На чому заробити в кризу 2017?

Для багатьох людей фінансова криза в країні є поштовхом для початку власного бізнесу. Вони приймають рішення про відкриття своєї справи, яке дозволить отримувати стабільний дохід і забезпечити гідний рівень життя. В даний час існує велика кількість напрямків, які варто розглянути як варіант для відкриття бізнесу. Навіть якщо у підприємців-початківців відсутня стартовий капітал, це не повинно ставати проблемою на шляху до досягнення успіху. Багато російські банки охоче кредитують представників малого бізнесу, особливо якщо вони мають цікавий і рентабельний проект, а також здатні надати заставне забезпечення.

Як почати свою справу в кризу 2017 роки?

З приходом фінансової кризи деякі громадяни подалися за кордон в пошуках гарної роботи і кращого життя. Незважаючи на існуючі складнощі, більшою мірою пов’язані з відсутністю грошових коштів, багато росіян намагаються на батьківщині почати свій бізнес. Запуск власної справи завжди пов’язаний з різними проблемами, долати які вдається тільки цілеспрямованим людям. Замислюючись над тим, в якому напрямку спробувати свої сили, підприємцям-початківцям варто звернути увагу на найпопулярніші проекти.

Послуги у сфері будівництва та ремонту

Якщо людина має досвід в будівельній сфері, він може використовувати наявні навички для відкриття бізнесу. Якщо у підприємця немає грошей на відкриття компанії, він може самостійно надавати послуги з ремонту квартир, будинків та офісів. Багато суб’єктів підприємницької діяльності та прості громадяни з метою економії якраз і наймають майстрів-одинаків, які за розумні гроші зможуть привести в порядок будь-яке приміщення. Варто відзначити, що зароблених грошей від ремонтів буде вистачати на забезпечення нормального рівня життя як майстру, так і його сім’ї.

Якщо підприємець-початківець прагне отримувати більш істотний прибуток, то йому необхідно в першу чергу сформувати бригаду. Для того щоб заявити про себе на вітчизняному будівельному ринку, бізнесменові доведеться відкрити підприємство або отримати статус індивідуального підприємця. Також необхідно буде вкласти кошти на купівлю спеціального інструментарію, за допомогою якого працівники будуть виконувати широкий спектр будівельно-монтажних робіт. Для надання деяких видів послуг підприємцю необхідно отримати ліцензію, а також і інші дозвільні документи.

Вирощування грибів і овочів в теплиці

Якщо фізична особа має у своїй власності земельну ділянку або проживає в заміському будинку, йому варто розглянути бізнес-проект з вирощування грибів і овочів в теплиці. Така ідея може бути успішно реалізована, так як на таку продукцію завжди спостерігається споживчий попит. Перше, що потрібно зробити підприємцю, — це спорудити тепличну конструкцію. У процесі виконання робіт слід передбачити такі моменти:

 • які овочі будуть вирощуватися;
 • чи буде теплиця використовуватися в зимовий час;
 • чи будуть вирощуватися гриби (для них потрібні особливі умови);
 • чи планується найближчим часом розширення зони посадки і т.д.

Якщо підприємець не може самостійно побудувати теплицю, він може скористатися послугами професіоналів або придбати готову конструкцію, яка легко збирається на місці. Для початку такого бізнесу доведеться витратити гроші на закупівлю насіння або міцелію. У тому випадку, якщо на ділянці немає родючої землі, необхідно для теплиці завезти хоча б машину чорнозему. Також слід облаштувати інженерні комунікації, наприклад, систему поливу, обігріву та вентиляції.

Розведення домашніх тварин

Доброю ідеєю для бізнесу є розведення домашніх тварин: курей, гусей, індиків, кроликів, свиней і т.д. Цей напрямок відмінно підходить для людей, які проживають в сільській місцевості. Для старту їм необхідно облаштувати господарські будівлі, в яких будуть перебувати тварини. Також доведеться витратити гроші на придбання поголів’я, кормів і вітамінів. Сьогодні виведено дуже багато промислових порід, які швидко набирають вагу, і тому підприємці несуть не надто великі витрати на їх утримання.

