Молочниця під час і після місячних: причини, що робити, лікування

Молочниця після місячних — досить поширене явище, але мало хто знає, що саме викликає кандидоз в цей період менструального циклу. Всім відомо, що молочниця — грибкове захворювання, яке уражає слизову оболонку на різних ділянках тіла. У всіх жінок вона може протікати по-різному, з проявом тих чи інших симптомів, більш-менш виражених.

1 Етіологія захворювання

Прийнято вважати, що молочниця і місячні не пов’язані, але чи так це насправді?

Звичайно, щомісячні виділення не виступають причиною кандидозу, але все-таки менструація є фактором появи захворювання:

 1. В період менструацій слизові жіночих статевих органів найбільш схильні до грибкового захворювання, так як в цей час створюються найсприятливіші умови для розмноження грибків на них.
 2. З початком місячних дуже часто спостерігається незначне порушення гормонального балансу, яке може вплинути на появу молочниці.
 3. Часте використання засобів гігієни при менструальних виділеннях може привести до зміни кислотності слизової оболонки піхви, що благотворно впливає на розвиток кандидозу.

Можливі ж причини появи молочниці після менструацій безпосередньо пов’язані з факторами, які виникають під час менструальних виділень:

 1. Використання засобів особистої гігієни (тампонів або прокладок), до складу яких входять ненатуральні матеріали, штучні ароматизатори. Сприяють розвитку кандидозу кошти з додаванням різних хімічних елементів.
 2. Недотримання правил особистої гігієни, в тому числі рідкісна зміна нижньої білизни.
 3. Використання для вмивання інтимних місць господарського або будь-якого іншого мила, яке агресивно впливає на мікрофлору.
 4. Використання чужого постільної білизни, рушників і т. Д.

Якщо до всього вищепереліченого додати ослаблення імунної системи, можна отримати всі шанси на появу молочниці при місячних, так і після неї.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини відсутності менструації
 • Причини чорних виділень при менструації
 • Чи йде менструація при позаматкової вагітності і ознаки патології
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Прояви недуги

Найбільш часто симптоми кандидозу не мають яскраво вираженого характеру, і ще частіше молочниця супроводжує інші гінекологічні захворювання. Тому при підозрі на ознака молочниці варто звернутися до гінеколога для постановки правильного діагнозу. Основними типовими симптомами цього грибкового захворювання є:

 1. Виникнення свербіння і печіння в області піхви або жіночих статевих органів, які посилюються при тісному контакті з нижньою білизною або при закиданні ноги на ногу в положенні сидячи.
 2. Поява білястих виділень, які можуть володіти неприємним кислим запахом.
 3. Найчастіше виділення мають неоднорідну консистенцію в вигляді маленьких грудочок, більше схожих на зернистий сир. Звідси і походження грибкового захворювання — молочниця.
 4. Малі та великі статеві губи набувають яскраво-червоний колір і набрякають, що може поширитися аж до області заднього проходу.
 5. Хворобливі відчуття при статевих актах викликають запальні процеси, що відбуваються на слизових оболонках піхви внаслідок молочниці.
 6. Виникнення болю при сечовипусканні з посиленням свербіння і печіння статевих органів.

Нерідко при протіканні хвороби симптоматичні ознаки мають слабко виражений характер. Ще частіше можна спостерігати прояв одного, максимум двох ознак молочниці. Але навіть незважаючи на таку ситуацію, необхідно звернутися до фахівця для того, щоб підтвердити або спростувати діагноз кандидозу.

У деяких випадках можна спостерігати розвиток більш серйозного стану, коли молочниця ставати хронічним захворюванням і трапляються її загострення.

Найчастіше кандидоз в такій стадії найважче піддається лікуванню і може привести до серйозних ускладнень в роботі багатьох внутрішніх органів. Саме тому лікувати молочницю необхідно ще на ранніх стадіях захворювання, при цьому будь-яка терапія повинна бути узгоджена з грамотним гінекологом.

3 Діагностика

Найчастіше при наявності захворювання до початку менструального циклу, молочниця під час місячних може пройти самостійно, що обумовлюється зміною лужного балансу мікрофлори піхви. Але навіть в цьому випадку рекомендується проконсультуватися з лікарем з приводу усунення причин подальшого появи грибкової інфекції.

Перш ніж починати оздоровчу терапію, необхідно переконатися в постановці правильного діагнозу. Для цього рекомендується проконсультуватися з гінекологом, в компетенції якого виявити молочницю і призначити ефективне лікування.

