочні залози повернулися в форму, в якій були до вагітності, повинен насторожити.
 4. Відсутні прояви токсикозу, незважаючи на те, що рани він турбував.
 5. Відновлюється стан шкірного покриву, незважаючи на те, що раніше поверхню епітелію була вражена множинними запальними елементами — акне.
 6. Відновлюється режим харчування — посилений перш апетит повертається в ту ступінь, яка для жінки була характерна до вагітності.

У разі сумніву прогресування вагітності, жінка може самостійно виконати тест в домашніх умовах. Його результати частіше встановлюються, як позитивні (видно дві чіткі смужки, оскільки ХГЧ ще деякий час зберігається в крові), тому навіть не дивлячись на кров’янисті виділення, підвищення температури тіла і загальне нездужання, жінка не поспішає звертатися за медичною допомогою, помилково вважаючи, що це тимчасової явище або відноситься до норми.

Важливо відзначити, що зазначені симптоми є розпливчатими і іноді спантеличують лікаря, не дозволяючи об’єктивно оцінити клінічну картину стану здоров’я вагітної. Для того щоб диференціювати патологію, прояви якої схожі з деякими іншими гінекологічними захворюваннями, лікар призначає виконання УЗД для підтвердження діагнозу. У разі загибелі плоду — фетальний звук серця під час УЗД не визначається. Після підтвердження, лікар призначить жінці вискоблювання — операцію, для того щоб видалити залишки мертвого плоду. Після цього жінка ще певний час залишається під наглядом лікаря.

Ссылка на основную публикацию