На допомогу майбутній мамі: три кроки до планування вагітності

Щоб довгоочікуваний малюк народився без патологій, до зачаття потрібно готуватися. Кожна дівчина підходить до цього в різному віці. Первістка краще планувати від 21 до 27 років. Організм ще активний, а ризики відхилень в генетиці мінімальні. З різних причин дівчина може планувати малюка і в більш пізньому віці. Важливо заздалегідь відвідати лікаря, щоб уникнути можливих неприємних наслідків.

Чому потрібно планувати малюка:
дівчина буде більше знати про свій організм, що сприяє легкому протіканню вагітності;
можна уникнути негативних наслідків;
шанси народити дитину без відхилень і захворювань.

Крок 1 — Візит до гінеколога

За 3-4 місяці до зачаття рекомендується перевіритися у гінеколога. Якщо є приховані захворювання, їх потрібно усунути. Лікар ознайомиться з історією ваших хвороб (анамнез). Знаючи, які генетичні проблеми є в роду, про проблемну менструації або викидні, можна бути готовим до нестандартних ситуацій при вагітності.
Якщо жінка хворіє на епілепсію, астму або діабетом, то до зачаття лікар змінює схему лікування.
Гінеколог спочатку бере мазок. При відсутності ерозії матки, молочниці і інших інфекцій призначають подальші аналізи. При підтвердженому діагнозі хвороб — проводиться лікування. Зачаття відкладається на 3-5 місяців до одужання.

Крок 2 — Відвідування інших лікарів

Для більш повної інформації про стан потрібно відвідати інших лікарів. Терапевт вимірює артеріальний тиск. Якщо підвищений тиск постійно — його необхідно лікувати. Гіпертонія призводить до прееклампсії. Проблеми з плацентою не дозволять нормально харчуватися плоду.
Якщо в прищеплювальної карті відсутні деякі вакцинації — потрібно їх зробити. Краснуха і токсоплазмоз під час виношування дитини дуже небезпечні. Ці та інші щеплення зменшать загрози серйозних хвороб.
При вагітності знижується робота імунної системи. Тому потрібно звернутися до ЛОРа, ендокринолога та іншим лікарям, щоб виявити захворювання, які впливають на розвиток малюка. Якщо під час вагітності запалені зуби, то дитина може отримати інфекцію при народженні. Потрібно заздалегідь нанести візит до стоматолога.

Крок 3 — Аналізи

Щоб визначити функціональність внутрішніх органів і достаток необхідних мікроелементів, потрібно здати кров і сечу.
Якщо є інфекція в сечостатевій системі, то можливий викидень або дитина може народитися з малою вагою.
До аналізах крові відносяться:
загальний аналіз;
аналіз на СНІД, сифіліс, гепатит B і C;
визначення резус-фактора і групи крові;
аналіз TORCH (на інфекції герпесу, цитомегаловірусу);
тест на згортання;
аналіз на ВППП (гонорея, хламідія, папіломавірус, гарднерели і на інші віруси, що передаються статевим шляхом).

Якщо є проблема з зачаттям, то дівчині можуть призначити гистеросальпингографию. У маткову порожнину вводиться контрастна речовина, а далі на УЗД або за результатами рентгенівських знімків робиться висновок про стан матки і прохідності труб.
На 5-7 день менструального циклу гінекологи радять зробити ультразвукове дослідження органів таза, щоб переконатися про подальше здоровий розвиток плода.
Підготовка до материнства для кожної дівчини несе індивідуальний характер.
Також можуть призначити:
аналіз на гормони;
УЗД щитовидки, молочних залоз;
аналіз крові на антитіла до фосфоліпідів і ХГЧ.

Підготовка до материнства дозволяє забезпечити дитину здоров’ям, а також полегшити стан жінки при вагітності. До планування варто поставитися відповідально. Легше на цьому етапі запобігти негативним наслідкам, ніж потім лікувати малюка.

Ссылка на основную публикацию