Перед постановкою основного діагнозу під час консультації гінеколог повинен зібрати інформацію, необхідну для уточнення клінічної картини.

Після опитування лікар проводить огляд пацієнтки на гінекологічному кріслі і бере мазок.

Мікроскопічне дослідження мазка є найшвидшою діагностикою, але при цьому даний метод не дає інформацію про природу грибків, які стали основною причиною захворювання. Для встановлення типу грибкової інфекції проводять бактеріальний посів мазка, завдяки якому можна виявити сприйнятливість даного виду до різних протигрибкових препаратів.

4 Лікувальні заходи

При появі будь-яких ознак молочниці важливо не займатися самолікуванням, а звернутися за консультацією до фахівця, навіть якщо є абсолютна впевненість в діагнозі. При цьому необхідно перед походом до лікаря дотримуватися кількох простих правил особистого розпорядку:

 1. Відмовитися від будь-яких статевих актів, тим більше від незахищених.
 2. Збільшити кількість водних процедур для інтимної зони, при цьому відмовитися від використання мила і інших дратівливих коштів. Для зняття свербіння і печіння добре допомагає сода і фурацилін.
 3. Полегшити неприємні відчуття при молочниці можна за допомогою дитячої присипки, обробивши нею статеві органи.
 4. Організувати прийом правильної їжі. Для цього слід уникати вживання занадто пряної і гострої їжі, відмовитися від солодких, хлібобулочних виробів, дріжджових напоїв. До того ж включити в свій раціон якомога більше молочної продукції, круп, овочів і фруктів.
 5. Слід обмежувати фізичні навантаження, так як при великому виділенні поту запалені ділянки слизової дратуються ще більше.

Молочниця при місячних також вимагає особливих правил особистої гігієни, які полягають у відмові від використання тампонів на користь прокладок. При цьому кошти необхідно міняти кожні 3-5 годин, для того щоб запобігти активне розмноження бактерій і погіршення ситуації.

Після візиту до лікаря і правильної постановки діагнозу найчастіше пропонуються використання місцевих препаратів для лікування молочниці, а саме вагінальних свічок:

 1. Залаїн. Перевагою даного препарату є те, що він використовується одноразово. Безсумнівним плюсом свічок буде їх висока ефективність і можливість застосування під час менструацій. До недоліків обраного кошти можна віднести побічні ефекти у вигляді свербіння і печіння після застосування свічок, можливі алергічні реакції, висока вартість препарату.
 2. Ливарол. Представлене засіб найчастіше призначається при вперше встановленого діагнозу. Володіє швидким ефектом і практично повною відсутністю наслідків у вигляді алергії. Препарат можна застосовувати одночасно з йдуть менструаціями. Але при тривалому застосуванні препарат стає менш ефективний, так як збудники захворювання набувають стійкості до компонентів. Препарат має значний списком побічних явищ, таких як роздратування, почервоніння та висипи статевих органів, свербіж, печіння.
 3. Клотримазол. Безсумнівною перевагою даних свічок є більш низька ціна в порівнянні з іншими місцевими препаратами. Але незважаючи на доступність, це засіб має низку недоліків, які можуть переважити гідність.

Побічними явищами від прийому препарату є виникнення свербіння і печіння статевих органів, посилення виділень, болю в області живота, мігрень, прискорене сечовипускання. До того ж при постійному застосуванні спостерігається зниження протигрибкової ефекту.

Крім місцевих препаратів, іноді призначають протигрибкові засоби у вигляді таблеток. До таких належать:

 1. Дифлюкан. Найпопулярніший препарат від молочниці. При цьому найчастіше досить застосування однієї таблетки, щоб позбутися від симптомів захворювання.
 2. Пімафуцин. Крім таблеток проводиться в формі свічок і мазі. Ще один ефективний засіб, який є повністю безпечним для застосування під час вагітності та в період годування груддю.
 3. Флюкостат. Багато жінок вважають за краще лікувати молочницю саме цим препаратом, так як достатньо всього одного застосування засобу, щоб отримати бажаний результат.

5 Профілактичні заходи

В першу чергу, варто подбати про дотримання правил особистої гігієни під час місячних. Важливо якомога частіше міняти прокладки і тампони, і приймати водні процедури. Чи не нехтувати гігієною і після менструацій.

Відстежувати і лікувати будь-які ЗПСШ і гормональні дисбаланси, а також регулярно проходити профілактичні огляди у гінеколога.

Пам’ятайте, будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати.

Ссылка на основную публикацию