Мокра хімія

У моді завжди залишаються привабливі локони. Якщо волосся від природи прямі, то для створення красивих кучерів використовуються бігуді, плойки, завивки. Навіть таку процедуру, як мокра хімія, можна виконати в домашніх умовах. Створюється вона на довгі і короткі пасма.


У порівнянні з гарячими бігуді і розпеченими плойками косметичні засоби не впливають негативно на стан волосся. Тим більше що можна створювати багато зачісок, не витрачаючи на укладку багато часу.

особливості процедури

Завивка локонів відбувається через ослаблення кератину від хімії. При цьому не відбувається розкриття волосяних лусочок. Завдяки цьому накручені на коклюшки прядки швидко стають у вигляді завитків.

У багатьох інструкціях вказано, що для закріплення бажано використовувати перекис водню, розбавивши слабкий розчин. Це впливає на відновлення щільності кератину, тому виходить зачіска у вигляді локонів. Виходить, що ефект мокрої хімії зберігається завдяки фіксації.

Пружність локонів забезпечується за допомогою:

 • хімічного складу;
 • тривалості його витримки;
 • індивідуальних особливостей (нормальне волосся завиваються краще);
 • температури в приміщенні вище 20 градусів.


Потрібно пам’ятати, що друга завивка не буде такою ж успішною, як перша, оскільки зруйнований кератин слабо реагує на хімію. Щоб волосся завилося, потрібно дочекатися їх відростання.

Переваги і недоліки

До плюсів мокрою завивки відноситься:

 • виконується на довгі і короткі волосся;
 • результат зберігається близько 6 місяців, а з плойками і коклюшу тільки 1 день;
 • з’являється обсяг від коренів;
 • не потрібно витрачати багато часу на ранкові укладання;
 • завдяки усуненню великої кількості жирових відкладень не потрібно часто мити голову.

Мінуси мокрою хімії:

 • неможливість завивки пофарбованих пасом;
 • товсті і важкі волосся практично не завиваються;
 • необхідно підрівнювання кінчиків для створення акуратною зачіски.

процедура завивки

Як зробити мокру хімію в домашніх умовах? Для цього необхідно виконати наступні етапи.

 1. Необхідно помити голову, але при бажанні можна зробити ще й стрижку.
 2. Від потиличної частини необхідно взяти пасма квадратами, подібними діаметру бігуді, а потім закріпити їх зажимами.
 3. Склад потрібно наносити за допомогою губки. Він розподіляється від кінчиків до коренів.
 4. Потім пасмо протягується в коклюшки. Її слід накрутити, зафіксувати стрічкою, обробленої складом. Фіксуються бігуді за допомогою гумового затиску. Потім використовуються залишки хімічних засобів.
 5. У перукарнях умовах для поліпшення дії завивки застосовується пар, що виділяється зі спеціального пристрою.
 6. Через встановлений за інструкцією час потрібно помити голову, а потім зафіксувати кучері.

Мокра хімія на середні волосся в салоні коштує близько 1800 рублів. Це дозволяє знайти гарні і пишні локони на 6 місяців.

Особливості процедури з короткими стрижками

Процедура частіше виконується саме на коротке волосся. Мокра завивка буде ідеальною, якщо слідувати порадам професіоналів.

 • Необхідно помити волосся для створення пружних кучериків.
 • Потім потрібно закручувати пасма від коренів до кінчиків. Це дозволить зробити їх міцними.
 • Розміщувати коклюшки потрібно рівномірно для симетрії зачіски.
 • Щільність рядів бігуді буде максимальною.


Бажано використовувати дерев’яні коклюшки, оскільки вони не здатні реагувати на хімічні засоби. Але можна скористатися полімерними бігуді.

Процедура з довгим волоссям

Для створення хімії на довге волосся застосовуються щадні кошти, які нешкідливі для локонів. Бажано користуватися підживлює складами. Фіксація виконується пінкою або лаком, який створює ефект «мокрого волосся».

Процедура на довге волосся аналогічна обробці коротких. Мокру хімію не варто вибирати власницям жирного пасом, так як зачіска буде мати неохайний вигляд.

Особливості вертикальної мокрою завивки

 • Вертикальна (спіральна) завивка виконується тільки з довгим волоссям.
 • «Спиральки» створюються за допомогою накручування прядок-джгутів на коклюшки у вигляді конуса. Вийдуть дрібні завитки, а «мокрий ефект» створюється за допомогою гелю.
 • Необхідно визначитися з розмірами кучериків. Для цього пасма накручуються на звичайні бігуді, щоб можна було подивитися на результат.
 • Хімія із середніми волоссям і з чубчиком представляє безліч укладок. Короткий чубчик годі й завивати або завити один раз плойкою. А довга чубчик буде наполовину коротша завивки, і тому стане привабливішою.

Принципи догляду після завивки

Мокра завивка виглядає оригінально. Щоб вона завжди була акуратною і красивою, необхідний відповідний догляд.

 • Мити голову потрібно за допомогою лікувальних шампунів. Для ополіскування будуть потрібні бальзами, а для підживлення — натуральні маски. Такий підхід дозволить відновити пошкоджені локони, зробити їх міцними і блискучими.
 • Особливий догляд потрібен довгим волоссям, оскільки з ними процедури хімії тривають довше, та й склад використовується в більшій кількості.
 • Гелі, що дозволяють створити ефект «мокрого волосся», роблять локони блискучими і пишними. Але так як зараз в моді природність, то слід створювати легкий ефект.

Правила укладання

Для укладання використовуються спеціальні косметичні засоби. Можна скористатися наступною технікою виконання укладки.

 • За допомогою стайлінгу потрібно зволожити волосся.
 • Чубчик слід зачесати на один бік.
 • Скронева частина пригладжується гелем.
 • Макушечную частина волосся треба наїжачити.
 • Фіксація виконується лаком.

Особливості спіральної техніки

Техніка здійснюється з використанням видозмінених коклюшек. Пасма необхідно скрутити в джгут і по спіралі накрутити на коклюшку. Витки повинні щільно прилягати одне до одного.

У напрямку джгут і накручування локонів повинні бути однаковими. Після цього виконується закріплення волосся, обробка складом і фіксація.

Японська техніка

Серед існуючих видів хімії є японська техніка, при якій застосовується липидно-протеїновий комплекс. Процедура призначена для проблемних волосся. У підсумку виходить стійка шовковиста завивка. За допомогою комплексу волосся стають еластичними і блискучими. Завитки будуть середніми по жорсткості. Більше хімія підходить для довгих локонів.

З японською технікою застосовується поліетиленова шапочка з отворами. Через них акуратно простягаються пасма. Після цього відбувається обробка хімічним складом. Шкіра голови не буде стикатися з хімічним складом, тому японська техніка відмінно підходить з проблемами шкіри.

Мокра завивка вважається однією з популярних процедур. При ній використовуються надійні вертикальні бігуді, щадні косметичні засоби. В результаті виходять прекрасні кучері, які зберігаються протягом 6 місяців. А для повного відновлення необхідно користуватися лікувальними шампунями і бальзамами. Також для цього використовуються народні засоби -Приготування масок. Для цього застосовуються масла, трав’яні відвари, натуральні продукти і аптечні засоби.

Мокра хімічна завивка — кращий спосіб отримання доглянутою зачіски. Змінювати її можна буде за своїм бажанням. З технікою виходять прекрасні дрібні кучерики без «пухнастості». Волосся будуть акуратно укладеними і красивими на вигляд.

Ссылка на основную публикацию