Мукалтин при вагітності: що потрібно знати і як безпечно приймати?

Мукалтин — з дитинства відоме і затребуване лікарський засіб, який допомагає боротися з сухим кашлем, супроводжуючим застуду або грип. Популярність препарату обумовлена ??не тільки його ціновою доступністю, а й відсутністю хімічних, небажаних для прийому речовин в складі. Незважаючи на те, що таблетки мають малопривабливий вигляд (вони темно-сірого кольору з легким зеленим відтінком), їх користь незаперечна, оскільки препарат має яскраво вираженим обволакивающим, відхаркувальну і протизапальну засобом.


Але благотворні властивості Мукалтину беруться під сумнів, якщо говорити про прийом цих ліків в період виношування дитини: чи не зашкодить він розвитку плода в утробі? Чи не вплине таке лікування на стан його здоров’я?

Для того, щоб розуміти, наскільки безпечний Мукалтин, потрібно знати його склад: активною речовиною виступає екстракт кореня алтеї лікарської, присутній тут і винна кислота; в числі допоміжних інгредієнтів складу Мукалтину є суміш полісахаридів, а також гідрокарбонат натрію або просто сода (саме вона забезпечує розчиняє ефект, завдяки чому мокротиннявиділяється менш болісно і відкашлювати її легше).

Навіть володіючи інформацією про фармакологічні властивості згаданих таблеток, не забувайте ознайомитися з анотацією препарату. Слід зазначити, що в супровідній інструкції відсутні прямі протипоказання до прийому даного лікарського препарату під час період виношування дитини. Але необхідно враховувати, що корінь алтея в необробленому вигляді забороняється для вживання жінками на початковому етапі вагітності. Сам же Мукалтин передбачає певну обережність у використанні жінками, що страждають на цукровий діабет; виразковими захворюваннями шлунково-кишкового тракту в період загострення або якщо є індивідуальна непереносимість складових речовин лікарського препарату. В цьому випадку, прийом навіть незначної дози Мукалтину забезпечить погіршення самопочуття.

Таким чином, проводити терапію Мукалтином під час вагітності не забороняється, але його призначення має призначатися лікарем, а сама жінка — перебувати під його контролем. У більшості випадків, середня дозування для жінки старше 18 років становить на один прийом 1-2 таблетки, вживати які належить 3-4 рази на день перед їжею. При цьому, останній прийом необхідно виконати за 4-5 годин до сну. Тривалість курсу визначається і затверджується фахівцем, виключно в індивідуальному порядку. Мета лікування — безболісне і ефективне відкашлювання мокроти. Найчастіше, позитивний результат і поліпшення стану здоров’я відбувається через два тижні систематичного прийому Мукалтину.

Істотну роль грає спосіб прийому даного препарату: обов’язково узгодьте цей аспект зі своїм лікарем. Розсмоктувати таблетки, як нас до цього привчили з дитинства, не зовсім правильно: тут актуальний інший метод прийому ліків, який дозволить відчути поліпшення стану здоров’я в мінімальні терміни. Таблетку Мукалтину необхідно розтовкти до консистенції порошку і потім, розчинивши невеликою кількістю підігрітої води, випити отриману суміш. Відмовтеся від використання молока для розчинення виготовленого порошку.

Те, що складові препарату мають рослинне походження, є перевагою і допускає можливість застосування Мукалтину не тільки під час виношування, а й в період лактації.

Ссылка на основную публикацию