Л-карнітин як приймати: інструкція із застосування

Якщо ти тут, то швидше за все вже чув про користь карнітину для схуднення або набору м’язової маси і тепер вирішив розібратися з тим, як приймати л-карнітин, щоб запустити процес спалювання жирів і м’язового зростання або чого-там ще. У цьому матеріалі ми дамо інструкцію із застосування, розповімо про рекомендації вчених і бодібілдерів, порівняємо їх між собою, але перш: переконайся, що ти познайомився з думкою вчених в питаннях ефективності карнітину як жиросжигателя і стимулятора м’язового зростання. Може бути, ти передумаєш його приймати ??

Л-карнітин як приймати: рекомендації вчених

Перш за все: карнітин не є добавкою, рекомендованої для спільного вживання.

важливо
: Організм здорових дітей і дорослих синтезує достатню його кількість з амінокислот лізину і метіоніну для задоволення повсякденних потреб, тому немає необхідності здійснення прийомі 7-9. Це стосується і спортсменів, дієта яких багата протеїном, що містить зазначені дві амінокислоти.

Вчені вважають, що для спортсменів немає необхідності в додатковому прийомі L- карнітину, так як в їх дієті досить протеїну для його природного синтезу. Виняток — спортсмени-вегетаріанці

Існують кілька груп людей, яким можна рекомендувати приймати Л-карнітину у вигляді добавок (і то, за порадою і під наглядом лікаря):

1Вегани і вегетаріанці (особливо спортсмени)

У дієті веганів і вегетаріанців немає тваринних продуктів, необхідних для забезпечення внутрішнього синтезу карнітину. Фізичні навантаження збільшують навантаження на серце і м’язи. Недолік карнітину може привести до розвитку побічних ефектів

Рівень карнітину в організмі залежить від того, скільки його надходить з їжею (в основному — м’ясних і молочних продуктів), а також природним синтезом усередині організму. У вегетаріанців і веганів його рівень в організмі менше в 2-6 разів ніж у всеїдних 5,6. У всеїдних близько 75% всього карнітину в організмі надходить з їжею 1.

Для вегетаріанців було б виправданим приймати L-карнітин в вигляді добавок, але дослідження користі додатково прийому для цієї категорії відсутні

2Люді з порушеннями механізму синтезу карнітину

До порушення механізму природного виробництва карнітину в організмі можуть приводити: генетичні порушення, деякі захворювання печінки, нирок, головного мозку, прийом деяких ліків (наприклад, дуже приватно — протисудомні препарати і популярний в спорті милдронат).

3Беременние жінки і люди похилого віку

Прийом карнітину у вигляді добавок рекомендований також вагітним жінкам особливо після 12 тижня (в дозуванні 500 мг у день) 2 і літнім людям після 70 (в дозуванні 2 г в день) 3,4.

Щоб далі заглибитися в тему користі прийому спортивних добавок взагалі, рекомендуємо також ознайомитися з відкликанням лікаря щодо окремо прийому амінокислот у вигляді добавок, в якому розповідається про недоліки окремо прийому речовин, які природа задумала, щоб вони надходили всередину організму в комплексному вигляді.

Стандартна доза карнитина в медицині і спорті — 500-2000 мг.

Л-карнітин як приймати: рекомендації bodybuilding.com

L-карнітин краще приймати з вуглеводами

Bodybuilding.com:

«Деякі ранні дослідження спростовували ефективність добавок карнітину в збільшенні концентрації його в м’язах тільки тому, що при їх проведенні карнітин приймався в неправильний час.

Нові дослідження свідчать, що для максимально ефекту при прийомі карнітину необхідно забезпечити високий рівень інсуліну в крові: це полегшує його потрапляння всередину м’язових клітин, де він активно використовується. З іншого боку, L-карнітин в м’язах посилює дію інсуліну, допомагаючи доставити більше глюкози в м’язові клітини для енергії. «

Bodybuilding.com: Для максимального ефекту рекомендується приймати карнітин з вуглеводами

Експерт Вимагає перевірки з боку науки

Скільки приймати Л-карнітину: дозування?

Bodybuilding.com:

 «Не дивлячись на те, що навіть 1 грам L-карнітину може бути ефективним, доза 2-3 грами рекомендується як оптимальна для того, щоб випробувати максимальні переваги. «

Bodybuilding.com: Оптимальне дозування карнітину — 2-3 грами

Bodybuilding.com:

«Ацетил-L-карнітин легше поглинається шлунком і м’язами, а також мозком, у відсутності їжі. Ця форма L-карнітину може прийматися разом з іншими жиросжигателями (кофеїном, зеленим чаєм), а також прийматися між прийомами їжі. »

Bodybuilding.com: Ацетил-L-карнітин легше поглинається шлунком і м’язами, а також мозком, у відсутності їжі; ефективний для схуднення при прийомі з іншими жірсжігателямі

Як правило Л-Карнитин приймають щодня.

Чи правильно приймати жиросжигатель Л-карнітин постійно або краще робити перерви?

Bodybuilding.com:

«На даний момент, не існує наукових підстав для переодізаціі прийому карнітину. Регулярний прийом забезпечить постійний ефект. »

Коли краще приймати карнітин: до або після тренування?

Bodybuilding.com:

«Найкраще приймати л-карнітин відразу після тренування, але можна і в будь-який інший час разом з їжею багатою вуглеводами або протеїном. У комбінації з іншими жиросжигателями краще використовувати ацетил-L-карнітину.

Карнітин краще приймати разом з 30-40 грамами вуглеводів і 20-40 г білка, переважно під час прийому їжі. Рекомендації стосуються всіх форм карнітину: L-карнітин, L-карнітин L-тартрату або пропіоніл-L-карнітин. »

Bodybuilding.com: Краще приймати карнітин відразу після тренування, але можна і в будь-який інший час в комбінації з вуглеводами і білком

Як приймати l-карнітин для схуднення

Bodybuilding.com:

«Найефективніша стратегія прийому Л-карнітину для схуднення, з точки зору автора bodybuilding.com наступна: 2-3 дози на протязі дня ацетил-л-карнітину з іншими жиросжигателями без їжі на порожній шлунок і 1 доза l-карнітину l-тартрату з їжею після тренування. »

Експерт Вимагає перевірки з боку науки

Ссылка на основную публикацию