(Lab) Найкращий креатин: проблема якості

Найкращий креатин — той, який відповідає певним критеріям якості, містить найбільше активної речовини і чистий. Зрозуміло, що це звання не належить одній єдиній продукту певного бренду: найкращих може бути безліч. Вашій увазі інформація з сайту авторитетної незалежної лабораторії США про результати тестування якості креатину від різних виробників, найпоширеніші проблеми з якістю.

 Найкращий креатин: поширені проблеми з якістю за результатами тестів незалежної лабораторії

Після використання креатину всередині організму він перетворюється в речовину під назвою «креатинін» — відхід, який зазвичай видаляється через нирки. Рівень його вмісту в сечі використовується для оцінки функціонування нирок. При порушенні технології виготовлення або ж руйнуванні самого креатину, в деяких нестабільних добавках міститься певна кількість креатиніну та іншого побічного продукту — Діціандіамід.

Найпоширеніша причина низької якості креатину — присутність забруднювачів креатиніну і Діціандіамід

При тестуванні в лабораторії, ознакою якості креатину є сумарна частка побічних продуктів креатиніну і Діціандіамід не більше 0.1%.

важливо
Креатин перетворюється на креатинін в воді в кислих умовах [8].

Креатин перетворюється на креатинін (побічний, даремний для м’язового зростання) продукт у воді в кислих умовах

Тестування в незалежній лабораторії показало проблеми з видами креатину в рідкій формі: для них характерна велика частка пошкодженого креатину в формі креатиніну. Незважаючи на те, що креатинін і дициандиамид в невеликих кількостях не уявляють шкоди для здоров’я, але і користі теж немає ніякої і потрапивши в організм вони повинні бути видалені через нирки. Тому, виробники люблять заявляти про те, що їх продукт «на 100% чистий», «на 99% чистий» або ж «не містить дициандиамид», тому що креатин високої якості не повинен містити ці домішки. Питання чистоти актуальне, оскільки дози, в яких приймається креатин, відносно великі: ~ 20 г / сут (близько 4-ох чайних ложок порошку) в фазі «завантаження».

Лабораторний аналіз показує великий відсоток креатину низької якості в рідкій формі

У США з боку держави не здійснюється ніякого контролю якості спортивних спеціалізованих добавок і креатину в тому числі. Місія незалежної лабораторії полягає в тестуванні харчових продуктів в сфері здоров’я, краси та харчування.

Різні добавки креатину від різних виробників тестувалися на предмет:

  • відповідності якості та кількості інгредієнтів на упаковці дійсності
  • присутності забруднення креатинином і дициандиамид
  • здатність правильно руйнуватися в процесі травлення (для нежевательних і не оральних типів)

Рекомендуємо:

(Lab) Якісний протеїн: проблеми, тести, як перевірити | результати експертизи незалежної наукової лабораторії

Результати незалежної експертизи якості добавок креатину

При тестуванні не було виявлено проблем з якістю для креатину в вигляді порошку і жувальних таблеток, але всі три типи перевіряються рідких добавок не пройшли тест з наступних причин:

  • Muscle Marketing USA ATP Creatine SerumTM Unisex — Blueberry: заявлено зміст фірмового креатиновой комплексу 250 мг в порції 5 мл, але не вказано точну кількість креатину. При тестуванні було виявлено, що дійсна кількість креатину в порції — 9.2 мг, тобто менш ніж 5% від заявленого і значно менше, ніж зазвичай використовується. Додатково до цього, було виявлено значну кількість креатиніну — 68 мг — це більше ніж в 7 разів в порівнянні з креатином. Таким чином, на стадії виробництва 250 мг фірмового креатину в цьому продукті насправді містять тільки ~ 77 мг креатину (~ 27% від заявленої кількості). Ця ж проблема невідповідності для даного продукту була виявлена ??і в попередніх тестах.
  • Muscle Marketing USA Endurus Runners Serum Female — Cherry містить ще менше креатину, ніж ATP Creatine SerumTM Unisex — Blueberry тієї ж компанії (дивись вище): всього лише 3.7 мг на 5 мл порцію. Як і для попереднього продукту на упаковці виробник стверджує, що одна порція 5 мл містить 250 мг креатинфосфату власного виробництва. Проте, з 250 мг тільки 1.5% — креатин моногідрат. Продукт також містив досить велика кількість непотрібного креатиніну (55 мг — 22% від розміру порції).
  • VPX Creatine Plasma — Grape Flavor містив заявлені 2.5 г креатину моногідрату в порції, але було встановлено, що на 10 мл порції доводиться 29,4 мг креатиніну і 0.06 мг Діціандіамід (тобто 1.1% від кількості креатину в продукті, що перевищує 0.1 %, прийняті за норму чистоти).

Слід також зазначити, що загальна кількість креатину в добавках від Muscle Marketing USA було дуже малим — менш ніж 20% від тієї кількості, яке використовувалося в клінічних випробуваннях — і абсолютно недостатнє для позитивної дії на м’язову масу.

Всі типи креатину в формі порошків і таблеток пройшли тестування якості. Велика частина з них забезпечує від 5 до 20 г креатину моногідрату в добової порції, як зазначено на етикетці.