Відкриття кіоску, павільйону або інтернет-магазину

Щоб почати бізнес у сфері торгівлі, підприємцям-початківцям потрібно зробити чимало:

 1. Пройти державну реєстрацію та отримати статус індивідуального підприємця.
 2. Знайти приміщення, в якому буде розміщуватися торгова точка.
 3. Отримати дозвільні документи в санепідемстанції, пожежної інспекції тощо
 4. Придбати торгове обладнання: прилавки, стелажі, тару, холодильне обладнання. В обов’язковому порядку підприємцю доведеться купувати касовий апарат і інші технічні засоби.
 5. Зробити в приміщенні косметичний ремонт, встановити сигналізацію (охоронну та пожежну).
 6. Укласти договори з постачальниками, які регулярно будуть привозити в магазин товари народного споживання.
 7. Найняти персонал. Для невеликого магазину слід оформити в штат хоча б двох продавців-касирів, двох вантажників і прибиральницю. Якщо підприємець не знає, як вести облік в торговій точці, йому доведеться оформити на роботу штатного бухгалтера або користуватися послугами аутсорсингових компаній.
 8. Придбати автомобільний транспорт або найняти водія зі своїм авто.
 9. Провести рекламну кампанію для того, щоб люди дізналися про відкриття магазину.

Порада: щоб відкрити торговельну точку, підприємцю необхідний солідний капітал, який почне окупатися тільки через 4-5 місяців успішної роботи. Якщо у початківця бізнесмена немає грошей, він може відкрити віртуальний магазин. Для початку торгівлі необхідно створити свій сайт, знайти постачальників і зробити в інтернеті рекламу.

Відкриття кондитерської або пекарні

Незалежно від того, яка спостерігається економічна ситуація в країні, люди не можуть відмовити собі в покупці хлібобулочних виробів. Неймовірні аромати змушують громадян отримувати як звичайні сорти хліба, так і вишукану випічку. В цьому напрямку підприємець може спробувати почати свій бізнес. Відразу варто відзначити, що для цього будуть потрібні солідні гроші. По-перше, доведеться знайти окрема будівля, в якому буде розміщена пекарня. По-друге, необхідно закупити дороге обладнання, а також різний інвентар.

Для початку роботи підприємцю доведеться отримати велику кількість дозвільної документації. У штат слід ввести пекарів, технолога, який буде займатися розробкою рецептів, вантажників, прибиральницю і водія (можна зі своїм вантажним авто). На тлі великої затребуваності хлібобулочних виробів можна стверджувати, що такий бізнес почне досить швидко окупатися і приносити солідний прибуток. Якщо підприємцю вдасться сформувати велику клієнтську базу, то успіх йому забезпечений.

Виробництво будівельних матеріалів

Як варіант для розвитку приватного бізнесу людям варто розглянути ідею з виробництвом шлакоблоків, цегли та інших популярних будівельних матеріалів. Для їх виготовлення необхідно спеціальне устаткування. Воно не дуже громіздке, тому власники приватних будинків цілком можуть на своїй присадибній території розмістити міні-заводики. Єдиним моментом, який повинні врахувати підприємці, є пошук ринку збуту. Якщо їм вдасться знайти постійних покупців, наприклад, серед будівельних компаній, то можна від цього бізнесу отримувати дуже пристойний дохід.

Порада: в останні роки все більше людей, особливо які проживають в заміських будинках, стали відмовлятися від газових опалювальних приладів на користь твердопаливних котлів. Саме тому початківцям підприємцям варто запускати виробництво паливних брикетів, на які стрімко зростає попит.

