Молитва Спиридону Тримифунтскому: про гроші, про благополуччя

У православному християнстві існують святі, до яких можна звертатися за будь-яких життєвих негараздах. Є і святий, якому моляться у разі фінансової потреби та житлових проблем. Це – святитель Спиридон, єпископ Триміфунтський (Саламінської). Молитва йому широко відома в колах його шанувальників. Вона допомагає позбутися бідності, знайти матеріальний добробут, вирішити питання, пов’язані з рухомим та нерухомим майном.

Хто такий Спиридон Триміфунтський

Спиридон Триміфунтський – святий, до якого звертаються за допомогою у грошових справах, просять про фінансовий добробут. Засобом обігу служить зазвичай молитва, але ефективніше результат виявиться, якщо той, хто молиться, буде читати акафіст святому протягом 40 днів, без жодного пропуску. Проте обряд цей ускладнюється тим, що сам акафіст має об’ємний текст, з яким впорається лише наполеглива людина – багато хто просто не витримують і отримують нульовий результат. Мінус цього ритуалу також у тому, що акафіст не можна читати під час посту. Тому пропоную скористатися альтернативним методом і віддати перевагу нього молитву про гроші і благополуччя.

Правила читання

Молитва Спиридону набагато менше за обсягом і читати її можна в будь-який час – до тих пір, поки ваше прохання не буде виконана святим. Заздалегідь для цих цілей рекомендується придбати в церкві ікону з образом святителя.

Перед тим, як приступити до молитви, треба запалити свічку перед іконою святого – бажано, щоб і вона була куплена в церкві. Далі, звертаючись до святого, подумки або вголос слід своїми словами сформулювати своє прохання і тільки потім перейти до вимовлення молитви. Звучить вона наступним чином:

Є і більш спрощений варіант молитви про фінансове благополуччя:

Вираз подяки

В знак подяки за надану допомогу рекомендується читати тропар Тримифунтскому. Його текст:

Тропар – це короткий молитовний піснеспів, що розкриває сутність святого. Тропар буде виступати в якості невидимої нитки, що зв’язує вас і святителя – будьте впевнені, він обов’язково допоможе вам у важку хвилину.

Факти з біографії

Народився Святитель більше 17 століть тому на грецькому острові Кіпр, в родині заможного хлібороба. Безтурботно, спокійно і безбідно пройшли його дитинство і юність. У спадок від своїх забезпечених батьків Спиридон отримав величезну ділянку землі і великий будинок.

Спиридон сам працював на своїх землях, містив велике поголів’я худоби, пастушил. Він був пастухом, тому на іконах його зображають зазвичай простий пастушої шапці.

Спиридон не мав навіть початкової освіти, але від природи в нього були живий гострий розум, добре серце і чиста душа. Він великодушно ставився до всіх нужденних і допомагав їм, в тому числі і грошима. За свою тиху і добродійне життя він був призначений єпископом свого рідного міста Тримифунта.

Переломним моментом в житті єпископа стала смерть гаряче улюбленої дружини. Після її смерті він продав усе своє майно і господарство. Виручені за це кошти єпископ роздав бідним, а сам відправився мандрувати по світу, взявши з собою лише невелику кількість одягу.

Великим чудотворцем єпископ Триміфунтський уславився ще за життя, під час своїх мандрівок: він лікував тілесні і душевні хвороби, зціляв навіть невиліковно хворих, виганяв бісів і воскрешав померлих. Також від імені потребують святитель Спиридон звертався до Бога і допомагав їм вирішувати проблеми матеріального характеру.

Життя єпископа Триміфунтського обірвалося приблизно в 348 році. Поховали Спиридона в його рідному місті Тримифунте, в церкві святих апостолів. Мощі його залишилися нетлінними і в VII столітті були перенесені в Константинополь, у храм Софії. Після захоплення Візантії, в 1460 році мощі святителя знайшли свій притулок в Керкірі (острів Корфу). Там вони спочивають і донині, в храмі, зведеному спеціально на честь єпископа.

Мощі святителя в даний час

Служителя храму, де знаходяться мощі Спиридона в даний час, і численні паломники свідчать про чудеса, які досі відбуваються навколо святого. Незважаючи на те, що останкам його вже більше 17 століть, зовнішній вигляд його практично не зазнав жодних змін. Незмінною залишилася і температура тіла – близько 36,6 С.

Священики стверджують, що Спиридон і понині не припиняє своїх мандрів по світу, продовжуючи допомагати всім нужденним. Як доказ вони наводять одяг і взуття святого – їх регулярно доводиться міняти через зношування. Постійно зношуються черевики Спиридона Триміфунтського – їх час від часу змінюють на нові, а старі поношені не викидаються, а відправляються в православні монастирі, розташовані по всьому світу, а разом з ними нужденні і стражденні отримують довгоочікувану допомогу від святого.

До речі, один з його черевичків був переданий і Даниловському монастирі в Москві – там він знаходиться зараз, допомагаючи як служителів монастиря, так і численних прихожан.

Деякі легенди про чудеса святого

Про чудеса святого Спиридона складені численні оповідання. Все своє життя він присвятив милосердя і завжди відрізнявся особливим ставленням до убогим і знедоленим. Описати в даному матеріалі всі його незвичайні вчинки – непосильний (практично) праця, тому в якості прикладу наведу тільки самі дивовижні його діяння.

Відома, наприклад, легенда про те, як Спиридон одного разу допоміг бідному селянинові, у якого не було грошей на купівлю зерна у багатого купця. Він обіцяв йому допомогти і на наступний ранок приніс хліборобові цілу купу золота, взяв з нього обіцянку повернути борг після збору врожаю. Урожай виявився настільки рясним, що землероб на його надлишки викупив без праці у купця залишений раніше заставу золота, позиченого в Спиридона. Селянин з вдячністю повернув святителю борг, а він повів його в сад, запропонувавши подякувати того, хто відзначився настільки великою щедрістю. Святитель поклав золото на землю і промовив молитву – багатство на очах у здивованого хлібороба перетворилася на змію, яка спокійно поповзла в свою нору. Таким чином, золото, звернене раніше в змію, прийняв свій початковий вигляд.

Ще одна дивовижна історія розповідає про те, як єписком здійснив обряд воскресіння мертвого. До єпископа звернулася невтішна мати, у якої загинула її єдина дитина. Помолившись, він повернув малюка до життя. Але раптом, від раптового щастя, померла і сама жінка. Однак святий зміг і її воскресити.

Ссылка на основную публикацию