Молитва Оптинський старців на початок дня

Ранок є початком дня і найважливішою його частиною. Від того, як пройдуть перші години після пробудження, залежить весь денний настрій людини. Тому важливо ще вранці виробити у себе правильну мотивацію, психологічно націлитися на день гармонійний і плідний. Зробити це можна, наприклад, за допомогою молитви. І молитва Оптинський старців на початок дня підійде як не можна краще.

Текст ранкової молитви Оптинський старців

Молитва Оптинський старців на початок дня складена на сучасному, загальнодоступному російською мовою, що є безсумнівним її плюсом. Церковнослов’янська мова, на якому звучить переважна більшість православних молитовних текстів, для звичайної людини здається чимось складним і незрозумілим.

Через це православні молитви часто вимовляються без глибокого осмислення і належною уважності. Ранкова ж молитва Оптинського старців на початок дня, позбавлена ??всього цього, зрозуміла кожному, тому і популярна в колах рядових мирян. Текст її наступний:

Щоденне проголошення Оптинського молитви вранці надає найбільш сприятливий увагу на життєвий уклад молиться. Вона допомагає протистояти стресам і впоратися з усіма випробуваннями, які готує новий день, зберігає гармонійні і мирні відносини з оточуючими людьми.

Слухати онлайн Молитву Оптинський старців на початок дня:

Про авторів молитви

Ранкова молитва належить перу Оптинського старців. Так називали ченців Оптинського обителі — чоловічого монастиря, розташованого в Оптиної пустелі. Ці люди представляли собою приклад безкорисливого служіння Творцю і народу. Ще російський письменник Н.В. Гоголь вихваляв їх, відзначаючи їх простоту, скромність і працьовитість, доброту і ясне, любов до всього живого і високу моральність.

Расцветние роки обителі припали на XIX століття, коли очолювати її став «старець» — так називали настоятеля. У монастирі з’явився в цей час скит, який став притулком для ченців. Першим його настоятелем став отець Мойсей, що був людиною далекоглядним і жалісливим. Він умів достукатися до кожної людини, без праці знаходив підхід до будь-якого. Завдяки його старанням, з усіх куточків неосяжної Росії в монастир потягнулися люди, які хотіли віддалитися від суєти мирської і вести праведний спосіб життя.

Оптинський обитель стала духовним і паломницьким центром. Люди з’їжджалися сюди, щоб отримати духовну настанову, знаходили тут необхідну допомогу і молитовну підтримку. Оптинський старці володіли даром передбачення і зцілення. Вони вміли відчувати кожної людини, яка звернулася до них, і, виходячи з цього, завжди давали своєму відвідувачеві мудрі поради, допомагали впоратися з його бідою.

Оптинський обитель прославилась і своїм видавничою справою. Духовна література, що випускається тут, розлітається по всій земній кулі і дарує радість православним християнам.

Користь молитви Оптинський старців

Сила ранкової молитви Оптинський старців криється в її глибокої мудрості. Людина, яка читає її, знаходить спокій і умиротворення, думки і почуття його стають впорядкованими і організованими. Молитва на початок дня готує людину до тягот наступаючого дня, нагадує йому про Господа, вчить бути покірним Йому і Його волі. Крім цього, вона підкреслює роль і цінність сім’ї в житті віруючого, вчить любові і вірі.

Ранкова молитва Оптинський старців є дуже сильною. Її прочитання освячує новий день, оберігає людину від усього злого, від диявольського підступу, налаштовує на вчинення богоугодних вчинків. Вимовляти Оптинський ранкову молитву рекомендується щодня, більше того, вона просто необхідна, якщо людину захопили зневіру, душевне сум’яття, скорботу, відчуття того, що його віра в Бога починає слабшати.

Молитву Оптинський старців на початок дня можна розцінювати, в якійсь мірі, як медитації. Вона може вимовлятися як ранкова мантра. Текст її допомагає правильно налаштуватися на грядущий день, зарядитися мудрістю і спокоєм. Регулярне повторення молитви позбавляє від дратівливості, дарує умиротворення, гармонізує внутрішній стан.

Як вимовляти ранкову молитву: настанови Оптинський старців

Згідно з рекомендаціями Оптинський старців, ранкову молитву вимовляти необхідно щодня, і знати її належить кожному добропорядного християнина. Звертатися до Всевишнього з цим проханням слід неквапливо, уважно, усвідомлено і осмислено, вникаючи в суть кожного слова. Механічне промовляння тексту (просто «для того, щоб було») тут абсолютно недоречно! Добре буде, якщо віруючий, перш ніж починати практикувати читання молитви на початок дня, попередньо сходить в храм і порадиться з духовним наставником.

Оптинський старці запевняли, що складена ними ранкова молитва здатна наблизити молиться до духовного очищення і вберегти його від складних життєвих ситуацій. Готувати душу до прочитання молитовного тексту вони радили шляхом мовчання, а пусті розмови повинні бути відкинуті в сторону. Старці вважали, що тільки поборів свої пристрасті, людина стане готовий до духовного подвигу, а молитва зробить йому на цьому шляху всіляке сприяння.

Ссылка на основную публикацию