Розведення риби і раків

Замислюючись над тим, як заробити в кризу в 2017 році, люди можуть реалізувати бізнес-ідею з вирощування риби та раків. Якщо підприємець-початківець проживає в місті, він може взяти в оренду невеликий ставок і найняти місцевих жителів для його охорони. Його необхідно перегородити сітками, зробивши таким чином кілька відсіків, наприклад, для малюків, для підросла риби і для тієї, яка готова до реалізації. Що стосується питання розведення раків, то для розвитку такого бізнесу немає необхідності орендувати природні або штучні водойми. Підприємець може в підвалі свого будинку встановити ємності, в яких будуть рости і розмножуватися ракоподібні. Попит на таку продукцію спостерігається великий, тому підприємцю не важко буде знайти точки збуту.

Заклад громадського харчування

Добре заробити в кризу 2017 року можуть ті підприємці, які вирішать відкрити бізнес у сфері громадського харчування. Для отримання хорошого доходу зовсім не обов’язково відкривати елітний ресторан. Досить почати продавати фастфуд, який користується популярністю у всіх верств населення. Щоб почати такий бізнес, необхідно подумати над тим, де буде готуватися їжа і яким чином вона буде реалізовуватися. Деякі підприємці набувають спеціальні кафе на колесах, які обладнані всім необхідним для приготування фастфуду.

Відкриття готелю або хостелу

Підприємець навряд чи потягне готельний бізнес, тому йому слід звернути увагу на більш простий проект. Наприклад, хостел, для відкриття якого немає необхідності зводити або орендувати велику будову. Якщо людина має вільний об’єкт нерухомості, він запросто може переобладнати його під хостел. Для цього досить виконати наступне:

 1. Зробити ремонт. У приміщеннях повинне бути чисто і комфортно.
 2. У кімнатах обладнати спальні місця. Якщо квартира має кілька окремих кімнат, то їх можна оформити в різному стилі.
 3. Кухня повинна мати холодильник, плиту, мікрохвильову піч, чайник, меблі і посуд, щоб проживають в хостелі люди могли приготувати собі їжу і в комфортних умовах трапезувати.
 4. У сантехническом приміщенні повинно бути все необхідне для виконання водних і гігієнічних процедур. Також слід встановити машинку-автомат, щоб постояльці могли прати свої речі.
 5. Для відкриття хостелу необхідно отримати дозвільні документи, які видають відповідні інстанції.

Продаж декоративних рослин, ландшафтний дизайн

Незважаючи на кризу, який у 2017 році торкнеться багатьох російських громадян, послуги професійного ландшафтного дизайнера будуть користуватися підвищеним попитом. Люди в останні роки стали більше уваги звертати на умови, в яких вони проживають. Кожен власник заміського будинку прагне на своїй присадибній ділянці облаштувати все таким чином, щоб «радів око» і домочадці отримували задоволення від унікального ландшафту. Саме тому людям, в яких є творча жилка і які розбираються в декоративних рослинах, можна спробувати свої сили в цьому напрямку. З метою економії вони можуть в теплицях вирощувати екзотичні рослини, після чого їх реалізовувати клієнтам, які замовлять на своїх ділянках живі композиції.

Ательє з пошиття та ремонту одягу

Цей вид бізнесу буде успішно розвиватися в усі часи і за будь-яких кризах. Він найбільше підходить для жінок, які люблять займатися рукоділлям. Для початку можна приймати клієнтів на дому, виділивши під кабінет окреме приміщення. Щоб шити і ремонтувати одяг, підприємцю необхідно придбати хорошу швейну машинку, оверлок і витратні матеріали. Якщо перші клієнти залишаться задоволені результатом, вони швидко поширять за допомогою «сарафанного радіо» інформацію про домашнє ательє.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Замислюючись над тим, як заробити в кризу в 2017 році, російські громадяни повинні вивчити всі доступні бізнес-проекти. Можливо, їм захочеться освоїти Форекс клуб або вони вирішать реалізовувати більш прості ідеї. Якщо підприємець прагне пов’язати свій бізнес зі світом моди, йому варто відкрити шоурум. У тому випадку, коли у початківця бізнесмена є стартовий капітал, він може розглянути пропозиції франчайзингу в Росії. Незалежно від того, в якому напрямку будуть розвиватися громадяни, для отримання хорошого доходу їм потрібно докласти максимум старань і зусиль.

Ссылка на основную публикацию