Механічне чищення особи

Основна причина прищів — це забиті пори, в яких починають розмножуватися хвороботворні бактерії. Тому проблема очищення пір стає дуже актуальною, якщо ви страждаєте від вугрової хвороби. Для цього можна використовувати різні способи. Більшість людей застосовують маски і скраби — їх можна швидко і легко приготувати в домашніх умовах. Однак ці способи не дозволяють витягнути всю грязь з пір. Найефективнішим способом є механічне чищення особи.

Що вона собою являє? Це механічний тиск на шкіру, за допомогою якого все застояне шкірне сало виштовхується з сальних проток назовні. За своєю суттю це звичайне видавлювання, тільки виконується воно в косметичному салоні фахівцем-косметологом. І при цьому в обов’язковому порядку повинні бути дотримані підготовчі та дезінфікуючі процедури. Незважаючи на гадану простоту, механічне чищення — це досить серйозна справа, і при неправильному його виконанні можна сильно нашкодити шкірі.

Підготовка до процедури

Механічна чистка обличчя більше підходить для людей з жирним або комбінованим типом шкіри. Люди з товстою шкірою переносять її легше, ніж люди з тонкою і чутливою. Людям, страждаючим куперозом, ця процедура взагалі протипоказана. Протипоказана вона також тим, у кого герпес, екзема і алергічний дерматит.

Мало хто знає, що до цієї процедури потрібно підготуватися. Підготовка полягає в застосуванні протягом тижня зволожуючого крему (природно, крем не повинен бути комедогенним). Як альтернативу, можна зробити 2 зволожуючі маски з інтервалом в 3 дня.

Крім цього, протягом тижня один раз в день необхідно протирати обличчя саліциловим спиртом. Це служить для того, щоб прибрати запалення, якщо такі є, і запобігти появі нових запалень. Взагалі, якщо у вас на обличчі багато великих червоних запалених прищів, механічне чищення робити не рекомендується.

Ще одним важливим етапом підготовки до процедури є правильний вибір косметолога. Умовно його можна розбити на кілька етапів:

 • Найпростіше і очевидне — спробувати через Інтернет накопати відгуки про косметичному салоні, а ще краще — про працюючих в ньому конкретних фахівцях.
 •  Коли будете записуватися на прийом, чи не посоромилися поцікавитися, яку освіту має косметолог. Освіта повинна бути медичним, і якщо не вищим, то хоча б на рівні медучилища.
 • Оцініть зовнішність самого косметолога. Якщо його (її) особа сама вимагає механічного чищення, сміливо розвертайтеся і йдіть з цього салону. «Спеціаліст», який не в змозі привести в порядок свою шкіру, не допоможе і вашої.

Не лінуйтеся правильно підійти до вибору фахівця. Адже ви не тільки можете втратити гроші, вам можуть грунтовно зіпсувати зовнішній вигляд.

Як проводиться механічне чищення

Сама процедура складається з наступних етапів:

 1. Видалення косметики (якщо ви їй користуєтеся)
 2. Очищаюча маска — пілінг для видалення бруду і відмерлих клітин з поверхні шкіри. Її застосовують не скрізь (тобто в деяких салонах таку процедуру не роблять), і те, що вона використовується в даному конкретному салоні, говорить на його користь.
 3. Дезінфекція шкіри. Це обробка шкіри антисептиком, наприклад, хлоргексидином або перекисом водню (3%). Цей етап дуже важливий, тому що існує 2 можливості занесення інфекції: з рук або з інструменту, яким проводиться чистка, або ж з самої шкіри. За допомогою цього етапу усувається друга можливість.
 4. Розпарювання особи. Зазвичай воно робиться за допомогою вапоризатора — невеликого приборчика, видуває пар на шкіру. Під впливом гарячої пари пори розширюються і шкірне сало в них стає м’якше, а потім легше віддаляється.
 5. Власне механічне чищення особи. Це видавлювання шкірного сала з пор, що може вироблятися як руками, так і спеціальними пристосуваннями, якими є ложка Уно або петля Відаля. Особливої ??різниці між цими пристроями немає.
 6. Якщо чистка проводиться руками, вони повинні бути обмотані в стерильний бинт або одягнені в стерильні рукавички. Саме на цьому етапі можна занести в шкіру якусь інфекцію. Тому використання правильно стерилізованих пристосувань завжди краще використання рук. В ході чистки повинна періодично проводитися дезінфекція за допомогою хлоргексидину або перекису водню.
 7. Завершальна обробка. Після закінчення чищення шкіра обробляється спиртовмісних засобом. Таким як спиртова настоянка календули або саліциловий спирт. Це робиться для дезінфекції та закриття пір.
 8. Нанесення заспокійливої ??маски. Як правило, це маски з саліцилової кислотою. Після маски вам можуть запропонувати дарсонвалізацію — обробка запалених ділянок за допомогою струмів. Ефект від цієї процедури досить спірне, однак якщо коштує недорого — погоджуйтеся.

Догляд за шкірою після чистки

Після заспокійливої ??маски і дарсонвалізації вас, як правило, відправляють додому. В цей день вам не можна вмиватися і взагалі доторкатися до шкіри. Можуть ще порекомендувати заспокійливі крему, але потрібно стежити, щоб вони були на водній основі.

Хорошим варіантом є використання замість крему антисептичної пудри. Її можна приготувати самостійно, змішавши в однакових пропорціях дитячу присипку і подрібнені таблетки метронідазолу. Можна замість метронідазолу використовувати порошок стрептоциду.

Якщо після чистки залишилися червоні запалені ділянки на шкірі, протирайте їх спиртовим розчином календули раз в день протягом 5-и днів. Якщо ваша шкіра погано переносить спирт, можна самостійно приготувати лосьйон для протирання з горілки і аспірину: 3 таблетки аспірину перемішати з 50-ма грамами горілки.

