Молочниця при вагітності

Молочниця — більш народна назва недуги, який в медицині має визначення, як «вагінальний кандидоз». Патологічне явище характеризується комплексом симптомів, встановивши які можна практично відразу зрозуміти, що причина дискомфорту в статевих каналах — в грибковому ураженні слизової оболонки.

Найбільш явними ознаками молочниці є сильне свербіння, яке викликає постійне бажання розчесати докучають ділянки тіла; рясні виділення сирнистий консистенції, які мають неприємний, специфічний запах; набряк слизової поверхні внутрішнього і зовнішнього покриву, що вистилає піхву і інші жіночі статеві органи. Через порушення сну жінка стає дратівливою, нервовою; вона позбавлена ??можливості відвідувати роботу і виконувати навіть елементарні дії побутового характеру.

Період вагітності відомий тим, що на тлі всіх інших змін, що відбуваються в організмі майбутньої матері, зазнає зміни і стан імунітету — він стає помітно слабкіше, що робить жінку більш схильною до захворювань різного роду. Інфікування грибком роду Candida — не виняток. Молочниця доставляє майбутній мамі безліч проблем, тому в період майбутнього материнства вкрай важливо дотримуватися певних заходів і правил.

  1. Виключити перебування в забрудненій воді. Відвідування басейну і водойм з потенційно інфікованої водою в період вагітності неприпустимо. Така вода може бути населена патогенними мікроорганізмами, які, проникнувши в статеві ходи жінки, можуть спровокувати розвиток молочниці.
  2. Уникати носіння нижньої білизни певних фасонів. Багато дівчат бачать необхідність в носінні стрінгів, але, виношуючи маляти, цього допускати не можна, оскільки піхву вагітної в цей період кілька розширено, тому ймовірність потрапляння хвороботворних збудників — збільшується. Щільно прилягаючи до анального отвору, таке білизни ковзає і стикається, в тому числі і з геніталіями, таким чином, переносячи інфекцію з прямої кишки в піхву.
  3. Відмовтеся від прийому лікарських препаратів. Гінекологи, що спостерігають за станом вагітної жінки, рекомендують відкласти лікування тих чи інших недуг до того моменту, коли малюк з’явиться на світ. Крім того, прийом медикаментів в період вагітності — не тільки шкідливо для розвитку малюка: він знижує і без того ослаблений імунітет майбутньої мами, що робить її організм ще більш сприйнятливим до інфікування.

Не можна допускати захворювання молочницею, тим більше, в період вагітності: це один з тих випадків, коли захворювання краще попередити, ніж згодом лікувати.

Ссылка на основную публикацию