Користь молока

Дуже багато суперечок ходить про те, чи корисно молоко для нашого організму чи ні. Дієтологи всього світу сперечаються з цього питання досі. Одні стверджують, що молоко — це джерело корисних вітамінів, мінералів і мікроелементів, інші — зовсім даремний продукт. Є й такі, які твердо впевнені, що молоко і молочні продукти взагалі шкідливі і небезпечні для вживання в їжу. Є думка, що коров’яче молоко корисно тільки маленьким дітям, а дорослим зовсім небажано його вживати.

Як же бути? Кому вірити? Відповідь очевидна — свого організму! Якщо ви все життя п’єте молоко і немає ніяких проблем зі здоров’ям, то цей продукт ідеально вам підходить. Яке молоко все ж купувати: магазинне або домашнє? За якими критеріями необхідно вибирати молоко, щоб воно було якісним і корисним?

Домашнє молоко смачніше і корисніше.

Безперечно, домашнє молоко є натуральним продуктом, в якому містяться природні мікроелементи і цілий набір вітамінів. Купити домашнє молоко можна навіть у великому місті. Багато цінителів свіжого коров’ячого молока купують продукт тільки у перевірених молочниць, які дорожать своєю репутацією і довірою клієнтів. На молочних заводах всю сировину змішується в загальному казані, де до хорошого молочному продукту може потрапити неякісне молоко. Вибирайте «свого» продавця не тільки за зовнішнім виглядом і приємною усмішкою, але і по чистому посуді. Куплений товар обов’язково слід будинку прокип’ятити, щоб остаточно очистити його від можливих шкідливих мікроорганізмів.

Молоко з прилавка магазину.

Якщо ви більше віддаєте перевагу магазинне молоко, то повинні розбиратися в способах його теплової обробки. Тоді ви будете точно знати, наскільки куплене молоко корисно і чи достатньо ваш організм отримає корисних речовин. Молоко буває стерилізованим і пастеризованим. Сьогодні вітрини магазинів просто рясніють розмаїттям молочних продуктів, які відрізняються між собою.
Якщо ви не розбираєтеся в нинішніх технологіях виробництва молока і молочних продуктів, то можете легко і швидко заплутатися.
Щоб цього не сталося, давайте розглянемо найбільш поширені види молока.

Стерилізоване молоко.

Завод-виробник нагріває молоко до температури 100 градусів, щоб загинули всі шкідливі мікроорганізми. На жаль, знищуються не тільки «погані», а й корисні бактерії. У такому молоці хоч і залишається невелика кількість вітамінів, але вони не приносять користі для організму. Термін зберігання стерилізованого молока значно збільшується.
Пастеризований продукт. Його також нагрівають, але температура нагріву не перевищує 65 градусів. Всі хвороботворні мікроорганізми гинуть, а ось цінність напою залишається на колишньому рівні. Тривалість зберігання пастеризованого молока істотно менше, ніж при стерилізації. Зберігається таке молоко лічені дні.

Вчені, завдяки сучасним науковим технологіям, змогли створити Т-молоко (продукт тривалого зберігання). Т-молоко піддається обробці за допомогою ультрависоких температур (135 градусів Цельсія і вище). У ньому зберігається велика половина всіх корисних речовин, воно може зберігатися до півроку при кімнатній температурі. Вживати маленьким дітям Т-молоко не рекомендується. Дорослим подобається брати в подорож такий безпечний продукт.
На кожній упаковці вказується відсоток жирності. Він коливається від 0.5% (знежирене) до 3.2%. Дієтологи рекомендують купувати молоко з 2.5% жирності, так як воно максимально засвоюється організмом. Якщо ви на дієті, то вам підійде молоко 1% жирності. Жирне молоко (3.2%) підійде хворіють і ослабленим людям, щоб швидше відновити їх сили після хвороби.

Вітамінізоване молоко.

До його складу додають спеціальні смакові добавки, концентрати (вітаміни), щоб посилити корисні і смакові властивості молока.
Але всі ми прекрасно знаємо, що натуральне молоко без добавок набагато краще вітамінізованого. Питне молоко не повинно містити шкідливих консервантів і небезпечних барвників!

Ссылка на основную публикацию