Замість протирання лосьйонами можна протягом п’яти днів наносити перед сном на шкіру Пантенол або Бепантен плюс. Бепантен плюс є більш кращим варіантом, так як додатково містить потужний антисептик хлоргексидин.

Після проведення механічного чищення протягом тижня не рекомендується наступне:

 • доторкатися до шкіри;
 •  відвідувати сауни та лазні (і взагалі будь-які місця, де шкіра може розпаритися);
 • займатися спортом;
 • відвідувати басейн;
 • засмагати.

Відгуки про процедуру

Ніщо не несе в собі стільки корисної інформації, як відгуки конкретних людей, які зазнали «на своїй шкурі» цю процедуру. Перелопативши в мережі купу відгуків, можна сказати, що приблизно 95% з них позитивні. Нижче наводяться деякі з них. Механічна чистка обличчя відгуки:

Аня, Ставрополь:

«У молодості мені доводилося дуже часто робити механічне чищення особи в косметичному салоні. Причина була в тому, що в молодості я змучилася від прищів. Тривало це досить довго. Процедура давала короткочасний позитивний ефект. Після неї запальний процес ненадовго припинявся. Але тоді я ще не знала, що потрібно було лікувати причину хвороби, а я лікувала тільки симптоми. Зараз розплачуюсь за це, тому що регулярні чистки розтягнули мені пори. Як спосіб лікування вугрової хвороби механічне чищення нікому не раджу. Необхідно лікувати першопричину. Для цього йдіть до дерматолога і проходите обстеження. »

Вероніка, Архангельськ:

«Моя шкіра — комбінованого тиру, і іноді вона приносить мені багато клопоту. Природно, що в перехідному віці з такою шкірою мене відразу ж відвідали прищі. Тому першу механічну чистку особи я зробила приблизно в 15 років і з тих пір періодично її роблю, У принципі, її можна було зробити і вдома, але вдома інші турботи.

На першому етапі чищення можна розслабитися — тобі просто розпарюють особа, роблять всякі там маски і протирають обличчя всякими лосьйонами. Сама процедура чистки — трохи хворобливий, хоча терпіти можна. Найнеприємніше це те, що пару днів на обличчі можуть зберігатися червоні плями, а взагалі рекомендую … »

Аліна, Москва:

«За фактом мою шкіру можна назвати проблемною, з вузькими глибокими порами. У таких порах часто виникає закупорка і на шкірі з’являються чорні крапки. Особливо на щоках. Видавлювати самостійно я їх не можу — надто вже глибоко сидять. За два роки я поміняла 3-х косметологів і прийшла до такого висновку: механічна чистка обличчя — це звичайне видавлювання. Головне, щоб дотримувалися всіх заходів, що забезпечують стерильність, щоб не занести на шкіру нову інфекцію. Інакше замість чистої шкіри ви отримаєте купу нових прищів.

Сама ця процедура далеко не з приємних. Чим більше запущено особа, тим більше буде больових відчуттів. Однак результат того вартий. Я роблю чистку приблизно раз в 3 місяці. »

Христина, Київ:

«Я вже звикла регулярно відвідувати цю процедуру. І з кожним разом вона для мене все менш болюча. Я не чекаю, коли мої пори остаточно заб’ються, а заздалегідь записуюся до косметолога. На жаль, результат після цього тимчасовий, і через якийсь період чистка потрібно знову. Наскільки короткий цей період — залежить від вашої шкіри. Моя шкіра, на жаль, швидко вбирає весь бруд, але віддає її з працею … І ще: багато що залежить від правильної підготовки шкіри. Зазвичай днів за 10 до механічного чищення я намагаюся зволожити і пом’якшити її різними кремами (тільки не жирними) і масками. З власного досвіду помітила — якщо я це роблю, больові відчуття потім набагато менше. »

Олеся, Мінськ:

«Регулярно роблю собі механічне чищення, у міру погіршення стану шкіри. Це приблизно раз в 3 місяці. Нічого страшного в цій процедурі немає, головне знайти по-справжньому гарного фахівця. Як шукати? Перш за все через відгуки в інтернеті. Якщо він досвідчений, то можна не боятися зіпсованої шкіри і ускладнень.

Зрозуміло, що після самої процедури шкіра буде червоною і з припухлостями. Але якщо косметолог продезінфікував все як треба, почервоніння і припухлість скоро спаде. Ефектом від процедури я задоволена і всім рекомендую … »

Ірина, Москва:

«Особисто для мене ця процедура виявилася неприйнятною. Робила її в перший і останній раз. Не знаю чому — чи в процесі потрапила інфекція через неправильні дій косметолога, або ця процедура не для моєї шкіри, але на наступний день мене всю обсипало червоними запаленими прищами. Довелося терміново бігти до дерматолога, і та виписала мені молочко Відаля, яке почало допомагати на 3-й день. Тепер в косметичний кабінет я не ногою. Така ось історія … »

висновки:

Механічна чистка обличчя — це корисна і іноді необхідна процедура. Однак за однієї умови: її проведення має здійснюватися грамотно і з дотриманням стерильності. Результат в більшій мірі залежить від досвіду, кваліфікації і старання фахівця, що робить вам цю процедуру.

На жаль, дана процедура має лише тимчасовий ефект, тому що не усуває самих причин появи прищів. Через певний час сальні протоки починають забиватися знову, і процедуру необхідно повторювати.

Чи можна робити механічне чищення особи у себе вдома? Спірне питання. Деякі вважають за краще саме це, ніж довіряти свою шкіру рук чужої людини. Якщо ви ретельно виконайте всі процедури по попередній підготовці та дезінфекції, нічого страшного бути не повинно.

Ссылка на основную публикацию