Користь риби

Риба — незамінний для підтримки здоров’я продукт. Вона багата унікальними речовинами, виявити які десь ще непросто. Крім того, це джерело якісного білка і корисних жирів. Про її високі смакові якості теж забувати не варто.
Зазвичай рекомендують робити два «рибних дня» в тиждень, але рідко хто дотримується цієї ради. І дарма, адже регулярне вживання риби надає на організм цілющу дію завдяки таким корисним властивостям продукту.

1. Потужний джерело білка і незамінних амінокислот

Навіть якщо заняття бодібілдінгом не входять до списку запланованих справ, певну кількість білка обов’язково для включення в раціон. Він відповідає за побудову кісток, м’язів, хрящової тканини і склад крові. Допомагає виробленню ферментів і гормонів, підтримує здоров’я волосяного покриву, шкіри, нігтів.
Приблизно третина денних калорій повинна надходити в організм з білком. Одним з найбільш насичених цією речовиною сортів риби є палтус (14 г білка в невеликому, 100-г шматочку, і це при скромних 186 ккал).

Необхідність включити рибу в раціон обумовлена ??і змістом амінокислот, службовців будівельним матеріалом в процесі біосинтезу білка.

2. Кислоти омега-3 — гарантія здоров’я для мозку і серця

У рибі є 2 види жирів: омега-3 і омега-6, причому почерпнути їх запаси можна тільки ззовні, організм не здатний до самостійного синтезу цих речовин.
Омега-6 є в рослинних оліях — кокосовому, соняшниковій, оливковій, гірчичне, мигдальному, кукурудзяному.
Омега-3 варто шукати в рибі: лососі, камбалі, тунці, форелі, ікрі (як чорній, так і червоної), скумбрії, трісці, оселедця, сардини.
І якщо рослинними оліями користуються, практично, всі, то збіднений рибою раціон може спровокувати дисбаланс цих двох видів кислот, що загрожує запаленнями, серцево-судинними та аутоімунні захворювання.
Кислоти зменшують запалення в різних системах організму, покращують згортання крові, знижують тиск, стабілізують серцевий ритм.
Благотворно речовини діють і на стан мозку: зменшують ризик зниження когнітивних функцій і виникнення деменції, підвищують пізнавальні здібності, допомагають в терапії депресії.
Якщо палтус — рекордсмен за наявністю білка, то за змістом омега-3 лідерство належить сардина (100-грамова порція риби поставляє в організм половину необхідної денної норми цих речовин).

3. Вітамін D для здоров’я кісток

Для тих, хто живе в місцевості, де переважає сонячна погода, проблема з отриманням вітаміну може бути знята автоматично. Іншим варто регулярно поповнювати запаси антиоксиданту через їжу, але не багато продуктів його містять, а ось в рибі вітамін є в надлишку.
Благотворно на стан кісткової системи впливає і вітамін А, він бере участь в поглинанні кальцію, тому його варто приймати разом з вітаміном D.

4. Залізо для клітин крові

Збагачена необхідною кількістю заліза, кров забезпечує рух кисню, живлячи їм всі органи. Залізо підтримує і стан нейромедіаторів, відповідальних за передачу нервових імпульсів.
Коли заліза недостатньо, людина приєднується до мільярдної армії носіїв діагнозу «анемія». Дивно, що хвороба характерна не тільки жителям країн, що розвиваються, а й цілком «благополучних» країн. Просто люди не надають значення власним меню, але ж поповнити запаси заліза не так складно — багаті їм морепродукти (мідії, устриці) і риба (окунь, пікша, тунець).

5. Підтримка щитовидної залози

Елемент підтримує в порядку орган, відповідальний за синтез гормонів, необхідних для нормальної роботи серця, м’язової системи, мозку.
Кількість йоду в організмі впливає і на енергетичний рівень, і на здатність підтримувати тепло (проблеми зі щитовидною залозою часто сигналізують постійно зябнущій кінцівками).

Можна, звичайно, намагатися відновити баланс йоду, вживаючи збагачену цим елементом сіль. Але вона позбавлена ??поживних речовин, наявних в рибі, морепродуктах і морських овочах.

Для поповнення запасів йоду перевагу варто віддавати білої риби: оселедця, зубатці, камбалі, трісці, підійде і копчений вугор.
Доповнити раціон можна ламінарією і водоростями (норі, комбу, фукус).

6. В12 для нервової системи

Ціанокобаламін не так популярний вітамін, як, наприклад, вітаміни А, С або D, тому про поповнення його запасів в організмі рідко хто думає. А адже ця речовина впливає на стан еритроцитів, ДНК, підтримує функціонування нервової системи. Нестача вітаміну небезпечний розвитком депресії, погіршенням зору, проблемами з пам’яттю.
У поєднанні з риб’ячим жиром, прийом вітаміну В12 знижує холестерин.

7. Риба — менш жирна їжа, ніж м’ясні та інші продукти

Наостанок хотілося б зазначити, що, в порівнянні з іншими популярними продуктами-завсідниками раціону більшості людей, риба відрізняється невисокою калорійністю і невеликою кількістю насичених жирів.

Споживаючи рибу, отримуємо настільки ж якісний білок, економлячи калорії — ідеально для тих, хто прагне скинути або тримати вагу в нормі. Недарма цей продукт входить до складу кожної збалансованої дієти для схуднення.

Жир, наявний в рибі, відноситься до корисних. Споживати такий вид жиру необхідно, він насичує організм амінокислотами і вітамінами. Його нестача чревата депресією, випаданням волосся, сухістю шкіри, нездатністю скинути вагу, розумової втомою.

Проблемою при виборі риби може стати зміст в ній ртуті. Причому чим старше риба, тим більше вона може накопичити цього небажаного елемента. Ртуть руйнівно діє на нервову систему і порушує роботу мозку.

При виборі продукту варто звертати увагу, в першу чергу, на ці види: сардини, скумбрія, мідії, хек, оселедець, краби, устриці, лосось, форель, анчоуси — їх відрізняє мінімальний вміст ртуті.
Крім того, необхідно віддавати перевагу рибі, вирощеної в природному середовищі.

Спосіб приготування риби теж має значення: запечена риба має більш корисними властивостями, ніж смажена. Такий продукт покращує когнітивні здібності і пам’ять. А вибираючи сковороду, як інструмент для приготування риби, можна, навпаки, збільшити ризик захворювань серця.

Включайте в раціон рибу, поповнюйте організм необхідними поживними речовинами і допомагайте його безперебійної роботи!

Ссылка на основную публикацию