Молозиво перед місячними: що це таке, причини виділень

Молозиво перед місячними — це досить поширене явище, що зустрічається у 25-30% жінок протягом усього життя. Причин появи даної патології може бути кілька, і тільки досвідчений лікар-мамолог після ретельної діагностики зможе точно визначити причину проблеми і усунути її.

Таке явище ще називають галакторея, або недоречна лактація. У нормі виділення у вигляді молозива з молочних залоз перед місячними бувають жовто-білими, якщо ж колір трохи відрізняється, то ця обставина вимагає більш ретельного обстеження. Поява молозива перед менструацією — явище широко поширене, але нерідко це може означати наявність якого-небудь серйозного захворювання, що знаходиться на ранній стадії, тому при появі виділень з молочних залоз перед менструацією необхідно відразу ж звертатися до лікаря, можливі серйозні патології, зволікання з якими веде до плачевних результатів.

1 Етіологія явища

Існує кілька факторів, які можуть спровокувати недоречну лактацію у жінок. Часто такий стан, як молозиво перед місячними, зникає саме по собі, але проблема полягає в тому, що через деякий час все може повторитися, при цьому необхідно відзначити, що виділення у вигляді молозива можуть спостерігатися як з одних грудей, так і відразу з обох . Щоб назавжди позбутися від патології такого роду, необхідно знати точну причину її виникнення і докласти всіх зусиль для усунення цієї причини:

 1. Медикаментозні препарати. Прийом лікарських засобів — це найбільш часта причина появи молозива у жінки перед критичними днями. Зазвичай це можуть бути препарати від небажаної вагітності, лікарські засоби, що знижують, що знижують тиск. Надмірне вживання снодійних препаратів і транквілізаторів також може спровокувати появу недоречною лактації.
 2. Порушення в роботі ендокринної системи. Дуже часто проблеми з щитовидною залозою можуть привести до того, що у жінки починається дефіцит гормонів, який призводить до збільшення пролактину в крові. Пролактин — це гормон, який відповідає за вироблення молока у жінки.
 3. Пухлина гіпофіза. В основному всі гормони синтезуються в гіпофізі, тому порушення в його роботі призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Пролактинома — це найпоширеніший вид патології, саме в цій пухлини відбувається вироблення пролактину в збільшеній кількості.
 4. Травми. Травми, які пошкоджують нерви грудних залоз, можуть носити різний характер — операбельні втручання, лишай, опіки і т. Д .. Все це може спровокувати галакторею.
 5. Часто при наявності будь-яких незначних травм молочних залоз жінки не поспішають звертатися до фахівця, однак саме такі травми можуть послужити основою для розвитку злоякісної пухлини.
 6. Хвороби нирок. Йдеться зокрема про хронічної ниркової недостатності. Відомо, що такий гормон, як пролактин, має особливість утилізуватися в нирках. Якщо у жінки проблеми з нирками, то зазвичай відбувається зворотний процес — скупчення замість утилізації. У більшості жінок з хронічною нирковою недостатністю можна спостерігати надлишок пролактину в організмі, що в свою чергу призводить до появи лактації без вагітності.
 7. Травми спинного мозку. Часто при пошкодженнях спинного мозку починається стимуляція ендокринних залоз, внаслідок чого починає виділятися молозиво.
 8. Трави. Жінки часто під час годування грудьми приймають відвари з трав, які стимулюють появу молока, але деякі трави починають працювати і в ті періоди, коли жінка не годує грудьми. До таких травам відносяться кріп, кмин, насіння анісу.
 9. Аборт. У деяких жінок після переривання вагітності організм довгий час не може перебудуватися і відновити гормональний баланс, внаслідок чого починається лактація без вагітності.
 10. Вагітність. Іноді молозиво може з’явитися на самих ранніх термінах вагітності, коли тест ще не показує її наявність.
 11. У деяких жінок після останньої лактації ще протягом кількох років може виділятися молозиво.
 12. Внутрішньопротокова папілома. При такого різновиду доброякісної пухлини також може з’явитися молозиво, але в даному випадку варто відзначити, що колір і консистенція виділень можуть змінюватися. Пухлина такого роду дуже легко травмувати, внаслідок чого молозиво зазвичай виділяється з домішками крові.
 13. Злоякісна пухлина. На початковій стадії раку молочних залоз може спостерігатися поява молозива з домішками крові. Зазвичай, якщо причиною патології стає злоякісна пухлина, крім молозива з кров’ю можуть спостерігатися й інші симптоми. Зазвичай це свербіж і печіння, зміна форми соска.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Особливості передменструального синдрому
 • Причини нудоти перед менструацією і усунення неприємного відчуття
 • Причини підвищення температури тіла перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Необхідно відзначити, що в останні роки кількість злоякісних пухлин молочних залоз у жінок значно зросла, в зв’язку з чим при найменших сумнівних ситуаціях необхідно відразу ж звертатися до лікаря.

2 Діагностичні заходи

Для того щоб призначити правильне лікування при виділенні молозива без вагітності, необхідно спочатку провести ретельне діагностування, яке допоможе визначити причину виникнення даної патології. Діагностика починається з опитування пацієнтки і фізичного обстеження молочної залози, в ході якого можна визначити запальні процеси або наявність пухлини. Далі пацієнтку направляють на здачу аналізів: МРТ і КТ молочних залоз, УЗД, загальний аналіз крові, мамографія, тест на зачаття.

3 Принципи лікування

Якоїсь універсальної терапії при недоречною лактації не існує, так як все лікування в основному має бути спрямоване на усунення першопричини, по якій виникла дана патологія. Якщо молозиво перед менструацією стало наслідком пухлини гіпофіза, то для усунення проблеми може знадобитися медикаментозне лікування, в особливо запущених випадках призначається оперативне втручання або променева терапія. Пролактинома в більшості випадків не носить злоякісний характер, тому прогнози зазвичай сприятливі і гарантовано повне лікування від захворювання.

Якщо виділення з молочних залоз виникли внаслідок тривалого прийому медикаментозних препаратів, то лікар може порадити припинити їх прийом або замінити на інші лікарські засоби.

Лікування внутрипротоковой папіломи зазвичай проводиться шляхом малоінвазивного оперативного втручання і прийому гормональних препаратів. При доброякісної пухлини в якості терапії застосовується тільки хірургічне втручання.

Ссылка на основную публикацию