Користь вершкового масла

Масло часто позиціонують як «поганий» продукт, що не несе користі для здоров’я: мовляв, підвищує рівень холестерину, погіршує стан артерій, занадто калорійний. Але не кожен з насичених жирів шкідливий — вживання вершкового масла має кілька серйозних переваг.

1. Зміцнює імунітет

Традиційний бутерброд з ранку збагачує організм вітамінами А і D — помічниками у виробництві еритроцитів і протистоянні росту ракових клітин. Є в складі масла, не часто зустрічається, вітамін К, і його «колега» — вітамін Е.

  • Вітамін А важливий для нормального відтворення зубів і зростання кісток, особливо, в дитячому і підлітковому віці. Цей антиоксидант здатний протистояти деяким видам онкологічних захворювань.
  • Вітамін D допомагає в засвоєнні кальцію і фосфору, сприятливо впливає на кісткову систему, контролює зростання небажаних (в тому числі, ракових) клітин.
  • Вітамін Е захищає еритроцити і підтримує стан шкіри в нормі.
  • Вітамін До позитивно впливає на згортання крові, синтез білків, позитивно впливає на регенерацію кісткової тканини.

Ці вітаміни входять в число жиророзчинних, тому використання масла при приготуванні їжі дозволяє отримати від них користь в повному обсязі.
Володіє вершкове масло і антибактеріальними властивостями, захищаючи від патогенних мікроорганізмів, які можуть оселитися в шлунково-кишковому тракті.

2. Насичений жир не є ворогом

Багато десятиліть на нього покладали відповідальність за виникнення важких захворювань і скорочення тривалості життя. Але, виявилося, що «замінники» — знежирені продукти, за рахунок наявності в складі маси інших, не менш шкідливих добавок, наносять ще більш істотний удар здоров’ю.

Насичені жири складаються з прямих ланцюжків вуглецю, які щільно зчіплюють молекули — це перетворює їх в довготривалий джерело енергії. Тому масло не тільки відмінно насичує, але і позбавляє від голоду надовго.

Яких видів жирів і слід побоюватися, так це трансжирів — ними рясніють смажені продукти (особливо, фастфуд), маргарин з низьким вмістом жиру, багато кондитерських виробів.

3. Цей ворог — не жир, а цукор

Відмовлятися від вживання олії і продовжувати зловживати солодким — це шлях в нікуди. Цукор, на відміну від масла, може «нагородити» тільки порожніми калоріями.
Не отримуючи насичення від вживання жирів, людина шукає інший спосіб заповнити запаси енергії — налягає на вуглеводну їжу: хлібобулочні, кондитерські вироби, перенасичені цукром і трансжирами.
Повернення в меню вершкового масла збільшує поживність страв і знімає потребу в зверненні до простих вуглеводів.

4. Масло краще маргарину

Маргарин оманливе схожий на масло: той же жовтуватий відтінок, схожий смак, навіть аромат може бути відповідний. Вабить і невисока ціна, і відсутність у складі «шкідливих» тваринних жирів.

Масло є натуральним продуктом, маргарин — щось інше. Він виготовляється з рослинної олії, що пройшов процес гідрогенізації. Така маніпуляція перетворює природні жири, які були в його складі спочатку, в трансжири — речовини, що провокують виробництво «поганого» холестерину.

Очевидно, що користь такого переробленого продукту сумнівна. Набагато корисніше використовувати натуральне вершкове масло, головне, в невеликих кількостях, тоді негативного впливу на здоров’я можна не побоюватися.

5. Сприяє зниженню ваги

Масло складається з коротких і середніх ланцюжків жирних кислот, які швидко переробляються в енергію, а не зберігаються у вигляді жиру. Також продукт насичує краще, ніж та ж рослинна їжа, рятуючи від переїдання.

В олії містяться високі концентрації груп хімічних речовин, відомих як кон’юговані лінолева кислота. Люди, що займаються бодібілдингом, часто використовують цю добавку в процесі «сушки», бажаючи втратити вагу.

При цьому треба пам’ятати про наявність в 100 г масла 717 ккал і не піддаватися спокусі вжити надмірну порцію продукту.

6. Підвищує працездатність мозку

Масло допомагає підтримувати функціонування мозку в нормі, забезпечуючи його необхідною кількістю енергії. Незважаючи на скромну масу (особливо, в порівнянні з іншими органами), мозок вимагає приблизно п’яту частину всієї, що виробляється організмом, метаболічної енергії.

Жири служать відмінним джерелом палива і навіть можуть стати непоганою альтернативою глюкози (а значить, знизити потребу у вуглеводах і цукрі).
Насичений жир — один з основних компонентів клітин мозку, що обгрунтовує необхідність присутності жирів і, зокрема, вершкового масла, в раціоні.

7. Покращує стан суглобів

  1. При артриті масло допомагає знизити жорсткість суглобів, захищає їх від кальцифікації. Але для досягнення такого ефекту необхідно вживати натуральне, непастеризоване масло.
  2. При остеопорозі масло сприяє засвоєнню кальцію організмом (завдяки вітамінам А і D). Також полегшує стан вживання цільного молока, в той час як знежирене позбавлене цих властивостей.

8. Підтримує щитовидну залозу

Можливо, хтось здивується, але вершкове масло теж є джерелом йоду. Споживаючи продукт на регулярній основі, можна запобігти розвитку зоба.
Допомагає нормальному функціонуванню щитовидної залози все той же вітамін А.

Як бачимо, підстав для присутності вершкового масла в раціоні достатньо, це навіть не беручи до уваги його здатність покращувати смак страв.
Для насичення досить невеликої кількості продукту, тим більше що масло рідко хто вживає окремо — зазвичай його додають в каші, теплі салати, супи або роблять бутерброд з цільнозерновим хлібом.

Кількість, яка не викличе небажаних для здоров’я і фігури наслідків — до 30 г продукту в день (мінімальна порція — 10 г).

Не бійтеся використовувати жири при приготуванні страв, дотримуйтесь почуття міри і вершкове масло принесе організму лише користь!

Ссылка на основную публикацию