Молитва на сон грядущий — коротка і довга

Звертатися до священних текстів слід не тільки в важкі моменти життєвого шляху. Корисно буде взяти собі за правило щодня дякувати Богові за прожитий день. З такою метою можна, перед сном, на ніч, потрібно вимовляти молитву на сон грядущим — іншими словами, вечірню молитву.

вечірні молитви

Такі молитви є заключною частиною щоденного молитовного правила, встановленого православною традицією. Склад представлений також молитовними текстами, вимовними вранці.

Що таке Молитовне правило

Повсякденне читання текстів з молитовного правила, як підкреслює Церква, робить благотворний вплив на душу мирянина, допомагає підтримати в ній стрижень праведності і благочестя. Якщо ж людина вважає себе переконаним атеїстом, заперечує існування Господа і скептично ставиться до священних текстів, його душа з часом може загрузнути в пороках і опинитися у владі диявола.

Взагалі, повне Молитовне правило поміщено в Православний молитвослов і розраховане, головним чином, на проголошення монахами і досвідченими віруючими. Для тих же, хто тільки недавно звернувся до релігії, долучився до Бога і став робити свої перші кроки в православ’ї, складений короткий варіант даного зводу.

Така необхідність виникла у зв’язку з тим, що для новачків повне прочитання всього правила представляє певні труднощі. Далеко не у кожного вистачить сили волі і терпіння вимовити його від початку до кінця і, тим більше, практикувати це щодня.

Починати початкове читання молитовного правила духовні особи радять з декількох молитов і поступово додавати до цього списку по одному новому тексту. Такий прийом допоможе долучитися до ритуалу природно і невимушено.

Церква настійно рекомендує дотримуватися правила всім віруючим, проте далеко не кожній православній людині це вдається — свої корективи вносить скажений темп сучасного життя. Найчастіше на читання молитов часу залишається зовсім мало, а хто вірує змушений вимовляти тексти поверхово і квапливо, без відповідного молитовного настрою.

У підсумку, виходить так, що ця щоденна традиція просто зводиться до механічного ритуалу, а благоговіння, повагу і увагу, які повинні обов’язково супроводжувати даний обряд, відходять на другий план.

Звичайно, повністю нейтралізувати таку тенденцію навряд чи вдасться, але максимально мінімізувати її можна, приділяючи належну увагу текстам, включеним в Молитовне правило.

Повний текст молитов, з усіма наголоси і правилами можна скачати за посиланням. Роздрукуйте його для зручності.

У наше століття постійного поспіху вечірні священні тексти є одними з найпоширеніших. Викликано це тим, що тільки в кінці важкого дня, перед сном, зайнята людина може дозволити собі повністю розслабитися, залишитися наодинці зі своїми думками і Господом. Це єдиний час, коли можна поговорити з Богом, знаючи, що ніхто і ніщо не завадить цьому, глибоко особистим, процесу.

Проміжок часу, що передує сну, можна провести за прослуховуванням або переглядом записів з християнськими бесідами або молитвами. Але найкраще молитися самому. Крім них, є велика кількість інших православних молитов, розрахованих на різні випадки життя.

Прослухати її можна в відео:

Інші православні молитви

Коротка, перед сном

Коротка молитва перед сном доречна буде в тому випадку, якщо віруючому катастрофічно не вистачає часу на розмови з Господом (не важливо, в силу яких причин). Цей текст вимовляти потрібно, вже лежачи в ліжку, пошепки або про себе:

Основна ідея — хвала і вдячність Богу. Незважаючи на стислість, ці священні слова мають здатність зміцнювати в серці православну віру і привести молиться до справжнього дива. Під їх впливом відступають життєві труднощі, на краще змінюється доля віруючого.

Всевишньому

У тому випадку, якщо у віруючого з якихось причин не виходить щовечора читати Молитовне правило, не забороняється звертатися до Бога за допомогою інших православних молитов. Священні тексти можна використовувати з метою отримання допомоги і підтримки від Всевишнього.

Важлива умова: читати слова необхідно з усією душею, а віра, що виходить від того, хто молиться, повинна бути щирою і непохитною.

Волання до Бога про допомогу не повинно відбуватися раз — звертатися до Господа потрібно регулярно і, в першу чергу, висловлювати свою подяку Творцеві. Для цих цілей підійде наступний текст:

Перед даної молитвою до Господа можна розповісти простими словами про своє прохання, поділитися терзають душу думками і страхами. Значне полегшення віруючий відчує вже через кілька днів застосування наведеного тексту.

Ангелу-Хранителю

Православна людина ніколи не повинен забувати про своє найголовніше помічника і захисника — Ангелі-Хоронителя.

Молити свого небесного заступника можна за будь-яких обставин: в радості і в горі, з проханням або без неї.

Для щоденного читання перед сном рекомендується наступна молитва, адресована Ангелу-Хранителю:

Найкраще, якщо текст буде виголошено тричі, безпосередньо перед відходом до сну. Молитва допоможе віруючому стати краще, позбавить його голову від тяжких дум. Перші результати від застосування помітні стануть вже через кілька тижнів.

користь

Проголошення вечірніх молитов допоможе заручитися підтримкою вищих сил, очистить думки і свідомість від негативу, усуне переживання, тривоги і стреси, захистить від неприємностей і небезпек, привнесе в життя молиться умиротворення, приверне позитивні події.

А спокійний стан, зазвичай наступає після читання священних текстів, найсприятливішим чином позначиться на сні, захистить від кошмарів і безсоння, дасть людині можливість відпочити і набратися сил до майбутнього дня.

Ссылка на основную публикацию