Молитва від страху і тривоги: найсильніші православні тексти

В кожній людині є інстинкт самозбереження, і страх є цілком природною реакцією організму на негативні прояви навколишнього середовища. Однак бувають такі ситуації, коли фобії переростають в справжнісіньку паніку і починають заважати адекватному сприйняттю ситуації, що склалася. У такі хвилини людини може виручити православна молитва від страху і тривоги — вона не тільки заспокоїть і нормалізує його душевний стан, а й забезпечить надійний захист з боку вищих сил.

Користь молитви при позбавленні від тривоги і страху

Рідкісний людина може похвалитися життям, позбавленої душевних переживань, занепокоєнь, боязні. Страх і тривога знайомі кожному, хто прийшов в цей світ. Страх змушує боятися якихось явищ навколишньої дійсності, тривога отруює людську душу очікуванням чогось неприємного, поганим передчуттям.

Згідно Православної Церкви, кожен представник людської раси був посланий Господом в цей світ, щоб радіти життю, насолоджуватися Божими дарами, Його милістю, спокійно і помірно вести своє існування. Однак всілякі фобії і хвилювання перешкоджають повноцінного життя, бо відносяться до негативних видів внутрішнього стану.

Боязнь і тривога змушують людину перебувати в постійному стресі, підривають його здоров’я, позначаються негативно на загальній тривалості життя. Якщо люди хочуть по-справжньому радіти своїм буттям і перебувати в цьому світі до глибокої старості, їм слід, в першу чергу, навчитися жити без страху, без переживань, які терзають і послаблюють душу.

Віра ж у Бога, навпаки, піклується про душу мирянина і зміцнює її, наближає саме до того життя, яке заповідав Творець для своїх синів і дочок. Тому православна молитва від страху і тривоги є найкращим засобом для позбавлення від негативних переживань. Священні і мудрі слова молитовних текстів вселяють в людину впевненість, дарують йому спокій і умиротворення, сприяють тверезої оцінки ситуації, що викликала відчуття страху і занепокоєння. Під впливом молитви більш холоднокровно починає ставитися до непростих життєвих ситуацій, швидше знаходить потрібне рішення.

Молитва від страху і тривоги: найсильніші православні тексти

Християнських молитов, які допомагають усунути нав’язливе почуття занепокоєння страху, існує кілька. Багато з них широко відомі. Молитва від страху і тривоги може бути довгою і короткою, використовуватися в певних ситуаціях, які позбавляють людину спокою і безтурботності.

Найвідоміші і поширені православні молитовні тексти, що рятують від тривог і почуття жаху, це:

  1. З категорії коротких: «Пісня Богородиці», «Молитва Чесному Хресту», «Ісусова молитва», «Молитва Всевишньому від страху і тривоги».
  2. Молитви з більш об’ємним текстом: «Отче наш», «Молитва Ангелу-Хранителю», «Псалом 90», «Да воскресне Бог …», «Кондак Пресвятої Богоматері від тривог і страху», «Молитва Оптинський старців на початок дня».

Пісня Богородиці

Це молитва, яка допомагає усунути нав’язливі думки і страх, що виник без видимих ??на те причин. Читатися текст повинен тричі, як мінімум:

Молитва Чесному Хресту

Молитва, рекомендована до виголошення в небезпечних для життя ситуаціях (збройний напад, стихійне лихо тощо) Перед читанням тексту слід обов’язково перехреститися:

Ісусова молитва

Короткий молитва, здатна позбавити тривоги і страху. Застосувати її можна в будь-якій ситуації:

Молитва від страху і тривоги Господу Богу

Підходить дана молитва для читання в будь-який момент, що наповнює душу неспокоєм і змушує битися серце в жаху. Текст наступний:

Господня молитва

«Отче наш» — одна з найсильніших християнських молитов, по проголошенню якої немає ніяких обмежень. Якщо вас долають тривога і страх, читайте Господню молитву якомога частіше. Якщо почуття жаху і занепокоєння відвідує вас переважно ночами, «Отче наш» рекомендується вимовляти перед відходом до сну, не менш 40 разів. текст:

Молитва Ангелу-Хранителю

Молитва, спрямована своєму особистому небесному захиснику — Ангелу-Хранителю -, усуває багато фобій, захищає від усяких бід і нещасть. Її вимовляти слід в хвилини тривоги і страхи, а також щовечора або ніч, перед відправленням в царство снів. текст:

Псалом 90

«Живий у допомозі Вишнього» — православна молитва, що володіє найпотужнішими захисними властивостями. У хвилини тривоги і поганих передчуттів вона здатна допомогти не гірше самого сильного заспокійливого, привести думки в порядок, дарувати душевну рівновагу. текст:

«Да воскресне Бог …»

Молитва «Да воскресне Бог» в період страху і небезпеки може виступити найсильнішим захисним щитом. текст:

Слухайте також молитви від страху і тривоги на цьому відео:

Кондак Пресвятої Богородиці від тривог і страхів

Позбутися від страхів і тривог допомагає регулярне проголошення Кондаков Пресвятій Діві Марії. текст:

Ранкова молитва Оптинський старців

Молитва Оптинський старців на початок дня добре себе зарекомендувала в боротьбі з заворушеннями і переживаннями. Читати її потрібно кожен день, в ранковий час доби (можна в складі ранкового молитовного правила). текст:

Коли і як потрібно вимовляти молитву від страху і тривоги

Повсякденне життя людини сповнене сюрпризів, і далеко не завжди приємних. У ній часто зустрічаються складні ситуації, а стрес може наздогнати в будь-який момент. Тож не дивно, що всілякі страхи і тривоги давно вже стали невід’ємною частиною людського існування. Найгірше, якщо вони переростають в паніку. У такі хвилини людина перестає себе контролювати, його підводять психічні та фізичні сили, він стає беззахисним і слабким. Все це може закінчитися досить-таки жалюгідно. Тому молитва від страху і тривоги повинна зайняти гідне місце в житті кожної віруючої людини. Вона може виручити в самих різних ситуаціях, а саме:

  • коли людина відчуває страх;
  • коли через страх втрачається здатність до концентрації;
  • коли долає паніка;

  • коли нападає незрозуміла і безпричинна тривога;
  • коли страх стає паралізуючим.

Молитовні тексти краще знати напам’ять — це допоможе краще зосередитися в небезпечних і критичних обставинах, швидше взяти себе в руки, вчасно протистояти своїм фобій і хвилювань і швидше їх позбутися. Якщо об’ємні тексти вивчити досить важко, то в арсеналі пам’яті завжди повинна зберігатися хоча б одна коротка молитва від страху і тривоги з представлених вище. Вимовляти захисні слова потрібно чітко, без поспіху, з осмисленням і розумінням і, бажано, вголос — від невиразного бурмотання толку ніякого не буде.

Корисно включати візуалізацію: представляти в своїй уяві образ свого страху і поступово подумки його знищити будь-яким зручним способом (розірвати на клаптики, розчинити і т.п.). Не забороняється молитися при світлі свічок — їх полум’я допоможе заспокоїтися і сконцентруватися.

Саме основне, що потрібно при проголошенні молитви від страху і тривоги, — щира віра в Бога і небесні сили. Молитовний текст, виголошений з чистою і непохитною вірою в душі, неодмінно почутий буде Творцем і Його помічниками.

Ссылка на основную публикацию