Можливі помилки на УЗД при визначенні статі дитини

Інтерес майбутніх батьків до підлоги ще не народженої дитини цілком обгрунтований, адже незабаром належить вибирати для нього ім’я, здобувати все необхідне і в цілому налаштовуватися на те, що в сім’ї з’явиться дочка або син. Щоб внести ясність в це питання, необхідно звернутися до гінеколога, який візуалізує наявність статевих органів у плода за допомогою спеціальної апаратури. Але слід зазначити, що навіть фахівець зможе однозначно відповісти на питання стосовно статеву приналежність малюка тільки тоді, коли вагітність досягне певного терміну.

Від чого залежить точність результату УЗД?

На це впливає відразу кілька факторів:

  • Якість використовуваного обладнання (оскільки УЗД вважається найбільш інформативним методом діагностики, то і обладнання повинно бути надійним і надавати достовірні дані).
  • Положення дитини в материнській утробі (то, наскільки щільно прилягають частини тіла до корпусу малюка).
  • Обсяг навколоплідних вод (амніотичної рідини).
  • Професіоналізм і грамотність лікаря.

Слід зазначити, що навіть наявність першокласної діагностичної апаратури і багаторічного досвіду у лікаря не можуть гарантувати, що стать визначиться вірно. Справа в тому, що в порожнині матки дитина рухливий, тому на момент проведення УЗД може зайняти таке положення, при якому вкрай складно стверджувати — хлопчик це чи дівчинка. Особливо це стосується дослідження на пізніх термінах вагітності, коли порожнину матки заповнена малюком, і можливість направити датчик ультразвуку саме на статеві органи дитини відсутній.

Спочатку, мета УЗД — упевнитися, що у плода немає патології, і в процесі дослідження майбутнім батькам вже повідомляють, хто у них з’явиться. Відбувається це не пізніше 23 тижня вагітності, коли добре розвинені органи плода дозволяють диференціювати його за статевою ознакою.

Найпоширенішими помилками є ті випадки, коли специфічне положення пуповини, яку фахівець візуалізує як статевий член і озвучує майбутній мамі, що у неї буде хлопчик, хоча в дійсності вона вагітна дівчинкою.

Безумовно, невірно встановлений стать майбутньої дитини в процесі пологів стає причиною для стресу жінки, тому важливо звертатися в медичні центри з хорошою репутацією, де працюють компетентні лікарі.

Ссылка на основную публикацию