Креатин в формі порошку і таблеток в цілому визнаний більш якісним за результатами тестування, ніж в рідкій формі

Відносно одного продукту, Betancourt Nutrition Creatine Chewies, було неясно, скільки креатину він насправді міститься: на упаковці вказувалися лише 10.1 грамів «суміші креатину», що складається з двох форм — креатин і креатин AKG. Оскільки різні форми забезпечують різні кількості фактичного активної речовини (наприклад, в моногідраті його — 88%, в AKG креатині — 47.5%), то при вказівці «суміш креатину» не ясно, скільки насправді його міститься в порції. Проте, тестування показало, що цей продукт мав, принаймні, стільки ж креатину, скільки можна було б очікувати від еквівалентної дози креатину моногідрату. Цікаво, що коли ця ж добавка тестувалася на в 2010 році, суміш складалася з інших типів креатину і фактична частка корисного була на 20% менше тієї кількості, яке можна було б очікувати від рівної дози креатину моногідрату.

Ціна: Серед добавок креатину визнаними якісними за результатами тестування в лабораторії, ціна порції еквівалентної 5 грамам креатину моногідрату варіювала від 0.09 $ до 1.36 $, найдешевша з них — Vitacost Creatine. Цікаво, що щоб отримати стільки ж грам креатину з добавок, які не пройшли тестування (Muscle Marketing USA ATP Creatine Serum Unisex Blueberry і Muscle Marketing USA Endurus Runners Serum Female) необхідно було б заплатити 191.21 $ і 247.03 $ (!) Відповідно, так як вони містили його значно менше.

Серед якісних добавок креатину ціна еквівалентної дози варіює в широких межах від 0.09 $ до 1.36 $ за 5 г

Рекомендуємо:

Як правильно приймати креатин в бодібілдингу? Найдешевший і ефективний метод

Результати незалежної експертизи якості КРЕАТИН / BCAA комплексів

  • BIORhythm AfterGlow Watermelon не пройшла тест з двох причин: чітко не визначена форма використовуваного креатину (названий тільки бренд «KreAlkalyn») містить невелику, але неприпустиму кількість забруднювачів креатиніну і дициандиамид (~ 0.3% від кількості креатин). У порівнянні з іншими продуктами в цьому огляді, зміст креатину в порції невелике (~ 0.5 г), хоча кількість KreAlkalyn креатину можна порівняти і навіть, можливо, вище, ніж в аналогічної порції креатину моногідрату. (Не дивлячись на відсутність інформації про форму креатину, сайт виробника говорить про те, що це буфферізованная форма. В одному з досліджень, проведеному на замовлення виробника моногідрату креатин показано, що KreAlkalyn не є більш ефективним, ніж креатин моногідрат.
  • Six Star Pro Nutrition Creatine X3 — Fruit Punch була схвалена, як і Body Fortress Super Advanced Creatine — Fruit Punch. Слід зазначити, однак, що обидва ці продукту описують склад креатину і ВСАА в термінах сумішей різних форм цих речовин, а не перелік конкретних кількостей кожного інгредієнта. Було виявлено, що частка креатин в суміші Body Fortress і Six Star складає 83,9% і 88%, відповідно, кожна з яких забезпечує більш ніж в 10 разів більша кількість креатину в сервировочной дозі, ніж продукт BIORhythm AfterGlow. Опис ВСАА сумішей в цих обох продуктах, перераховує таурин в якості першого, а значить і самого головного інгредієнта. Тестування показало, що тільки приблизно 5 — 10% від кожної з цих сумішей були ВСАА.
Назва
Результат перевірки
коментар
Креатин (порошок і таблетки)
Креатин (рідка форма)
Комбінірованнаие добавки Креатин / BCAA
Betancourt Nutrition Chewies Так
BodyTech® 100% Pure Creatine Monohydrate Так
EAS® Phos HP — Fruit Punch Так
MusclePharm® Creatine Так
«ON Micronized Creatine Powder Так
Vitacost® Creatine Так
Muscle Marketing USA ATP Creatine Serum Unisex- Blueberry немає Виявлений «креатин сироватки» містить тільки 3.7% від тієї кількості креатину, яке можна було б отримати від еквівалентної порції (0.25 г) моногідрату креатінаОбнаружено 68 мг забруднювача креатиніну на порцію 5 мл (27% від знайденого кількості креатину)
Muscle Marketing USA Endurus Runners Serum Female — Cherry немає Виявлений «Комплекс фосфору креатину» забезпечує тільки 1.5% від тієї кількості креатину, яке можна було б отримати від еквівалентної порції (0.25 г) моногідрату креатінаОбнаружено 55 мг забруднювача креатиніну на порцію 5 мл (22% від знайденого кількості креатину)
VPX Creatine Plasma — Grape Flavor немає Виявлено 29.4 мг забруднювача креатиніну і 0.06 мг Діціандіамід на порцію 10 мл (1.1% від знайденого кількості креатину)
BIORhythm AfterGlow — Watermelon немає Маркування не відповідає вимогам Адміністрації щодо продуктів харчування та ліків США (FDA): не вказано точний склад креатиновой комплексу KreAlkalyn і BCAA комплексу «Amino acids AKG» власного проізводстваОбнаружени забруднювачі креатинін і дициандиамид (0.3% від знайденого кількості креатину)
Body Fortress® Super Advanced Creatine — Fruit Punch Так
Six Star Pro Nutrition Creatine X3TM — Fruit Punch Так

Ссылка на основную публикацию