На якому терміні вагітності починає рости животик?

З того моменту, як жінка дізнається про раду цікавому положенні вона з нетерпінням чекає моменту, коли ж почне рости її животик. Особливо цей факт цікавий тим дівчатам, які вперше готуються стати мамами і не мають ні найменшого уявлення про всі мінливості вагітності. Деяким особливо вразливим особистостям це питання просто спати спокійно не дає. Так ось, поспішаємо повідомити розмір живота, а також темпи його зростання залежать від великої кількості факторів.


Чому живіт росте?

Зрозуміло, що головна причина, по якій у жінки збільшується живіт — це вагітність. Усередині матки зростає і розвивається плід. У міру його плавного розвитку вагітна жінка може помітити збільшення обсягів. Причому рости, може, не тільки живіт, але і груди, наприклад. Природно, що разом з розмірами плоду збільшується розмір матки, плаценти і кількість навколоплідних вод, які оточують ще не народженого малюка.
Під час вагітності матка дуже сильно розтягується, а разом з нею розтягуються і м’язи черевної стінки. Так ось, якщо жінка чекає поява на світ первістка, то вона може помітити збільшення живота на терміні в 16 тижнів. Оточуючим такі зміни навряд чи будуть помітні, але ось майбутня мама напевно відзначить кругленький животик.
Приблизно на терміні в 8 тижнів жінка встає на облік по вагітності. З того самого моменту лікар гінеколог регулярно буде вимірювати обсяги живота за допомогою мірної стрічки, свої записи він занесе в особисту карту вагітної жінки. На ранньому терміні, коли серцебиття плода ще не прослуховується, збільшення обсягу живота свідчить про те, що вагітність протікає без патологій.

У кого великий живіт?

Приховувати своє цікаве положення деяким дамам вдається аж до 7 місяців. Але в більшості своїй округлі форми ховати під одягом можна спокійно до п’яти місяців. Тут все залежить від ситуації, в деяких випадках живіт вагітної збільшується з космічною швидкістю і на те може бути кілька причин:
Багатоплідна вагітність. У тому випадку, якщо в матці зріє не один плід, а кілька, то живіт буде рости швидше, ніж звичайно. Вже на 7 місяці він буде більше, ніж у деяких жінка на 9.
Багатоводдя. Стан, коли дитину оточує надмірна кількість навколоплідних вод. Діагностувати багатоводдя можна за допомогою проведення УЗД.
Спадковий фактор. Кажуть, що якщо у жінки в період вагітності був великий, округлої форми животик, то і у її дочки, згодом буде приблизно такою ж живіт.
Друга вагітність. У жінок, які вперше готуються стати мамою м’язи черевної стінки і матки не дуже еластичні, тому вони чинять опір зайвого розтягування. А ось якщо у майбутньої мами вже є діти, то її м’язи більш еластичні і розтягуються легко.
Особливості статури. Як правило, субтильним дівчатам в цьому сенсі пощастило трохи менше, приховувати своє цікаве положення довго не вийти. А ось особам з пишними формами не важко замаскувати кругленький животик.
Крупний плід. Цілком природно, що чим більше дитина, тим більше живіт у майбутньої мами. Якщо плід великий і розвивається досить швидко, то і живіт буде рости швидко і стрімко, на радість, майбутній мамі.

Що з цього приводу кажуть гінекологи?

Питання про те, коли ж почне рости живіт можна адресувати і гінеколога. Лікар запевнить, що за цим справа не стане і скоро животик обов’язково округлиться і стане більше. У більшості Сові, у первісток жінок розміри живота активно збільшуються з 16 тижнів. А у тих, хто чекає на другу або третю дитину обсяги починають рости значно раніше приблизно на терміні від 14 тижнів.
У невисоких дівчат великий живіт зустрічається рідко. А ось у жінок з високим зростом і широкими стегнами таке явище, як великий живіт при вагітності — справа абсолютно звичайне.
прихована вагітність
Це стан, коли ознаки вагітності у жінки практично непомітні. Тобто, немає кругленький животик і візуально, вагітна жінка нічим не відрізняється від звичайної. У гінекології таке явище називають прихованою вагітністю, як правило, найчастіше такий стан діагностується у повних дам або тих жінок, які занадто активно займаються спортом. Натреновані м’язи преса сильно чинять опір розтягуванню саме тому збільшення обсягів менш помітно.

Розташування плода

Як не дивно, але розташування плода всередині матки також може впливати на розмір живота у вагітної жінки.
Заднє передлежання — це стан, коли плід знаходиться ближче до задньої стінки матки, тобто до хребта. В такому випадку темпи приросту живота будуть не такі помітні, як в разі переднього предлежания.
Переднє передлежання — це стан, коли плід знаходиться ближче до передньої стінки матки, за рахунок цього живіт збільшується в обсягах швидше і починає рости раніше.
Трапляється так, що живіт у жінки зростає швидше не тому, що плід розвивається швидше, ніж треба, а тому, що майбутня мама занадто багато додає у вазі. Не варто їсти за двох, навпаки, в період вагітності просто необхідно ретельніше стежити за своїм раціоном і виконувати всі розпорядження лікаря, для того, щоб дитина народилася здоровою.
У першому триместрі вагітності помітити збільшення обсягів живота вкрай складно, плід усередині матки дуже маленький. Але з плином часу дитина міцніє і росте. Жінка легко може помітити зміни свого стану на терміні в 16-17 тижнів. З цього моменту округлилася животик буде рости швидше, тому що матка починає підніматися, стискаючи діафрагму. Чим більше живіт, тим сильніше тиск, а, значить, тим помітніше будуть зміни. До того ж в першому триместрі вагітності плід може розвиватися трохи повільніше, ніж зазвичай, в цьому немає нічого страшного, оскільки подолавши межу 12 тижнів, малюк почне розвиватися активніше, і швидко доросте до необхідних параметрів. У будь-якому випадку не варто переживати з приводу того, коли ж все — таки виросте живіт, він обов’язково стане великим і круглим до дев’яти місяців, а може бути і раніше.

Ссылка на основную публикацию