Michael Ashley: висловлювання чемпіона світу в натуральному бодібілдингу про стероїди .. і не тільки

Michael Ashley — це легенда натурального бодібілдингу. Він ніколи за його власними словами не приймав анаболічні стероїди і був затятим противником їх використання. Після завоювання титулу чемпіона світу залишив кар’єру в професійному бодібілдингу, так як зрозумів, що змагатися з новим поколінням стероїдних «мутантів» марно. Нижче витримки з інтерв’ю з Michael Ashley, в яких спортсмен порівнює дві епохи: до і після стероїдів.

Висловлювання Michael Ashley про натуральному бодібілдингу та стероїдах

Про харчування

«Будучи натуральним бодибилдером було дійсно непросто готуватися до змагання (мається на увазі Arnold Classic в 1990 році). Слідувати режиму харчування і підтримувати м’язову масу значно складніше.

Напередодні змагання ми ставали агресивними, так як то чим ми займалися було неприродним для людського організму.

До змагання я прийшов з 3% рівнем жиру. Сьогодні ми знаємо, що це абсолютно нереальна цифра. Нормою є 6-10% для чоловіків. Те що зробив я, було значно нижче норми. І повірте, для натурального спортсмена це було дійсно значно складніше.

Пам’ятаю, що з’їдав тоді неймовірну кількість калорій — близько 5000 калорій в день. Це було дуже багато їжі. Мені доводилося вживати тригліцериди із середньою довжиною ланцюга (на основі пальмової та кокосової олій) тільки для того, щоб забезпечити денну потребу в калоріях, коли є було вже неможливо. Але я був абсолютно щасливий від того, що йшов чесним шляхом. »

Рекомендуємо: Michael Ashley: програма сушіння тіла в натуральному бодібілдингу на понад висококалорійної дієті

«Слідувати дієті і підтримувати м’язову масу значно складніше, коли ти натуральний бодібілдер«

Про тренування

«Що стосується тренінгу, під час підготовки до Arnold Classic в 1990, не було нічого надприродного. Я використовував методику, яка називається періодизація. У той час багато спортсменів навіть не знали про неї. Мені пощастило взяти саме її на озброєння. Тоді я якось звернув увагу на те, як тренуються важкоатлети і мені здалося, що в цьому щось є.

Манера тренуватися бодібілдерів була заснована більше на інстинкті, не було правил, робили так як здавалося правильно. Те ж, між іншим, відбувається і зараз серед багатьох професіоналів і аматорів.

Під час тренувань я чергував цикли силових навантажень і гіпертрофії. Це дозволило мені досягти форми, яка була б неможлива, якби я застосовував один підхід: спочатку ви тренуєте силу м’язів, потім працюєте над їх обсягом, це дає можливість нарощувати ваги і відповідно розмір м’язів.

Таким чином, мій підхід до тренувань був підходом спортсмена важкоатлета, який прийшов в бодібілдинг і використовував різні цикли. Думаю саме це дозволило мені придбати чудову форму і не боятися з’їдати значну кількість калорій. Так як в той час, більшість бодібілдерів були дуже стурбовані питаннями харчування та просто боялися є багато. »

Рекомендуємо: Натуральний бодібілдинг. Як набрати м’язову масу? Керівництво для початківців

Для підготовки до змагань Michael Ashley використовував методику важкоатлетів, яка називається періодизація: «спочатку ви тренуєте силу м’язів, потім працюєте над їх обсягом»

Про анаболічних стероїдах

«Чи було у мене коли-небудь спокуса спробувати стероїди? Ніколи.

Було просто азартно змагатися без них і я вибрав саме цей шлях просто тому, що не хотів ризикувати.

З деякою точки зору плюсів в цьому було мало. Але через мою позицію бути натуральним мене запрошували на різні заходи і я був оточений позитивну ауру.

Сьогодні все ще є ті, кому подобається чистий шлях, прихильники натуральності (ті, хто не використовує стероїди), але раніше їх було більше. 

Сьогодні практично немає тих, хто б сильно обурювався з приводу застосування стероїдів у бодібілдингу. Моя особиста позиція така, що я ніколи не засуджую нікого за це. Кожен спортсмен, який з’являється на професійному подіумі, незалежно від того, які препарати він застосовує, тяжко працював в залі і за це заслуговує захоплення. Але в той час, коли одні турбіруют себе, я цього не роблю. У цьому відмінність. »

Рекомендуємо: Наскільки натуральний сучасний натуральний бодібілдинг?

Про висококалорійної дієті

«В історії завжди були бодібілдери, яким вдавалося досягти дивовижних результатів в своєму тілі без стероїдів та інших препаратів. Хоча, як правило, завжди знаходилися ті, хто сумнівався в їх натуральності.

Сьогодні, коли мені 50 для мене не проблема досягти такого ж рельєфу як у стероїдних хлопців. Але я можу з упевненістю сказати, що ніколи не досягну їх розмірів. З моїм рівнем дисципліни і підходом до харчування я без проблем можу досягти необхідної форми.

Що ще зробило мою особистість шірокообсуждаемой — це те, що я зміг не тільки досягти чудовою форми, а й підтримувати її. Коли я говорив колегам, що з’їдаю 5000 кал в день (що було неймовірним для спортсменів з моїми параметрами) вони просто відмовлялися робити те ж саме.

