Молитва Божої Матері — Пом’якшення злих сердець

Молитва, звернена до Семистрельной Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» (інші назви – «Семистрельная», «Симеоново проречение»), спрямована на умиротворення і спокій ворогуючих людей. Перед іконою Богородиці «Симеоново пророчение» моляться за своїх недругів, просять пом’якшити їх серця. Ікона Семистрельной Богоматері також допомагає полегшити душевні муки, подолати ворожість у відносинах, поселяє в людських серцях милосердя.

Текст молитви Семистрельной Божої Матері «Пом’якшення злих сердець»

Молитися Пречистої Богородиці перед іконою її «Семистрельная» («Пом’якшення злих сердець») потрібно з допомогою наступних текстів:

Опис ікони Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець» («Семистрельная»)

Лик Богоматері «Пом’якшення злих сердець» дуже схожий з «Семистрельной» іконою Пресвятої Богородиці, тому обидві вони об’єднані назвою «Семистрельная». Відмінність між ними укладено в розташуванні стріл:

  • у «Семистрельной» стріли, пронзившее серце Богородиці, розташовані по дві сторони: три – з одного боку, чотири – з іншого;
  • у Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» розташування стріл наступне: три – ліворуч, три – з правої сторони, одна – знизу.

На іконі «Пом’якшення злих сердець» Пречиста Богоматір зображена на самоті, з простромлених сімома мечами (стрілами) серцем. Іноді зустрічається і різновид, де Пречиста Діва Марія написана з немовлям Христом на колінах. Сім мечів (стріл) виступають символом пророцтва, даного святим Симеоном Богоприїмцем в Єрусалимському храмі під час Стрітення. Він передбачив, що на частку Богородиці чекає багато випробувань, смутку і горя при вигляді того, як страждати буде Син її. Мечі вибрані не випадково: вони означають кровопролиття.

Символічним значенням наділена і сама цифра 7. У Священному Писанні 7 – це знак повноти, надлишок чого-небудь. У випадку з іконою – це повнота горя і серцевих мук, які випали на долю Пресвятої Діви Марії протягом її земного життя, повнота її скорботи. Богородиця страждає не стільки через мук Ісуса Христа, скільки з семи смертних людських гріхів, пронзающих її душу. Таким чином, мечі (стріли) виступають ще й символом гріховних пристрастей.

Походження ікони «Семистрельной» Божої Матері»Пом’якшення злих сердець»)

Ікона «Семистрельной» Богоматері надзвичайно шанована серед віруючих. Батьківщиною ікони вважається Вологодчина. Спочатку вона перебувала в Іоанно-Богословської церкви, яка була розташована на березі річки Тошни. Протікає ця річка недалеко від Вологди. Про її походження збереглося одне цікаве переказ.

Розповідає легенда про одного селянина з Кадниковского повіту, який багато років мучився від невиліковної кульгавості. Одного разу йому привидівся сон, в якому Божественний голос повідав про те, що його хвороба буде зцілена, якщо він знайде в дзвіниці Богословській церкві ікону Пресвятої Богоматері, з вірою помолиться їй, попросить лікування.

Селянин прийшов у храм, розповів про свій сон, попросив впустити його всередину дзвіниці, але священнослужителі відмовилися виконувати його прохання, і так 2 рази. Чоловік прийшов і втретє, і його завзятість з наполегливістю зробили своє. Селянинові дозволили піднятися на дзвіницю, і він відразу ж відшукав образ «Семистрельной» Богоматері.

Ікона виконувала функцію сходової ступені, і дзвонарі просто ходили по ній, ні про що не підозрюючи. Жахнувшись випадковому блюзнірства, церковнослужителі добре відчистили і відмили образ, привели в належний вигляд, а потім відслужили молебень, в процесі якого селянин старанно молився. Відразу після цього сталося диво: хвороба його відступила, він повністю зцілився. Так православна церква отримала ще одну ікону – образ «Семистрельной» Пречистої Діви Марії.

Особливу славу образ «Семистрельной» Богоматері отримала в 1830 році, коли у Вологді лютувала епідемія холери. Жителі міста провели хресний хід навколо міських стін на чолі з іконою. Після цього хвороба пішла на спад, а незабаром епідемія припинилася остаточно.

Чудотворна ікона зникла з Іоанно-Богословської церкви після фатального 1917 року. З 1930 тут не проводилися богослужіння. Прихід відновив свою діяльність у 2001 році, але ікона «Семистрельной» Богоматері так досі і не повернулася на батьківщину.

У яких випадках звертатися до ікони Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець»?

Читаючи сильну молитву перед образом Пресвятої Богоматері «Пом’якшення злих сердець», можна домогтися поліпшення відносин між членами сім’ї, між родичами і близькими людьми, між чоловіком і жінкою, між дітьми і їх батьками.

«Семистрельная» Богородиця здатна захистити від спалахів гніву, злості і роздратування (як власних, так і інших людей), від чужої нетерпимості. Допомагає ікона при будь ворожнечу між членами родини або товариства. До Богородиці з молитвою звертаються і під час воєнних дій: її просять про захист від ворожого нападу.

Ссылка на основную публикацию