Сьогодні все змінилося і висококалорійні дієти стали популярними. Я був піонером у використанні дієти з високим вмістом калорій. Сьогодні ми знаємо, що це сприяє підтримці м’язової маси. Цього не можна забезпечити при калорійності 1800-2500 кал. »

«В історії завжди були бодібілдери, яким вдавалося досягти дивовижних результатів в своєму тілі без стероїдів та інших препаратів … Я був піонером у використанні дієти з високим вмістом калорій»

«Як я прийшов підвищується до 5000 кКал. Одного разу коли вчені досліджували мене в університеті Арізони (суть і умови експерименту описані в матеріалі Michael Ashley: програма сушіння тіла в натуральному бодібілдингу на понад висококалорійної дієті), вони оцінили мою швидкість метаболізму в спокої на рівні 60-70% від загального числа калорій з’їдаються мною . Це становило близько 2000 ккал. Тоді професор сказав: «спробуй збільшити до 4000 кКал». Я зробив це. Через деякий час, дослідники оцінили рівень вмісту жиру шляхом зважування під водою і виявили, що мені виходить підтримувати м’язову масу і рівень жиру в нормі і прийшли до висновку, що слід спробувати ще збільшити калорійність. »

«У той час серед моїх знайомих був John Parillo Ohio, він був великим фаном тригліцеридів з середньою довжиною ланцюга. Ми обговорили з професором можливість їх вживання, щоб за їх рахунок збільшити калорійність раціону до рекомендованої. Це жири із середньою довжиною ланцюга і вони дають ефект багато в чому схожий з вуглеводами. »

Рекомендуємо: Правильне харчування для набору м’язової маси: 7 рекомендацій від експертів

«Плюс до всього я тренувався значно серйозніше, ніж більшість хлопців у залі. Я тиснув в прісіде 315 кг. Пам’ятаю якось в 80-их я брав участь в змаганнях з бодібілдингу, а через два тижні — з пауерліфтингу. У той час багато говорили, що якщо ти пішов у бодібіодінг, ти зовсім не зобов’язаний бути важкоатлетом. Сьогодні є дійсно сильні бодібілдери, наприклад Chris Cormier. »

«Я тренувався значно серйозніше ніж більшість хлопців у залі»

Чому я пішов з професійного бодібілдингу

«Чому я пішов з професійного бодібілдингу? На це були дві причини. Перша — необхідно було бути реалістом. Я вибрав шлях без анаболічних стероїдів.

Для мене бодібілдинг був з одного боку хобі, з іншого — коли я почав брати участь в професійних змаганнях — він став джерелом доходу. Тому, коли я побачив, що тестування на застосування заборонених препаратів на професійних шоу було скасовано, я повинен був бути реалістом, так як гроші платили тільки тим, хто потрапляв в топ-5.

Деяким атлетам виходить заробляти з контрактів зі співробітництва з іменитими брендами, у мене теж був такий з Weider, але цього було недостатньо. До того ж, у мене в той час була травма плеча. Я як і раніше люблю цей спорт, вважаю його одним з найкращих, але коли мова йде про професійні змагання — потрібно бути реалістом. »

«Сьогодні бодібілдинг належить мутантів з коміксів. Я їх не засуджую, але вони дійсно величезні. І мені здається, що суспільство в цілому диктує свої вимоги до різних своїм сферам, в тому числі і бодібілдингу, і каже: чим більше ти і м’язистий, тим краще, винагороджуючи великою кількістю овацій і оплесків.

Не важливо наскільки ти чудовий спортсмен, важливий розмір. І так як люди платять гроші за те, щоб подивитися на неймовірних розмірів хлопців, то це їх стимулює продовжувати робити те, що вони роблять і шукати методи для того, щоб перевершити інших і зірвати більше захоплених аваціі. 

Чесно кажучи, раніше було набагато цікавіше змагатися, зараз просто інше покоління бодібілдерів. »

«Чесно кажучи, раніше було набагато цікавіше змагатися, зараз просто інше покоління бодібілдерів»

Про відміну бодібілдингу тоді і зараз

— Але що конкретно змінилося зараз в порівнянні з тоді? Сучасні бодібідери еволюціонували генетично, змінилися методи тренувань, харчування, застосовні препарати?

«Я б не сказав, що питання в генетиці. Але сьогодні хлопці з цього сорту більш схильні до експериментів. Також, я думаю, що покращилася підтримка з боку науки.

Раніше, 20 років тому, і навіть раніше, ми більше покладалися на те, що нам здавалося буде працювати.

Сьогодні існує величезна кількість досліджень, на підставі яких будуються програми тренувань і харчування, також створено безліч фармакологічних препаратів. 

Не хочу сказати, що тільки бодібілдинг став більш орієнтованим на медикаменти, це відбувається з усім спортом в цілому. І тільки тому, що бодібілдери зовні виглядають не так, як інші люди, ми схильні вважати, що цьому причина — фармакологія. »

Не хочу сказати, що тільки бодібілдинг став більш орієнтованим на медикаменти, це відбувається з усім спортом в цілому

— З вашої точки зору, який аспект є найважливішим в професійному змагальному бодібілдингу?

«Самопрезентація. Не думаю, що сьогодні спортсмени вміють презентувати себе також добре, як тоді.

Раніше ми приділяли самопрезентації більше уваги. Сьогодні багато хлопців на сцені дійсно чудновати: найчастіше вони тільки виходять на сцену, розкидають руки, піднімають їх і чекають реакції публіки, замість того, щоб показати себе, пограти мускулами під музику, викликавши захоплені вигуки схвалення з боку глядачів. »

Ссылка на основную публикацию